تاریخ انتشار خبر: 09 ارديبهشت 1393 - ساعت 02:27:06
کتاب 1621 با موضوع خاطرات اسارت از سوی نشر آرما منتشر شد.

کتاب 1621 با موضوع خاطرات اسارت از سوی نشر آرما منتشر شد.

کتاب 1621 با موضوع خاطرات اسارت نوشته سید حمیدرضا میرمحمد صادقی از سوی نشر آرما منتشر شده است.این کتاب در 304صفحه و هزار نسخه و به قیمت یازده هزارتومان به علاقه‌مندان عرضه می‌شود.

کتاب 1621 با موضوع خاطرات اسارت نوشته سید حمیدرضا میرمحمد صادقی از سوی نشر آرما منتشر شده است.

نویسنده این کتاب درباره چگونگی شکل‌گیری این اثر توضیح داد: وقتی پس از 119 ماه اسارت به ایران بازگشتم، با اصرار خانواده، دوستان و آشنایان برای ثبت خاطرات آن دوران که بسیار هم طولانی بود، مواجه شدم. از زمانی که شروع به نوشتن این اثر کردم، 5 سال طول کشید تا همه بخش‌های آن تدوین شود.

وی ادامه داد: اغلب کتاب‌هایی که درباره اسارت رزمندگان ایرانی به دست نیروهای بعثی نوشته شده، فقط به سختی‌های دوران اسارت پرداخته‌اند، درحالی‌که دوران اسارت، فقط زمان کتک‌خوردن و شکنجه‌شدن نبود و هدف من نیز از نوشت خاطراتم در کتاب «1621»، نشان دادن زوایای کمتر شناخته‌شده اسارت بود. درواقع قصدم این بود که مخاطب کتاب پس از مطالعه آن بداند که در کنار شکنجه‌ها و شرایط طاقت‌فرسای اسارت، رزمندگان ایرانی نظم، ترتیب و قوانینی برای خودشان به وجود آورده بودند و بر اساس این قوانین، روزهای اسارت را سپری می‌کردند.

صادقی با اشاره به یکی از سخنان حجت‌الاسلام ابوترابی دوران اسارت را یکی از بهترین ایام برای خودسازی معرفی کرد و گفت: من در این کتاب من شرح وظایف همه‌ی رزمنده‌ها را در دوران اسارت نوشته‌ام. ما در اردوگاه، فرمانده، معاون و زیر مجموعه داشتیم که شرح وظایف هرکدام به طور جداگانه در کتاب ذکر شده است. البته یک قسمت را هم به ثبت شکنجه‌ها و سختی‌های آن دوران اختصاص دادم.

این کتاب در  304صفحه و هزار نسخه و به قیمت یازده هزارتومان به علاقه‌مندان عرضه می‌شود.

 

 

 

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]