تاریخ انتشار خبر: 25 خرداد 1394 - ساعت 17:15:23
«سال‌های بنفش» حسن‌بیگی به چاپ دوم رسید

«سال‌های بنفش» حسن‌بیگی به چاپ دوم رسید

رمان «سال‌های بنفش» نوشته ابراهیم حسن‌بیگی از سوی نشر کتابستان معرفت برای دومین مرتبه زیر چاپ رفت.

رمان «سال‌های بنفش» نوشته ابراهیم حسن بیگی که انتشارات کتابستان معرفت آن را منتشر کرده است، دومین چاپ خود را روانه بازار کتاب شد.

«سال‌های بنفش» اثری بسیار جذاب در حوزه انقلاب اسلامی است. شخصیت اول داستان در دوران پهلوی به خاطر مبارازت علیه رژیم به زندان افتاده و آنجا تحت شدیدترین شکنجه‌ها قرار می‌گیرد.

«سال‌های بنفش» داستان پسری روستایی است به نام علی که در حوالی بندرشاه (بندر ترکمن فعلی) زندگی می‌کند. علی که کلاس پنجم دبستان تحصیل می‌کند، با روحانی جوانی به نام سید رسول که به روستای آنها (خواجه نفس) تبعید شده است، آشنا می‌شود. پدر علی، اوستاابوالحسن مردی متدین و از معدود خانواده‌های شیعه در روستایشان است که مانند دیگران، از ارتباط پسرش با سیدرسول جلوگیری نمی‌کند و همین ارتباط و رفت و آمد، علی را به تدریج وارد فعالیت‌های سیاسی می‌کند، تا آنجا که رسماً یکی از مبارزین علیه حکومت پهلوی شده و توسط ساواک دستگیر و به 15 سال حبس محکوم می شود.

رمان «سال‌های بنفش» به قلم ابراهیم حسن‌بیگی از سوی انتشارات کتابستان معرفت در 1200 نسخه و با قیمت 12900 تومان با طرح جلدی متفاوت در 295 صفحه روانه بازار کتاب شده است.

به نقل از خبرگزاری فارس

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]