تاریخ انتشار خبر: 12 مهر 1396 - ساعت 15:55:03
«دوران زندگی» بشر به زبان ساده برای کودکان

«دوران زندگی» بشر به زبان ساده برای کودکان

کتاب «دوران زندگی» اثر حاتم ابتسام که با زبانی ساده از آدم تا منجی بشریت را روایت کرده، منتشر شد.

کتاب «دوران زندگی» اثر حاتم ابتسام با تصویرگری منصوره‌السادات محمدی از سوی نشر کتاب جمکران راهی بازار کتاب شد.

مبنای اعتقاد به مهدویت و ظهور منجی الهی در آخرالزمان، متصل به حرکت تاریخی پیامبران و با رفتار اجتماعی آنان ارتباط دارد. چون نقشه کلی خداوند برای زندگی بشر، یک نسخه مشخص از ابتدای خلقت بوده است و پیامبران با توجه به اتفاقات مختلف و دشمنانی که داشته‌اند روش کار متفاوتی را پی گرفته‌اند.

کتاب خلاقانه‌ی «دوران زندگی» داستان دوره‌های زندگی بشر به زبان ساده و کوتاه است. این روایت کوتاه ماجرای خلقت بشر و هبوط آدم به‌عنوان اولین پیامبر و فراز و نشیب زندگی پیامبران را تصویر می‌کند. روایت تاریخ پیامبران در این کتاب با این نگاه نگاشته شده که همه‌ پیامبران سعی داشتند شرایط حیات طیبه و بستر ظهور منجی را فراهم کنند.

ویژگی‌های بصری و طراحی ویژه‌ این کتاب آن را از دیگر کتاب‌ها متمایز کرده است. موازی با روایت دوران زندگی بشر و فعالیت‌های پیامبران، تصویرسازی این وقایع را پشت متن می‌بینیم. این تصویرسازیِ به‌هم‌پیوسته به‌صورت آکاردئونی تا خورده و این پرده‌ روایت تاریخ بشر را در خود جای داده. انتشارات کتاب جمکران این کتاب را در دو مدل رنگی و سیاه‌سفید (مناسب برای نقاشی) به چاپ رسانده است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «بعد از همه این اتفاقات روزی می‌رسد که مهدی صاحب الزمان(ع) با تکیه بر خانه خدا می‌گوید: «اگر باور داشته باشید، آن چیزی که خداوند برای شما باقی گذاشته، برایتان بهتر است. من مهدی(عج) هستم کسی که منتظرش بودید کسی که انتقام مظلومین را از ظالمان می‌گیرد و حق را در جهان می‌گستراند.» صدای او را هر کسی هر جای دنیا که باشد می‌شنود. آقای ما با تکیه بر کعبه می‌فرمایند: «ای گروه مردم! بیدار باشید! هر کس می‌خواهد آدم و شیث را ببیند، اینک منم آدم و شیث، بیدار باشید! هر کس می‌خواهد نوح و فرزندش سام را به تماشا نشیند، اینک منم نوح و سام، آ گاه باشید! هر کس می‌خواهد ابراهیم و اسماعیل را ببیند، اینک منم ابراهیم و اسماعیل، بیدار باشید! کسی که می‌خواهد موسی و یوشع را بنگرد، اینک منم موسی و یوشع، آ گاه باشید! هر کس می‌خواهد عیسی و شمعون را بنگرد، این منم عیسی و شمعون، بیدار باشید! هر کس می‌خواهد محمد و امیرمؤمنان را بنگرد، اینک منم محمد و علی، بیدار باشید! و هر کس می‌خواهد حسن و حسین را بنگرد، اینک منم حسن و حسین، بیدار باشید! هر کس می‌خواهد امامان از فرزندان حسین را تماشا کند، اینک من همان عصارۀ فرزندان حسینم...» در آن زمان گروه‌گروه مردم به او می‌پیوندند تا به او کمک کنند و از یاران او باشند.»

به نقل از خبرگزاری فارس

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]