تاریخ انتشار خبر: 25 دي 1393 - ساعت 10:06:06
101 بازی برای افزایش توجه

101 بازی برای افزایش توجه

با انجام بازی‌های ارائه شده در این کتاب می‌توان توجه کودکان را بالا برده و در نتیجه اعتماد به نفس آنها را افزایش داد و کارکرد دیگر این کتاب برای کودکان در خود فرو رفته است که قدرت تمرکز ضعیفی دارند.

کتاب «101 بازی برای افزایش توجه» نوشته باربارا شر، به شما نشان می‌دهد که چگونه می‌توان توجه کودکان را به فعالیت‌های گوناگون جلب نمود و به افزایش توجه آنها در زمینه‌های مختلف کمک کرد.

توجه بر دو نوع است: متمرکز و گسترده. در توجه گسترده جنبه‌های مختلف محیط اطرافتان را برای مدت کوتاهی بررسی می‌کنید و یک دیدگاه کلی از محیط به دست می‌آورید. در توجه متمرکز، شما بر روی یک چیز برای مدت طولانی تمرکز می‌کنید.

 

 

زمانی که شما بتوانید هر دو نوع توجه را با هم داشته باشید، یعنی بتوانید از یکی به دیگری بروید، قادر خواهید بود کارها را به بهترین شکل انجام دهید. بازی‌ها و فعالیت‌های این کتاب به گونه ای تنظیم شده اند که هم مهارت توجه گسترده و هم مهارت توجه متمرکز شده و هم جابجایی از یک نوع توجه به نوع دیگر را تقویت می‌کنند.

 

 

با انجام بازی‌های ارائه شده در این کتاب می‌توان توجه کودکان را بالا برده و در نتیجه اعتماد به نفس آنها را افزایش داد. کارکرد دیگر این کتاب برای کودکان در خود فرو رفته است که قدرت تمرکز ضعیفی دارند. آنها از طریق بازی‌های این کتاب می‌توانند لذت آگاهی از همه چیز را  تجربه کنند.

 

 

از ویژگی‌های این کتاب این است که برای هر گروه سنی بازی های خاصی ارائه شده و به همین دلیل مطالب کتاب در پنج فصل تنظیم شده که عبارتند از: بازی‌های مناسب برای نوزادان، بازی‌هایی برای کودکان 1-3 ساله، بازی‌های مناسب برای کودکان 3-6 ساله، بازی‌های مناسب برای کودکان 6-12 ساله، و فصل آخر آن بازی‌های مناسب برای نوجوانان است. در هر بازی نوع توجه، لوازم، روش بازی و در پایان آنچه یاد گرفته می‌شود، ذکر شده است.

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]