شعر
 • مجموعه شعر " پری ستاره‌ها "

  مجموعه شعر " پری ستاره‌ها "

  در شعر طهماسبی ممزوج شدن سبک‌های هندی و عراقی و خراسانی و نیز چاشنی دستاوردهایی جدید شاعر به خوبی قابل مشاهده است و در محتوا عشق و عرفان را به هم آمیخته است.

 • تو را صدا می‌زنم

  تو را صدا می‌زنم

  در این کتاب حیوانات با زبان بی‌زبانی با خدا حرف می‌زنند. از او تشکر می‌کنند. وقتی این کتاب را می‌خوانیم شاید پیش خود بگوییم پس چرا بعضی از مردم نمی‌خواهند با خدا به این مهربانی حرف بزنند. درد و دل کنند. دعا بخوانند.

 • مجموعه شعر آهو مبارک باد

  مجموعه شعر آهو مبارک باد

  با شعرهایی رو به روییم که به جای تصویرسازی و خیال پردازی با وقایع برجسته ی زندگی حضرت علی بن موسی الرضا (ع)، به حدیث نفس یک زائر نظر دارد.

 • مجموعه شعری «از روی خط پایان»

  مجموعه شعری «از روی خط پایان»

  انتظار برای هرکس یک معنای خاصی دارد. شعرهای این کتاب بیش‌تر القاگر امید به فردایی روشن است که با حال و هوای نوجوانان سازگار است.

 • دفتر شعر "نامه‌های کوفی"

  دفتر شعر "نامه‌های کوفی"

  "نامه‌های کوفی" دفتر شعری است شامل سه فصل که بخش اول "خیزرانی" ، بخش دوم "سیاه و سفید" و بخش سوم "نامه‌های کوفی" نام گذاری شده است.

 • معرفی دفتر شعر "چیزی قطب نماها را دیوانه می‌کند"

  معرفی دفتر شعر "چیزی قطب نماها را دیوانه می‌کند"

  "چیزی قطب نماها را دیوانه می‌کند" دفتر شعری در قالب سپید می‌باشد، این دفتر شعر دارای شصت و نه شعر سپید است که در فضای دفاع مقدس سروده شده‌اند.

 • معرفی و نقد دفتر شعری الیمایس

  معرفی و نقد دفتر شعری الیمایس

  "الیمایس" دفتری شعری است گزیده‌گونه شامل چهار بخش؛ رباعی‌ها، سپیدها،غزل‌ها و دوبیتی‌ها است.شاعر در رباعی‌هایی که عینی‌تر است و ارتباط بیشتری با شخصیت و موقعیت او دارد معمولاً موفق‌تر است؛

 • معرفی دفتر شعر یک آسمان پرواز

  معرفی دفتر شعر یک آسمان پرواز

  اغلب تجربه‌های موفق شاعر در قالب غزل است.در غزل گرایشات زیادی به سبک اصفهانی(هندی) و شاعران این سبک مثل صائب تبریزی و بیدل دهلوی دارد و تقریباً در اکثر غزل‌های او می‌شود رگه‌هایی روشن از ساختار شعری این سبک را مشاهده کرد.

 • معرفی و بررسی "دل سنگ آب شد" مجموعه‌ای از سروده‌های مذهبی علی انسانی

  معرفی و بررسی "دل سنگ آب شد" مجموعه‌ای از سروده‌های مذهبی علی انسانی

  "دل سنگ آب شد" مجموعه‌ای از سروده‌های مذهبی است که 21 بخش دارد .شاعرگرایش زیادی به حافظ، صائب و بیدل دارد و این گرایش هم در شعر او نمود دارد و هم پژوهش‌ها و کارهای تحقیقی او در مورد این شعرا گواه این مطلب است.

 • معرفی و نقد دفتر شعری "نِماشُم"

  معرفی و نقد دفتر شعری "نِماشُم"

  در کل زبان و قلم شاعر در غزل‌هایش بسیار ساده‌تر و سهل و ممتنع‌تر از قصیده‌هایش است که در این کتاب او نمونه‌ای از آن‌ها نیست، به نظر می‌رسد شاعر خواسته روی دیگری از چهره‌ي شعری خود را در این کتاب به مخاطب ارائه کند.

 • معرفی و بررسی مجموعه‌ی اشعار آیینی استاد رضا جعفری

  معرفی و بررسی مجموعه‌ی اشعار آیینی استاد رضا جعفری

  درمیان شاعران آیینی دهه‌های اخیر کسانی هستند که متفاوت‌تر می‌سرایند، اگر چه همیشه تاثیر گرفتن از متقدمین امری است که گریزی از آن نیست اما به هر حال برخی در کنار تاثیرات مشهود، نبوغ و خلاقیت وهویت شعری آنها نیز مکشوف است.

 • معرفی و نقد کتاب شعر " آن ها "

  معرفی و نقد کتاب شعر " آن ها "

  " آن ها " عنوان یکی از سه گانه‌های معروف فاضل نظری است که رویکرد این مجموعه عاشقانه و زبان و طرز شعر فاضل مایل به سبک خراسانی است.

 • معرفی و نقد دفتر شعر " نت‌های گریه‌دار "

  معرفی و نقد دفتر شعر " نت‌های گریه‌دار "

  " نت‌های گریه‌دار " این دفتر شعر از تنوع خوبی در قالب و محتوا برخوردار است و شاعر اهم دغدغه‌های ذهنی خود اعم از تغزل، شعر اجتماعی و دفاع مقدس و نیز شعر ولایی را در سروده‌هایش به منصه‌ی حضور رسانده است.

 • معرفی و نقد مجموعه شعر « گریه‌های امپراطور »

  معرفی و نقد مجموعه شعر « گریه‌های امپراطور »

  شعر فاضل را به تلخی می‌شناسند، تصاویر بکر و مضامین تازه اما تلخ سراسر شعر فاضل را در بر گرفته است.اغلب اشعار میل به سبک خراسانی دارد.

 • معرفی و نقد دفتر شعر « آرامگاه ادبی »

  معرفی و نقد دفتر شعر « آرامگاه ادبی »

  بسیاری از اشعار نسل جوان امروز در حال آزمون وخطا هستند، گروهی احساسات شاعرانگی فوق العاده و مضامین ناب دارند اما با کلمات و واژه‌ها و دریای عمیق آنها نا آشنا هستند و ساختار شعری آنان بسیار ضعیف است. عده‌ای بسیار ادیب‌اند اما اشعار آنان عاری از هرگونه ذوق شعری است.

 • معرفی و نقد مجموعه اشعار آیینی « خاک باران خورده »

  معرفی و نقد مجموعه اشعار آیینی « خاک باران خورده »

  « خاک باران خورده » مجموعه اشعار آیینی است. آنچه که در اشعار شرافت، بیشتر از همه خودنمایی می کند ، رندی های شاعرانه ی اوست در کشف مضامین و در توصیف خاندان نبوت علیهم السلام.

 • معرفی و نقد عقبگرد عقربه‌ها مجموعه شعری از شاعر جوان

  معرفی و نقد عقبگرد عقربه‌ها مجموعه شعری از شاعر جوان

  عقبگرد عقربه‌ها مجموعه شعری است مشتمل بر چهل و چهار غزل که اهم موضوعات آنها شعر اجتماعی و شعر عاشقانه است.در شعرهای این کتاب، آشنایی و انس شاعر با شاعران سبک اصفهانی (هندی) به خوبی دیده می‌شود ولی شاعر با امتیازِ داشتن یک قریحه‌ی خلاق و پر جنب و جوش در مختصات آن نوع از شعر متوقف نشده و ...

 • معرفی و نقد مجموعه‌ی شعر «نوش داروی طرح ژنریک»

  معرفی و نقد مجموعه‌ی شعر «نوش داروی طرح ژنریک»

  « نوش داروی طرح ژنریک » مجموعه‌ی شعر است که در قالب نیمایی اما با ابداعاتی قابل توجه سروده شده. نیمایی‌های این دفتر کوتاه سروده‌های سید حسن حسینی‌اند که در محتوا و مظاهر از اشعار دیگر خود شاعر و دیگر شاعران متمایزند .

 • معرفی و نقد مجموعه‌ی شعر « مراعات بی نظیر »

  معرفی و نقد مجموعه‌ی شعر « مراعات بی نظیر »

  این مجموعه حاوی هفتاد و دو غزل آئینی است. شاعر زبانی نسبتا گرم و صمیمی دارد او با قراردادن ردیف های بدیع در شعرخودیک نوع سهولت در فرم پدید آورده و نوع اشعار اورامی توان باهمین خصیصه معرفی کرد.

 • معرفی و نقد دفتر شعر مولای گندم گون

  معرفی و نقد دفتر شعر مولای گندم گون

  دفتر شعر «مولای گندم گون» شامل بخشی از شعرهای آیینی شاعر است که بیانگر حس عمیق و ارادت وافر شاعر به آل الله است.شعر او دارای یک زبان صمیمی و در عین حال سالم است که مصداق غزل " سهل و ممتنع " می باشد.