تاریخ انتشار خبر: 11 آذر 1392 - ساعت 23:48:59
کتابستان عرضه می کند:انتشار آثاری از حسن‌بیگی و امیریان/ داستان عشق پسر سنی به دختر شیعه

کتابستان عرضه می کند:انتشار آثاری از حسن‌بیگی و امیریان/ داستان عشق پسر سنی به دختر شیعه

«مترسک مزرعه آتشین» نوشته داوود امیریان و «سال‌های بنفش» نوشته ابراهیم حسن‌بیگی توسط انتشارات کتابستان منتشر می‌شوند.

کتاب‌های «رؤیای نیمه شب» نوشته مظفر سالاری، «پنجره چوبی» تالیف فهیمه پرورش، «مترسک مزرعه آتشین» نوشته داوود امیریان و «سال‌های بنفش» نوشته ابراهیم حسن‌بیگی توسط انتشارات کتابستان منتشر می‌شوند.

مهدی جوکار مدیر انتشارات کتابستان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره تازه‌های این انتشارات اظهار داشت: بزودی 4 کتاب از سوی انتشارات با عناوین «رؤیای نیمه شب» نوشته مظفر سالاری، «پنجره چوبی» تالیف فهیمه پرورش، «مترسک مزرعه آتشین» نوشته داوود امیریان و «سال‌های بنفش» نوشته ابراهیم حسن‌بیگی منتشر می‌شود.

 

 

وی افزود: سه کتاب «رؤیای نیمه شب» نوشته مظفر سالاری، «پنجره چوبی» تالیف فهیمه پرورش و «مترسک مزرعه آتشین» در مرحله پایانی طراحی به سر می‌برند و ان‌شاء‌الله تا پایان آذر روانه بازار کتاب می‌شود.

 

 

مدیر انتشارات کتابستان با بیان مواردی درباره محتوای کتاب‌ها، اضافه کرد: هر 4 کتاب رمان هستند، از مجموع این چهار کتاب سه تالیف باز نشر می‌شود، چرا که جزو گنجینه‌ها در حوزه رمان هستند و باید باز نشر شوند.

 

 

به گفته جوکار، «پنجره چوبی» نوشته فهیمه پرورش یک رمان مخصوص بانوان است که بسیار جذاب نوشته شده، به نحوی که مخاطبان خانم مدام در پی کتاب‌هایی اینگونه بوده و به انتشارات مراجعه می‌کنند، داستان زن طاغوتی است که تقید دینی هم ندارد، در ایستگاه اتوبوس پسری را می‌بیند که عاشق او می‌شود، در جریان این عشق این خانم کاملا متحول می‌شود و پس از آن وارد حوزه انقلاب و جنگ می‌شود، البته قلم نویسنده هم فوق‌العاده جذاب است.

این ناشر تصریح کرد: «مترسک مزرعه آتشین»نوشته داوود امیریان رمان نوجوان است، داستان یک نوجوانی است که در محله جوادیه زندگی می‌  کند، او ترسو بوده و این خصوصیت وی باعث آزارش از سوی سایر هم سن و سال‌ها قرار گرفته است، اما به دلیل ترس با آنها مقابله نمی‌کند، اما طی جریانی با رزمنده‌ای آشنا می‌شود و روحیات آن رزمنده این نوجوان را متحول می‌کند، این نوجوان ترسو پایش به جبهه باز شده و به گروه تخریب می‌پیوندد و رشادت‌هایی نشان می‌دهد، این اثر برای نوجوانان بسیار مفید است.

 

 

جوکار به «رؤیای نیمه شب» نوشته مظفر سالاری هم اشاره و خاطرنشان کرد: این اثر داستان تشرف خدمت امام‌ زمان(عج) است، اما داستان عشق بسیار زیبا است که یک پسر اهل سنت عاشق دختر شیعه می‌شود، اما به دلیل مذهب نمی‌توانند ازدواج کنند، بحث‌هایی میان پسر و پدر دختر پیش می‌آید و بحث‌های ظریف میان اهل تشیع و تسنن در کتاب مطرح شده است. اعتقادات شیعه بسیار زیبا مطرح می‌شود.

 

 

این ناشر درباره این کتاب گفت: «رؤیای نیمه شب» نوشته مظفر سالاری، از جمله آثاری است که امکان ندارد فردی 5 صفحه از کتاب را بخواند و آن را زمین بگذارد. با این کتاب افرادی که اهل مطالعه نیستند شیرینی مطالعه را می‌چشند.

 

 

وی درباره «سال‌های بنفش» نوشته ابراهیم حسن‌بیگی تاکید کرد: این کتاب از جمله آثار باز نشر شده و در حوزه انقلاب است، متاسفانه در حوزه انقلاب کارهای ارزشمند کمی داریم، این از جمله آثاری است که سال‌های پیش چاپ می‌شدند، اما متاسفانه تجدید چاپ نشده بود. این اثر رمانی بسیار جذاب در حوزه انقلاب اسلامی است. شخصیت اول داستان در زندان رژیم طاغوت رفته و اتفاقاتی در آن مکان رخ می‌دهد. از طریق این اثر سازمان مجاهدین به خوبی نمایان می‌شوند، افراد سازمان عجب حرف شنوی دارند، در این رمان نشان داده می‌شود که چقدر اعضای سازمان مجاهدین با هم اتحاد داشته‌اند.

 

 

 

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]