تاریخ انتشار خبر: 09 آذر 1392 - ساعت 08:23:20
نقد «شَمّاس شامی» در دوشنبه‌های کتاب اندیشه

نقد «شَمّاس شامی» در دوشنبه‌های کتاب اندیشه

داستان بلند «شَمّاس شامی» نوشته مجید قیصری در ششمين نشست از سلسله نشست‌های «دوشنبه‌های كتاب انديشه» مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.نشست نقد و بررسی کتاب «شماس شامی» از ساعت 16 روز دوشنبه 11 آذر در فرهنگسرای انديشه برگزار می‌شود.

داستان بلند «شَمّاس شامی» نوشته مجید قیصری در ششمين نشست از سلسله نشست‌های «دوشنبه‌های كتاب انديشه» مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست نقد و بررسی این کتاب با حضور یعقوب توکلی محقق، مورخ و کارشناس مسائل تاریخی، ياسين حجازی نويسنده كتاب «آه»، سعيد طاووسی‌مسرور مدرس دانشگاه و پژوهشگر حوزه تاريخ اسلام به عنوان منتقد و كارشناس و نویسنده اثر برگزار خواهد شد. قيصری در کتاب «شماس شامی» در قالب داستان به حوادث بعد از واقعه كربلا پرداخته است.

انتشارت افق در سال 1387 اولين چاپ اين كتاب را وارد بازار نشر كرد و چهارمين چاپ آن نیز سال گذشته منتشر شد. مجيد قيصري در سال 1345 در تهران متولد شده اما اصالتاً اصفهانی است. او در رشته روانشناسی تحصیل کرده و در اوایل دهه 70 به طور جدی به نوشتن داستان کوتاه پرداخت. مجموعه داستان «صلح»، رمان «جنگی بود، جنگی نبود»، مجموعه داستان«طعم باروت» و مجموعه داستان«نفر سوم از سمت چپ» محصول تلاش‌های او در زمینه داستان‌نویسی در دهه گذشته است. در سال 1380 رمان «ضیافت به صرف گلوله» و در سال 84 مجموعه داستان «سه دختر گل‌فروش» از وی به چاپ رسیده و رمان «باغ تلو» و مجموعه داستان «گوساله سرگردان» نیز از جمله آثار او هستند. آخرين كتاب او «سه كاهن» نام دارد كه به زندگی پيامبر اسلام می‌پردازد.

نشست نقد و بررسی کتاب «شماس شامی» از ساعت 16 روز دوشنبه 11 آذر در فرهنگسرای انديشه برگزار می‌شود. اين ششمين كتابی است كه در نشست‌های «دوشنبه‌های كتاب انديشه» رونمايی و نقد می‌شود. كتاب‌های «لذت نقد» نوشته مسعود فراستی، «درختان تبعيدی» مجموعه غزل امروز افغانستان، «رويای آمريكايی» نوشته هاوارد زين و «دين، جامعه و شريعتی» نوشته عبدالحسين خسروپناه از جمله كتاب‌هايی هستند كه در قالب اين سلسله نشست‌ها رونمایی شده و مورد نقد و بررسی قرار گرفتند.

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]