تاریخ انتشار خبر: 17 دي 1394 - ساعت 15:44:31
رمز و راز سلامتی و جوانی

رمز و راز سلامتی و جوانی

کتاب حاضر، حاوی مطالبی است در خصوص تغذیه و تاثیر آن بر سلامت انسان و طول عمر و همچنین راه‌کارهایی عقلی به منظور پیش‌گیری و یا درمان برخی بیماری‌ها به وسیله‌ی تغذیه‌ی صحیح است.

رمز و راز سلامتی و جوانی

 نویسنده:محمد دریایی

ناشر:سفیر اردهال

غذا خوردن، صرفاً یک پدیده پیش پا افتاده نیست که تنها موجب استمرار حیات می شود. از قرنها پیش، تغذیه به منزله ی دانش بسیار مهمی در جهان مطرح بوده است و دانشمندان برای پی بردن به اسرار آثار تغذیه در بدن، مطالعات و تحقیقات وسیعی انجام داده اند و عموم محققان به رژیم غذایی به مثابه موثرترین عامل در سلامتی انسان، توجه خاصی داشته اند. امروزه مسلم شده است که روش صحیح، متعادل و مناسب تغذیه در سلامتی و طول عمر انسان آثار قطعی دارد و با پیشگیری از بیماری ها، انسان را از مصرف داروهای شیمیایی که اغلب عوارض جانبی به دنبال دارندبی نیاز می سازد.

کتاب حاضر، حاوی مطالبی است در خصوص تغذیه و تاثیر آن بر سلامت انسان و طول عمر نیز راه‌کارهایی عقلی به منظور پیش‌گیری و یا درمان برخی بیماری‌ها به وسیله‌ی تغذیه‌ی صحیح که عناوینی از این دست را شامل می‌شود: اخلاط چهارگانه، سردی و گرمی خوراکی‌ها، نقش ویتامین‌ها در افزایش طول عمر، نحوه‌ی تغذیه‌ی صحیح و طول عمر، عوامل ایجاد کننده‌ی پیری، نقش ورزش در حفظ جوانی، تاثیرات منفی و سمی مشروبات الکلی در بدن، رابطه‌ی غذاها با بیماری‌ها، طبیعت‌درمانی و تاثیرات مفید آن، منشا بیماری سرطان، راه‌کارهای درمانی بیماری قند، تغذیه‌ی مناسب عامل مهم پیش‌گیری از پوکی استخوان.

کتاب رمز و راز جوانی نوشته دکتر محمد دریایی، متخصص علوم زیستی ،تغذیه و گیاهان دارویی است.این کتاب 160 صفحه ای در پنج فصل توسط انتشارات سفیر اردهال به چاپ رسیده است.

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]