تاریخ انتشار خبر: 03 اسفند 1394 - ساعت 06:14:08
جلوه‌های رفتاری حضرت زهرا(س)

جلوه‌های رفتاری حضرت زهرا(س)

کتاب حاضر شرحی کوتاه بر جلوه‌هایی از زندگی عملی حضرت زهراست که می‌تواند درس‌های فراوانی را برای مخاطب در برداشته باشد. نویسنده ابتدا در دو فصل مستقل نگاه اجمالی به ولادت آن حضرت دارد و مراسم ازدواج بی بی دو عالم(س) با حضرت علی(ع) را گزارش می‌دهد و در ارایه مباحث خود از روایات، تاریخ و حتی شعر نیز بهره می‌جوید.

جلوه‌های رفتاری حضرت زهرا(س)

عذرا انصاری

بوستان کتاب

کتاب حاظر به قلم عذرا انصاری شرحی کوتاه بر جلوه‌هایی از زندگی عملی حضرت زهراست که می‌تواند درس‌های فراوانی را برای مخاطب در برداشته باشد.

 نویسنده ابتدا در دو فصل مستقل نگاه اجمالی به ولادت آن حضرت دارد و مراسم ازدواج بی بی دو عالم(س) با حضرت علی(ع) را گزارش می‌دهد و در ارایه مباحث خود از روایات، تاریخ و حتی شعر نیز بهره می‌جوید.

وی در فصل سوم، چهارم و پنجم این کتاب رفتارهای خانوادگی ايشان  همچون شوهر داری و اداب تربیت فرزند نوع رفتار والدین با فرزندان را ذكر كرده و اين فصول را به پایان میبرد و وارد فصل درد اور از زندگانی ان حضرت میگردد و با نگاه تاریخی و مختصر ان حوادث را به تصویر میکشاند . وی در فصل هفتم مخاطب را با جلوه هاي رفتاري حضرت زهرا  در زمینه‌ی بالا بردن فرهنگ مردم و جامعه اشنا مي‌سازد.

و نهایتا در دو فصل پایانی سيره ي علمی و فرهنگی و سیاسی ايشان را بررسی و تبیین کرده‌ و مطالب مفیدی را ارائه مي‌دهد.

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]