تاریخ انتشار خبر: 18 خرداد 1393 - ساعت 02:46:11
چاپ دوم دایره المعارف مصور امپراطوری هالیوود منتشر شد.

چاپ دوم دایره المعارف مصور امپراطوری هالیوود منتشر شد.

به گزارش کتابستان، بعد از استقبال چشم‌گیر از دایره المعارف مصور امپراطوری هالیوود، نشر سایان چاپ دوم این اثر را با اعمال تغییراتی وارد بازار نشر کرده است.این دایره المعارف با ترجمه "الهام شوشتری زاده "و با مقدمه "مجید شاه حسینی "از استادان شناخته شده حوزه سینما منتشر شده

به گزارش کتابستان، بعد از استقبال چشم‌گیر از دایره المعارف مصور امپراطوری هالیوود، نشر سایان چاپ دوم این اثر را با اعمال تغییراتی وارد بازار نشر کرده است.

این کتاب با دو محور نگاشته شده که در نیمه اول زندگی خالقان کمپانی‌های اولیه سینمای آمریکا مانند پارامونت، متروگلدوین و ... که بیشتر آنان یهودیانی از اروپای شرقی بودند و به آمریکا مهاجرت کردند و نحوه ورودشان به صنعت تصاویر متحرک بیان می‌شود.

در نیمه دوم موضوعاتی مربوط به هویت یهودی آنان و اثر آن بر ارتباطاتشان با جامعه، فیلم‌ها و وقایع سیاسی تاریخی آمریکا و یهودستیزی جامعه که هویت یهودیشان را به چالش می‌کشید با ساختار زندگی‌نامه‌ای کتاب در می‌آمیزد و بر جذابیتش می‌افزاید و در فصل اخر نیز سرنوشت آنان و نحوه خروجشان از  صنعت و مرگشان را بیان می‌کند که قطعا موضعی جالب توجه است.  

در کنار کتاب فیلم مستندی با همین نام قرار داده شده که مطالعه این اثر به همراه تماشای مستند می‌تواند تصویر جامع و روشنی از نظام مدیریتی حاکم بر سینمای آمریکا و نقش ویژه مغول‌ها در این هرم مدیریتی را به مخاطب ارایه دهد.

این دایره المعارف با ترجمه "الهام شوشتری زاده "و با مقدمه "مجید شاه حسینی "از استادان شناخته شده حوزه سینما منتشر شده و مخاطبان کتاب با مدیریت فرهنگی آن دوره از تاریخ و جزئیات آن آشنا می‌شوند.

گفتنی است، این کتاب به قیمت 48000هزار تومان در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد که برای تهیه این اثر فاخر می‌توانند  با شماره تلفن 02537839406 تماس حاصل نمایند یا به نشانی قم، خیابان ارم، روبه‌روی بانک ملی شعبه حجتیه(ع)، ساختمان کوثر فروشگاه سوره مهر مراجعه کنند.

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]