تاریخ انتشار خبر: 11 مهر 1395 - ساعت 03:46:45
با من مهربان باش

با من مهربان باش

نویسنده در این کتاب با طرح موضوعات گوناگون در راستای ایجاد رابطه با خداوند، تلاش نموده آموزه‌های مختلفی از مباحث دینی که مرتبط با ارتباط بنده با خداوند است و آثار و فواید آن را بیان نماید.

با من مهربان باش

مهدی خدامیان آرانی

انتشارات وثوق

نگاهی به چگونگی برقراری «ارتباط با خداوند» به زبان داستان است. نویسنده در این کتاب با طرح موضوعات گوناگون در راستای ایجاد رابطه با خداوند، تلاش نموده آموزه‌های مختلفی از مباحث دینی که مرتبط با ارتباط بنده با خداوند است و آثار و فواید آن را بیان نماید. تو بودی که مرا صدا زدی، همه جا مهربانی تو را دیدم، به دنبال آرزوی کوچم، گویی هیچ گناهی ندارم، روی نیازم فقط تویی، فرشتگان برایم دعا می‌کنند، این صورت را به خاک نهاده‌ام، مرگ زیبا آرزوی من است، آزادی از اسارت دنیا، خزانه‌های تو تمامی ندارد، اوج بزرگواری خدای من، مرا به دیگری وامگذار و ای بهتر از پدر و مادر عناوین برخی از مباحث مطرح شده در این کتاب می‌باشد. با من مهربان باش، نام كتاب حاضر است كه با متن نثر فارسي، ترجمه اي از ادعيه هاي مختلف و مناجات واحاديث مختلف دراين موضوع با خوش طبعي به اثري خواندني و جذاب تبديل شده است.

مربی تربیتی در حاشیه این کتاب می تواند:

1- متربی را در عرصه تحقیق در هر موضوع وارد نماید که البته هر موضوعی، معرفی منابع مناسب را می طلبد

2- به مباحثات گروهی می تواند توجه ویژه ای داشته باشد.

محورهای کتاب:

1- آشنایی با معارف ناب اسلامی با درونمایه عواطف و احساسات

2- فراهم نمودن زمینه لازم برای ایجاد انس با معبود در قالب مناجات و دعا

گزیده متن:

خدايا! شيطان با من دشمن است، او همواره براي وسوسه كردن من مي آيد، من او را نمي بينم ولي او مرا مي بيند، به ضعف هاي من آگاه است، دوست دارد كه من از تو دور بشوم، از تو مي خواهم بين من و او جدايي بيندازي، من از شر او به تو پناه مي برم و از تو مي خواهم مرا از دست او نجات بدهي، خدايا! تو براي خود اسمي انتخاب كرده اي و قول داده اي‌كه هر كس تو را به آن اسم بخواند، حاجتش را روا كني، اكنون من تو را به همان اسم مقدست مي خوانم تا حاجت هاي مرا روا كني

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]