تاریخ انتشار خبر: 16 ارديبهشت 1393 - ساعت 02:59:11
چند خبر کوتاه از نمایشگاه بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب(3)

چند خبر کوتاه از نمایشگاه بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب(3)

* بازدید رییس دفتر مقام معظم رهبری از نمایشگاه کتاب*تراکم کارهای رهبری وقتی برای حضور در این نمایشگاه را باقی نگذاشت. * دو مراسم رونمایی* اظهار نظر سردار نقدی درباره عدم حضور رهبر انقلاب در نمایشگاه کتاب

* بازدید رییس دفتر مقام معظم رهبری از نمایشگاه کتاب 

 ششمین روز از بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در حالی آغاز شد که از همان ساعات ابتدایی شروع میزبان جمعی از مسئولان و اهالی سیاست بود. حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری، از جمله بازدیدکنندگان امروز از نمایشگاه کتاب بود.

همچنین آیت‌الله محمدی ری‌شهری، تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع)، حجت‌الاسلام پورمحمدی وزیر دادگستری و همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور نیز از دیگر بازدیدکنندگان امروز از نمایشگاه کتاب بودند.

*تراکم کارهای رهبری وقتی برای حضور در این نمایشگاه را باقی نگذاشت.

وی همچنین در جمع خبرنگاران حاضر شد و در پاسخ به پرسشی مبنی بر زمان حضور رهبر انقلاب در نمایشگاه کتاب گفت: تراکم کارهای ایشان وقتی برای حضور در این نمایشگاه را باقی نگذاشت.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی همچنین در پاسخ به این پرسش "آیا شما به‌نمایندگی از ایشان در نمایشگاه حاضر شده‌اید؟" گفت: خیر، من خود علاقه‌مند به حضور در این نمایشگاه بوده‌ام.

 * دو مراسم رونمایی

مجموعه بیانات رهبر انقلاب عنوان «بهار کتاب» در سرای اهل قلم بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رونمایی شد.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین گلپایگانی مسئول دفتر رهبر انقلاب،‌ علی جنتی وزیر ارشاد،‌ سید عباس صالحی معاون فرهنگی ارشاد و علی‌اکبر اشعری حضور داشتند،‌ هم‌چنین از تمبر بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران نیز رونمایی شد.

* اظهار نظر سردار نقدی درباره عدم حضور رهبر انقلاب در نمایشگاه کتاب 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین پاسخ به سوالی مبنی بر چرایی عدم حضور مقام معظم رهبری در نمایشگاه کتاب 93  اظهار داشت: رویکرد فرهنگی دستگاه‌های دولتی باید به گونه ای باشد که رضایت ولایت را جذب کند،‌ انتظار این است که همه ما دغدغه های فرهنگی مقام معظم رهبری را در نظر بگیریم، چراکه دغدغه امروز جامعه ما داشتن فرهنگ سالم است و نه دغدغه نظارت به حوزه های مختلف فرهنگ و هنر،‌ همچنین عدم مدیریت حوزه های فرهنگی یکی دیگر از این مسائل است.

 

 

به نقل از خبرگزاری تسنیم

 

 

 

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]