تاریخ انتشار خبر: 01 آبان 1395 - ساعت 16:24:14
دومين نشست از سلسله نشست‌هاي كتابنوش برگزار خواهد شد

دومين نشست از سلسله نشست‌هاي كتابنوش برگزار خواهد شد

دومين نشست از سلسله نشست‌هاي كتابنوش، با نقد و بازنمايي كتاب «روياي نيمه شب»، با حضور حجت‌الاسلام‌والسلمين محمدرضا زائري، و مهدي كاموس، روز دوشنبه 3 آبان ماه، رأس ساعت 15 در مركز تبادل كتاب برگزار مي‌گردد.

كتابنوش عنوان مجموعه نشست‌هاي نقد، رونمايي و بازنمايي كتاب است كه با همكاري كانون انديشه جوان و مركز تبادل كتاب قرار است هر دو هفته يكبار در مركز انجام گيرد. دومين نشست از اين سلسله نشست‌ها به نقد و بازنمايي كتاب روياي نيمه شب (نوشته مظفر سالاري) با سخنراني حجت‌الاسلام‌والسلمين زائري، مدير مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی و مهدي كاموس، مدیرکل دفتر مطالعات سازمان تبلیغات اسلامی، برگزار مي‌گردد.
 
كتاب «روياي نيمه شب»، داستانی است عاشقانه با زمینه مذهبی، که حکایت از دلدادگی جوانی پاک‌سیرت از اهل سنت به دختری شیعه مذهب دارد که در راه وصال با موانع و اتفاقاتی تلخ و شیرین مواجه است. به گفته بسیاری از منتقدان جذابیت قلم در این کتاب نویسنده به اندازهای است که مخاطب را دچار خود کرده و تا انتهای داستان همراه میسازد.  
 
از ویژگی‌های خوب این رمان این است که مایه اصلی آن واقعی بوده و قصه آن در جلد دوم کتاب شریف عبقری الحسان صفحه 192 نقل گردیده و نویسنده با پردازش آن، اثری فوق العاده را خلق نموده است. همین امر باعث گردیده تا خواننده با اطمینان قلبی و اعتماد به کتب معتبر اقدام به خوانش داستان نماید، که این تاثیرگذاری آن را دو چندان می‌نماید.
 
رویای نیمه شب، ترسیم شیوه معاشرت و همزیستی مسالمت آمیز مردمی است که معتقد به دو مکتب متفاوت می‌باشند، اما در زیر چتر مشترکات اعتقادی خود چون خدا، قبله، کتاب و پیامبر با صمیمیت و دوستی به مراوده بایکدیگر می‌پردازند.
 
مظفر سالاری، نویسندۀ رمان که خود روحانی است در خصوص این کتاب می‌گوید: «من در رویای نیمه شب به کودکان و نوجوانان فکر می‌کنم. شاید بتوان گفت که این رمان، رمان خانواده است. من برای نگارش این رمان متوسل به حضرت ولی عصر(عج) شدم و از آن حضرت استمداد خواستم. از نکات جالب توجه در این کار این بود که پیش نویس و پاک نویس نداشتم و فقط برخی اصلاحات ویرایشی انجام گرفت.»
 
این رمان که انتشارات کتابستان معرفت، آن را روانه بازار کتاب کرده پس از 10 مرتبه چاپ به شمارگان 13 هزار نسخه رسیده و چاپ یازدهم آن به زودی راهی بازار کتاب خواهد شد.
 
دومين نشست مراسم بازنمايي كتاب، با هدف رواج كتاب و كتابخواني در بين مخاطبان همچنين بازخواني و برجسته سازي كتب مهم و تاثيرگذار، به اين كتاب اختصاص يافته است و دوشنبه 3آبان ماه رأس ساعت 15 در مركز تبادل كتاب، به نشاني، چهار راه ولي عصر، خيابان برادران مظفر برگزار مي‌گردد.
 
به نقل از روابط عمومي كانون انديشه جوان
نظرات شما
[کد امنیتی جدید]