تاریخ انتشار خبر: 27 تير 1397 - ساعت 15:46:10
کتاب " راه نشان " با موضوع دوران بلوغ و سن تکلیف

کتاب " راه نشان " با موضوع دوران بلوغ و سن تکلیف

کتاب " راه نشان" با موضوع دوران بلوغ و سن تکلیف و با محوریت بیانات رهبر معظم انقلاب، برای استفاده دانش آموزان دوره های اول و دوم متورسطه و مربیان پرورشی، توسط اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان تهران منتشر شد.

کتاب " راه نشان" با موضوع دوران بلوغ و سن تکلیف و با محوریت بیانات رهبر معظم انقلاب، برای استفاده دانش آموزان دوره های اول و دوم متورسطه و مربیان پرورشی منتشر شده است در مقدمه این کتاب به قلم مسعود شاکر سرپرست واحد استان تهران این تشکل دانش آموزی آمده است: " دوران بلوغ یکی از مهمترین برهه‌های حساس زندگی هر نوجوانی است. دورانی که سر منشأ تحولات روحی و جسمی فراوانی در میان دختران و پسران است. این تحولات اگر با برنامه ریزی صحیح همراه نبوده و در یک مسیر الهی مدیریت نشود، آینده‌ای پر مخاطره برای نوجوان رقم خواهد زد."

این نویسنده، نوشته: " بعد از پیروزی انقلاب و استقرار نظام اسلامی، سنت پسندیده‌ای تحت عنوان «جشن تکلیف» در کشور عزیزمان پا گرفت که تصویری زیبا از شروع دوران بلوغ در ذهن نوجوانان و دانش آموزان ایجاد می‌کرد. مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای مُدَّ ظِلُّه در مقاطع مختلف با برگزاری جشن‌های تکلیف که آخرین آن‌ها را در آذر ماه سال 95 ویژه نوجوانان پسر در حسینیه امام خمینی ره برگزار کردند، اهمیت مقوله تکلیف و دوران بلوغ را بیش از پیش نمایان ساختند." 

شاکر، در مقدمه کتاب راه نشان یادآور شده: " از طرفی نماینده مقام معظم رهبری حجت الاسلام حاج علی اکبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی با بیان فرمایشاتی در این خصوص، مأموریتی برای اتحادیه انجمن‌های اسلامی تعریف کردند: «در مجموعة ما برای پسرها که اتفاقا در همین سنین این اتفاق الهی (سن تکلیف) برایشان رخ می‌دهد، هیچ کاری انجام نمی‌دهیم. من خواهش کردم از دوستان و قبلاً هم گفتم که به آن فکر کنند. حالا هم در جمع همه عزیزان عرض می‌کنم که ان شاء الله این را هم در دستور کار قرار بدهند تا یک اتفاق خوب در این بخش شکل بگیرد. ... گوشه و کنار کشور کارهایی می‌شود؛ ولی در بخش پسران یک الگویی که با روحیات آن‌ها تناسب داشته باشد، وجود ندارد. دختر خانم‌ها بیشتر جنبه نماز و چادر دارد؛ اما در مقطع آقا پسرها، کتاب و شرح و بیان لازم است. خیلی کارهای خوبی می‌تواند انجام بگیرد. »"

مسعود شاکر در پایان مطلب خود و در مورد علت نگارش و انتشار این کتاب خاطرنشان کرده: " در پی فرمایشات نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان حجت الاسلام حاج علی اکبری، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان تهران با درک ضرورت این مسئلة مهم، اقدام به تدوین کتابی تحت عنوان «راه نشان» با محوریت بیانات مقام معظم رهبری و با نگاهی جامع به مقولة تکلیف و دوران بلوغ نموده است. "

گفتنی است، عناوینی نظیر: " یک فرصت طلایی "، " یک قرار عاشقانه "، " خودم را از پنجره قطار بیرون انداختم "،" کوهپیمایی‌های صبحگاهی در تهران " و " دزدی تو روز روشن! " از جمله 35 عنوان فهرست شده زیر مقدمه کتاب راه نشان است که شرح هریک در صفحات مشخص شده به چاپ رسیده است.

کتاب راه نشان در قطع رقعی، شامل 84 صفحه با شمارگان سه هزار نسخه، توسط اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان چاپ و منتشر شده است.

به نقل از خبرگزاری تسنیم

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]