تاریخ انتشار خبر: 25 مهر 1394 - ساعت 11:38:40
کتاب «شهر گمشده» پیرامون حضرت‌زهرا(س) تجدید چاپ شد

کتاب «شهر گمشده» پیرامون حضرت‌زهرا(س) تجدید چاپ شد

هفتمین چاپ کتاب «شهر گمشده» نوشته محمدحسن زورق بوسیله دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شد.

هفتمین چاپ کتاب «شهر گمشده» بوسیله دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شد.

نخستین چاپ این کتاب در سال 1381با نام «فاطمه چه گفت؟مدینه چه شد؟» بوسیله انتشارات سروش منتشر شد و در سال 1382 این کتاب یکی از برگزیده های جشنواره کتاب سال ولایت بود که توسط حوزه علمیه قم و وزارت ارشاد اسلامی برگزار می گردد.

استاد علامه محمد رضا حکیمی بر این کتاب مقدمه مبسوطی نوشته اند و استاد سید جعفر شهیدی و آیت الله سبحانی و آیت الله زین العابدین قربانی بر این کتاب تقریظ نوشته اند.چاپهای سوم تا هفتم این کتاب بوسیله دفتر نشر فرهنگ اسلامی صورت گرفته است.

در این کتاب با شرایط سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی جهان در عصر بعثت در فصل اول روبرو می شویم . در فصل اوّل همچنین موقعیت ژئوپلتیک خاورمیانه توضیح داده شده است. در فصل دوم زندگی پیامبر اسلام و حضرت فاطمه (ع) از ولادت تا  هجرت توضیح داده شده و در فصل سوم که مدینه النبی و مدینه العرب نام دارد به کوشش های پیامبر برای ایجاد مدینه النبی  و آنچه مآلا"بوسیله شرایط گوناگون بوجود آمد پرداخته شده است و در فصل چهارم به نقش تاریخ ساز حضرت فاطمه  در جدا کردن سرنوشت مدینه النبی از سرگذشت مدینه العرب پرداخته شده است .

کتاب «شهر گمشده» تا کنون با  استقبال گسترده ای روبرو شده است و درخواست نشر این کتاب به زبان های دیگر توسط برخی از صاحبنظران مطرح شده که مورد بررسی قرار دارد.

علاقه مندان می توانند این کتاب را از طریق فروشگاههای دفتر نشر فرهنگ اسلامی تهیه فرمایند.

 به نقل از خبرگزاری فار س

 
نظرات شما
[کد امنیتی جدید]