تاریخ انتشار خبر: 25 آبان 1395 - ساعت 02:34:56
پیوندهای نماز

پیوندهای نماز

در این کتاب به بررسی ارتباط و پیوندهای موجود میان نماز و موضوعات متفاوت از قبیل ، حق الناس ، نظم، حقوق پدر ومادر ، رهبری ، وقف و جهاد و... پرداخته شده است و در مجموع 135 نوع رمز و راز نماز کشف شده که می تواند مورد استفاده علاقمندان به ویژه جوانان قرار گیرد.

پیوندهای نماز

محسن قرائتي

مرکز فرهنگي درسهايي از قرآن

در این کتاب به بررسی ارتباط و پیوندهای موجود میان نماز و موضوعات متفاوت از قبیل ، حق الناس ، نظم، حقوق پدر ومادر ، رهبری ، وقف و جهاد و... پرداخته شده است و در مجموع  135 نوع رمز و راز نماز کشف شده که می تواند مورد استفاده علاقمندان به ویژه جوانان قرار گیرد.

نویسنده در مقدمه کتاب اشاره می کند که : روزی که موضوع بحث ما ، پیوندهای نماز بود و تعدادی از این پیوندها را که پیشتر یادداشت کرده بودم گفتم و تعدادی را هم دوستان در آن جلسه گفتند متوجه شدیم که گویا نماز یک نقشه جامع اسلامی است که با همه چیز پیوند خورده است.

محورهای کتاب:

 

1- ورود مختصر در حوزه اخلاق عملی و مباحث نظری مربوطه

2- آشنایی با محوری ترین عنصر عبادی در اسلام با درونمایه عواطف و احساسات

3- بیان آثار و برکات نماز سازنده

گزیده متن:

نماز انسان را منظم می سازد ، زیرا نمی توان در هر وقتی یا در هر مکانی یا با هر کلامی یا به هر سویی آن را انجام داد.همچنان که در نماز جماعت انسان باید همراه با سایر نمازگزاران نه جلوتر و نه عقب تر آنرا انجام دهد و این خود نوعی آموزش نظم است. همچنین در بخش پیوند نماز با خودسازی میخوانیم: از امام خمینی (ره) نقل شده است که فرمودند: نماز کارخانه انسان سازی است . کسی که بلند ترین نقطه بدن خود پیشانی را در 17 رکعت نماز روزانه 34 بار بر خاک می گذارد نمی تواند شخص متکبری باشد.

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]