تاریخ انتشار خبر: 29 آبان 1393 - ساعت 12:30:18
فتارهای عاشورایی سید حسن نصرالله با مقدمه محمدرضا زائری از سوی انتشارت «خیمه» منتشر شده است.

فتارهای عاشورایی سید حسن نصرالله با مقدمه محمدرضا زائری از سوی انتشارت «خیمه» منتشر شده است.

گفتارهای عاشورایی سید حسن نصرالله تحت عنوان «لبیک یا حسین علیه السلام» با مقدمه حجت‌الاسلام محمدرضا زائری از سوی انتشارت «خیمه» منتشر شده است.این کتاب شامل 15 سخنرانی سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در مناسبت های مرتبط با واقعه عاشورا در سالهای 1432 تا 1435 است.

گفتارهای عاشورایی سید حسن نصرالله تحت عنوان «لبیک یا حسین علیه السلام» با مقدمه حجت‌الاسلام محمدرضا زائری از سوی انتشارت «خیمه» منتشر شده است.

این کتاب شامل 15 سخنرانی سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در مناسبت های مرتبط با واقعه عاشورا در سالهای 1432 تا 1435 است.

نام این مجموعه از قطعه‌ای تاریخی در سخنرانی راهپیمایی کفن پوشان اخذ شده است، فرازی به یاد ماندنی که در آن سید حسن نصرالله به تشریح معنای لبیک یا حسین علیه السلام می پردازد.

حجت‌الاسلام محمد‌رضا زائری در مقدمه کتاب می‌نویسد: «در میان گفتارهای حسینی سید حسن نصرالله، از همه مشهور تر و حماسی‌تر سخنرانی او در راهپیمایی کفن پوشان «مسیرة الاکفان» است که به عبارت «لبیک یا حسین» شناخته می‌شود و همه او را در حالی که خود نیز کفن پوشیده بود و با حالتی حماسی و به یاد ماندنی شعار «لبیک یا حسین علیه السلام» را معنا می‌کرد به خاطر دارند. آشکار است که حس و حال بی نظیر و تکرار ناشدنی آن سخنرانی و فضای روانی و احساسی آن محیط را در قالب عبارات و کلمات نمی‌توان بیان کرد... انتشارات خیمه به عنوان ناشر تخصصی در حوزه عاشورا و مناسک آیینی از چند سال پیش قصد داشت به جهت اهمیت این موضوع و ارزش خاص سخنان عاشورایی دبیر کل حزب‌الله لبنان بخش‌هایی از این گفتارها را به زبان فارسی منتشر کند و خوشبختانه سر انجام این کار سامان یافت.»

سید حسین مرکبی که ترجمه و گردآوری این سخنرانی‌ها را بر عهده داشته در بخش مقدمه مترجم می‌نویسد: «‌اگر حالا که این کتاب را دست گرفته‌اید محرم نزدیک است؛ توصیه می کنم امسال و سال‌های بعد سخنرانی شب عاشورای ایشان را از دست ندهید ... »

انتشارات خیمه همزمان با ایام محرم کتاب های «زندگی حسینی» تألیف محمدرضا زائری و سری پنجم و ششم مجموعه کتابهای صاحبدلان ویژه مرحوم مفتقر و مرحوم رسول ترک را منتشر کرده است.

 

 

به نقل از خبرگزاری رسا 

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]