تاریخ انتشار خبر: 25 ارديبهشت 1393 - ساعت 01:49:41
50 اثر علمی آیت‌الله مشکینی رونمایی شد

50 اثر علمی آیت‌الله مشکینی رونمایی شد

این آثار شامل هفت جلد کتاب یاد نامه است.یکی دیگر از این آثار کتاب گفتارها است.هشت جلد تفسیر قرآن روان است...در این همایش‌ آیت‌الله مهدوی کنی،‌ حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی، حجت‌الاسلام والمسلمین ری شهری و حجت‌الاسلام مهریزی دبیر علمی همایش به ایراد سخن پرداختند.

مراسم بزرگداشت آیت‌الله مشکینی با حضور علما،‌ اساتید و شخصیت‌های کشوری امروز در سالن اجتماعات مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث برگزار شد.

بر اساس این گزارش در این مراسم، با حضور آیت‌الله مهدی کنی رییس مجلس خبرگان رهبری و حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی از پنجاه اثر آیت‌الله مشکینی رو نمایی شد.

در این همایش‌ آیت‌الله مهدوی کنی،‌ حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی، حجت‌الاسلام والمسلمین ری شهری و حجت‌الاسلام مهریزی دبیر علمی همایش به ایراد سخن پرداختند.

آثار آیت‌الله مشکینی در زمان حیات وی بیست و پنج جلد بوده که با تلاش‌های صورت گرفته پنجاه جلد از آثار آن مرحوم چاپ شده و در این مراسم از آن رونمایی شد.

این آثار شامل هفت جلد کتاب یاد نامه است که در بردارنده زندگی نامه، حضور در جامعه مدرسین، اسناد ساواک و فعالیت‌های انقلابی و مبارزاتی آیت‌الله مشکینی را مورد توجه قرار داده است.

یکی دیگر از این آثار کتاب گفتارها است که دربردارنده مجموعه سخنرانی‌ها، درس‌ها و خطبه‌های نماز جمعه مرحوم آیت‌الله مشکینی است.

از دیگر آثار مرحوم آیت‌الله مشکینی هشت جلد تفسیر قرآن روان است که با زبانی ساده سعی کرده جوانان را با مفاهیم والای قرآن کریم آشنا کند.

شرح استفتائی بر تحریر الوسیله امام خمینی(ره) که مجموعه دست نوشته‌های آیت‌الله مشکینی است از دیگر آثار آن مرحوم است که از آن رونمایی شد.

همچنین مجموعه آثار آیت‌الله مشکینی در یک دی وی دی به همراه ترجمه قرآن کریم با صدای استاد سلیمی و قرائت عبدالباسط و آرشیو الکترونیکی آثار و عکس‌های آیت‌الله مشکینی از دیگر آثار تدوین شده آن مرحوم است که در این همایش از آنها رونمایی شد.

 

 

به نقل از خبرگزاری رسا 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]