تاریخ انتشار خبر: 28 ارديبهشت 1395 - ساعت 12:42:53
الگوی حیات زیبا

الگوی حیات زیبا

کتاب الگوی حیات زیبا با نگاهی روایی در یازده فصل گذری بر زندگانی حضرت زهرا(س) این بانوی بزرگوار داشته و ابعاد گوناگونی از رفتارهای حضرت را تشریح کرده است.

الگوی حیات زیبا

محمدجواد مروجی طبسی

بوستان کتاب

حضرت زهرا(س) مجسمه زهد، پارسایی، اخلاق، اخلاص و ایثار، حجب و حیاء، عفت و پاکدامنی و صدها خصلت خوب دیگر است که برای الگو پذیری و تبعیت از ایشان باید با نمونه‌های عینی این رفتارها آشنا شویم.

کتاب الگوی حیات زیبا نوشته محمدجواد مروجی طبسی با نگاهی روایی در یازده فصل  گذری بر زندگانی حضرت زهرا(س) این بانوی بزرگوار داشته و ابعاد گوناگونی از رفتارهای حضرت را تشریح کرده تا مخاطبان از نحوه زندگی ایشان به راحتی درس بگیرند.

نویسنده در پاره‌ای از موارد بعد از بیان چندین روایت در یک موضوع  به جمع‌بندی و ارایه نکات لازم برای فهم صحیح روایت می‌پردازد تا خواننده هم به راحتی نتیجه مباحث را بداند و هم برداشت اشتباهی نداشته باشد.

شان و منزلت حضرت زهرا(س) در عالم هستی آنقدر والا است که در زبان و نوشتار گنجانده نشود و جز خداوند متعال و معصومین نتوانند جایگاه عظیم و برتر این بانو را به انسان معرفی کنند که در همین راستا نویسنده جایگاه شخصیتی حضرت را از دیدگاه پیامبر اکرم(ص) بررسی کرده و مخاطب را از بین روایت‌های متعدد با چندین روایت در این موضوع آشنا می‌سازد.

شخصیت فاطمه(س) از دیدگاه پیامبر(ص)، فاطمه و ازدواج با علی(ع)، چشم اندازی به خانه فاطمه(س)، فاطمه(س) اسوه حیات زیبا، فاطمه(س) الگوی حیاء و عفاف، سیمای فاطمه(س) در روز قیامت، فاطمه(س) و نقل حدیث از پیامبر(ص)، بررسی حوادث هجوم به خانه فاطمه(س)، دفاع جانانه از حریم ولایت و شهادت حضرت فاطمه(س) از عناوین یازده فصل این کتاب است.

حضرت زهرا(س) از آن مربیان و معلمان اخلاق است که بشر می‌تواند زندگی او را به عنوان بهترین الگو برای رفتار و معاشرت خود قرار دهد که بخشی از این رفتارها در فصل پنجم این کتاب جمع‌آوری شده و به صورت اشاره‌ای و کوتاه از ایمان، عبادت، ترس از خدا و روز قیامت و اخلاق و روش معاشرت آن حضرت سخن گفته می‌شود.

چهره مقدس و ملکوتی این بانوی آسمانی در این دنیا مشخص و در تاریخ شاید خوانده باشیم اما کمتر از سیمای حضرت در فردای قیامت اطلاع داریم که برای درک بهتر و ارتقای معرفت در این زمینه نویسنده با بیان روایت‌های نورانی معصومان در فصل هفتم مقام و جایگاه حضرت در روز قیامت را بررسی کرده و کیفیت برانگیخته شدن ایشان را نیز توضیح داده است.

شاید این پرسش در ذهن باشد که با وجود این همه فضیلت و نزدیکی با پیامبر اکرم(ص) روایات کمی از حضرت زهرا(س) به جامانده است و امروز احادیث فراوانی از ایشان را مشاهده نمی‌کنیم که نویسنده در فصل هشتم این موضوع را بررسی و علت اصلی و مهم این موضوع را برای مخاطب به صورت مختصر تشریح کرده است.

یکی از امور مهم و درس‌آموز زندگی حضرت فاطمه(س) دفاع جانانه از ولایت و مکتب اهل بیت(ع) است که این درس تا به امروز و تا ظهور حضرت حجت(عج) و روز قیامت باقی خواهد ماند و برای چگونگی دفاع حضرت از ولایت می‌توانید فصل دهم این کتاب را مطالعه کنید.

این کتاب در 152 صفحه از سوی بوستان کتاب چاپ و منتشر شده است.

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]