تاریخ انتشار خبر: 30 آبان 1394 - ساعت 13:56:19
 معرفی کتابی که رهبر انقلاب را منقلب کرد در نمازجمعه‌های سراسر کشور

معرفی کتابی که رهبر انقلاب را منقلب کرد در نمازجمعه‌های سراسر کشور

کتاب «فرمانده من» از مجموعه کتاب‌های «یادنامه» که توسط جمعی از نویسندگان تدوین شده است در نماز جمعه این هفته سراسر کشور معرفی شد.

کتاب «فرمانده من» از مجموعه کتاب‌های «یادنامه» گوشه ای از تاریخ بسیجیان غیور این سرزمین و روحیه و تفکر والای فرهنگ بسیجی در قالب خاطراتی کوتاه و خواندنی از زبان شاهدان عینی روزگار جهاد و مبارزه است.

گیرایی ویژه متن و زبان کتاب به داستان‌های مبارزه شیرمردان مکتب امام خمینی (ره) رنگ و بوی خوبی بخشیده، و مطالعه این کتاب کم حجم را برای مخاطب، لذت ‌بخش می کند. رهبر معظم انقلاب فرمودند: «این کتابِ «فرمانده من» را که خواندم بی اختیار پشتش بخشی از زیارت نامه را نوشتم: السلام علیکم یا اولیاء الله و احبائه! واقعا دیدم که در مقابل این عظمتها انسان احساس حقارت می کند. من وقتی این شکوه را در این کتاب دیدم در نفس خود حقیقتا احساس حقارت کردم.»

کتاب «فرمانده من» که توسط انتشارات سوره مهر تاکنون به چاپ شصت و سوم رسیده، یادنامه‌ای از شجاعت‌ها و دلاوری‌های فرماندهان بزرگی است که اکنون در میان ما نیستند و به درجه رفیع شهادت رسیده‌اند. صداقت و واقعیت این خاطرات سبب می‌شود تا مخاطب ارتباطی تنگاتنگ با شخصیتهای کتاب برقرار کند و با کاروان بزرگمردان تاریخ این مرز و بوم همراه شود. مقام معظم رهبری فرمودند: «چقدر این کتاب «فرمانده من» عالی است و چقدر من را متاثر و منقلب کرد».

طرح ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در نماز جمعه سراسر به همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی و با همکاری شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسر کشور در حال اجرا است.

به نقل از خبرگزاری فارس

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]