تاریخ انتشار خبر: 26 ارديبهشت 1395 - ساعت 14:34:10
چاپ سوم "شهر ضرب‌المثل‌ها" به کتابفروشی‌ها رسید

چاپ سوم "شهر ضرب‌المثل‌ها" به کتابفروشی‌ها رسید

کتاب «شهر ضرب‌المثل‌ها» در واقع آموزش اخلاق با استفاده از ضرب‌المثل‌های فارسی است که به قلم غلامرضا احیدری ابهری از سوی بوستان فدک روانه بازار کتاب شده است.

کتاب «شهر ضرب‌المثل‌ها» در واقع آموزش اخلاق با استفاده از ضرب‌المثل‌های فارسی است که به قلم غلامرضا حیدری ابهری از سوی بوستان فدک روانه بازار کتاب شده است.

ضرب‌المثل‌های شیرین ایرانی، مالامال از درس‌های زندگی ساز و پندهای حکمت آموز است. همه کسانی که دستی در تعلیم و تربیت دارند، باید قدر این ثروت را بدانند و از لطافت لفظی و معنوی آن، برای تلطیف دل‌ها و تربیت جان‌ها بهره گیرند. بی‌تردید آشنا کردن کودکان با ضرب المثل‌ها، علاوه بر افزایش اندوخته‌های ادبی آنان، به رشد اخلاق و معنویت در آنها نیز مدد خواهد رساند و زندگی بهتری را برای آنان رقم خواهد زد. این کتاب راه آشنایی کودکان عزیز ایرانی را با ضرب المثل‌ها هموار کرده و آلبومی از شیرین‌ترین لطایف ادبی را در اختیار آنان قرار داده است.
کتاب «شهر ضرب‌المثل‌ها» که در پنجمین پویش مطالعاتی «روشنا» به عنوان یکی از سه کتاب محوری این پویش معرفی شده در مدت کوتاهی توانست به چاپ سوم برسد. چاپ اول این کتاب در شمارگان ۱۰هزار نسخه و چاپ دوم آن نیز در تیراژ ۵هزار نسخه منتشر و راهی کتابفروشی‌ها شده بود که اکنون در چاپ سوم ۵زار نسخه دیگر از این کتاب منتشر و روانه بازار کتاب شده است.

در پنجمین پویش مطالعاتی «روشنا» علاوه بر کتاب «شهر ضرب‌المثل‌ها» که برای مخاطبان کودک و نوجوان توصیه می‌شود دو کتاب «ملاقات در شب آفتابی» اثر علی موذنی و «گام‌های سلوک» اثر حسن قدوسی‌زاده نیز به مخاطبان معرفی شده است.

«گام‌های سلوک» اثر حسن قدوسی‌زاده دستورالعمل‌هایی در زمینه سیر و سلوک و خودسازی است. در این نوشتار سعی شده است جهت استفاده جوانان به ویژه قشر دانشجو چهل دستور و توصیه اخلاقی برای تهذیب نفس و راهیابی به درجات کمال انسانی ارایه شود. این کتاب از سوی دفتر نشر معارف منتشر و راهی بازار کتاب شده است. همچنین رمان «ملاقات در شب آفتابی» اثر علی موذنی نیز با حال و هوای دفاع مقدس یکی از سبک‌های متفاوت در خلق رمان است که خواننده را غافل‌گیر می‌کند.
به نقل از نسیم آنلاین

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]