تاریخ انتشار خبر: 12 آبان 1394 - ساعت 15:43:50
«طوطی هند» در کتابفروشی‌ها نشست

«طوطی هند» در کتابفروشی‌ها نشست

کتاب «طوطی هند» بر گرفته از کتاب مثنوی معنوی به قلم حمید گروگان از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

«طوگروگان طی هند» اثر حمید گروگان بر اساس کتاب مثنوی معنوی جلال‌الدین محمد بلخی، به تازگی از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

در این کتاب به قصه‌ی «طوطی و بازرگان» مولوی با روایت و نگاهی جدید پرداخته شده است. کتاب «طوطی هند» در 40 صفحه رنگی با تصویرگری عبدالله حاجی‌وند آراسته شده است.

قصه‌ این کتاب که برای گروه سنی ج (9 تا 11 سال) منتشر شده، در مورد بازرگانی است که طوطی زیبا و خوش سخنی دارد. یک روز بازرگان قصد سفر می‌کند. کسب و کارش این بود و راه و رسمش چنین بود که بار سفر می‌بست و به همراه نوکرانش به دیارهای دور می‌رفت. تجارت می‌کرد. گاه، پارچه‌ یمنی به فارس می‌برد گاه، گوگرد فارسی به چین. آخرین شب نزد اهل خانه می‌رود و از همه می‌خواهد تا بگویند برایشان چه سوغات و ارمغانی بیاورد. هر یک خواهشی دارند و تقاضایی می‌کنند تا نوبت به طوطی می‌رسد.

طوطی زندانی شده در قفس به بازرگان گفت: چون به هندوستان رسیدی و طوطیان دیگر را آزاد و رها بر فراز درختان دیدی، به آن‌ها بگو که تو نیز طوطی داری در قفس، که بسیار دلتنگ آن‌هاست. بازرگان قول می‌دهد که چنین کند و عازم سفر می‌شود. در نزدیکی هندوستان چشمش به یک گروه طوطی می‌افتد که بر روی درختان نشسته‌اند. پس می‌ایستد و پیغام طوطی خود را به آن‌ها می‌رساند و ادامه ماجرا...

کتاب «طوطی هند» در40 صفحه با شمارگان 5هزار نسخه و قیمت 5 هزار تومان در قطع وزیری در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

به نقل از خبرگزاری فارس

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]