تاریخ انتشار خبر: 08 ارديبهشت 1393 - ساعت 00:31:42
چند خبر کوتاه از نمایشگاه بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب(2)

چند خبر کوتاه از نمایشگاه بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب(2)

* 450 ناشر در بخش لاتین و 150 ناشر در بخش عربی بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، کتاب‌های خود را عرضه می‌کنند.* بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران با حضور رئیس جمهور افتتاح می‌شود* 3 نشست تخصصی اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان در نمایشگاه کتاب...

با توجه به نزدیک شدن ایام برگزاری بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب سایت کتابستان چند خبر کوتاه در این موضوع را به اطلاع مخاطبان می‌رساند:

* 450 ناشر در بخش لاتین و 150 ناشر در بخش عربی بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، کتاب‌های خود را عرضه می‌کنند.

 «علیرضا ربانی» مدیرعامل انجمن ناشران بین‌الملل ایرانیان و سخنگوی بخش بین‌الملل نمایشگاه اظهار کرد: در این دوره از نمایشگاه کتاب، 450 ناشر در بخش لاتین و 150 ناشر در بخش عربی از سراسر دنیا حضور دارند.

وی افزود: در بخش لاتین، کتاب‌های ناشران از سوی 54 نمایندگی و در 3 سالن و در بخش عربی آثار در قالب 96 نمایندگی و در 3 سالن عرضه می‌شود.

ربانی فضای اختصاص‌یافته به 2 بخش لاتین و عربی را 7 هزار متر مربع دانست که به صورت تقریبا برابر در بین 2 بخش تقسیم شده است.

وی هم‌چنین از حضور مهمانان ویژه و ناشرانی از سوئیس، فرانکفورت و سایر کشورهای دنیا، در بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد.

* بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران با حضور رئیس جمهور افتتاح می‌شود

مراسم افتتاحیه نمایشگاه کتاب تهران روز سه‌شنبه 9 اردیبهشت برگزار می‌شود. در این مراسم  دکتر حسن روحانی رئیس جمهور ایران، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی رئیس بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، سید حسن هاشمی استاندار تهران، مدیران کمیته‌های بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و جمعی از مسئولان کشوری، ناشران و اهالی رسانه حضور خواهند داشت.

مراسم افتتاحیه بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ساعت 10 صبح روز سه‌شنبه نهم اردیبهشت ماه در ضلع جنوبی مصلی امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

* 3 نشست تخصصی اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان در نمایشگاه کتاب

3 نشست تخصصی با موضوع «کپی رایت و تاثیر آن بر ترجمه و تالیف»، «بررسی ضوابط نشر مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی (فروردین 89)» و «سمینار ایبوک» از سوی اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان برگزار خواهد شد.

نشست «کپی رایت و تاثیر آن بر ترجمه و تالیف» با حضور مهشید میرمعظی، عرفان نظرآهاری، علیرضا ربانی و محمود آموزگار ساعت 15 تا 16:15 روز چهارشنبه 10 اردیبهشت‌ماه و نشست «بررسی ضوابط نشر مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی (فروردین 89)» نیز با حضور محمدرضا توکل صدیقین، سید عباس حسینی نیک، محمدرضا بنی‌صدر و محمود آموزگار ساعت 15 تا 16:15 روز شنبه 20 اردیبهشت‌ماه در سرای اهل قلم واقع در شبستان برگزار می‌شود.

هم‌چنین «سمینار ایبوک» با حضور «استفان مه‌یر» از کشور آلمان ساعت 10 روز یک‌شنبه 14 اردیبهشت‌ماه در سرای اهل قلم بخش بین‌الملل برگزار خواهد شد.

بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در روزهای 10 تا 20 اردیبهشت 1393 در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

 

 

به نقل از ستاد اطلاع رسانی نمایشگاه کتاب 

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]