تاریخ انتشار خبر: 09 آذر 1392 - ساعت 08:13:15
مجموعه 3 جلدی "زیر و بم داستان" رونمایی شد

مجموعه 3 جلدی "زیر و بم داستان" رونمایی شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی «خبرگزاری دانشجو» محمد محسنی مدیرعامل بنیاد ادبیات داستان ایرانیان در مراسم رونمایی از مجموعه سه جلدی زیربم داستان که عصر امروز در تالار مهر حوزه هنری برگزار شد گفت:یکی دو کار از گذشته مانده بود که یکی از آنها مجموعه شش جلدی بود که حاصل زحمات و تلاش‌های مرحوم حسین حداد بود.

 

به گزارش خبرنگار فرهنگی «خبرگزاری دانشجو» محمد محسنی مدیرعامل بنیاد ادبیات داستان ایرانیان در مراسم رونمایی از مجموعه سه جلدی زیربم داستان که عصر امروز در تالار مهر حوزه هنری برگزار شد گفت: حدود دو سال پیش که موظف شدم به‌عنوان مدیرعامل بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان خدمت داشته باشم یکی دو کار از گذشته مانده بود که یکی از آنها مجموعه شش جلدی بود که حاصل زحمات و تلاش‌های مرحوم حسین حداد بود.

وی افزود: پس از اینکه انتشارات عصر داستان راه‌اندازی شد دوستان فشار آوردیم تا هر چه سریع‌تر این اثر منتشر شود که حتی یک بار هم دلخور شدم که چرا کار جلو نمی‌رود. نهایتا وقتی کار آماده شد دیدیم که زحمت‌های طاقت‌فرسای مرحوم حداد جوهره خودش را نشان نمی‌دهد بنابراین نیاز به بازنویسی و تدوین مجدد داردتا ارزش‌های خود را بیشتر نشان دهد.

 حسنی گفت: از این رو دکتر حنیف یک سال بر روی این کار زحمت کشیدند که ماحصل آن این اثر ماندگار شد که الان زحمت‌های ایشان و مرحوم حداد در آن دیده می‌شود.

مدیرعامل بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان با اشاره به اینکه بیش از تجارب 300 نویسنده در این اثر دسته‌بندی شده و به‌صورت منظم ارائه شده است افزود: خواندن این اثر برای پژوهشگران، ‌مدرسین و علاقه‌مندان مفید بلکه ضروری است متأسفانه درحال حاضر در دانشگاه‌ها در فضاهای آموزشی کارهای پژوهشی وصل‌پینه شده و کسی حوصله کار پرزحمت و مشقت را دیگر ندارد اما این اثر یک کار ارزشمند پژوهشی محسوب می‌شود.

 حسنی ادامه داد: گردآوری تجارب نویسندگان،‌ متفکرین هر عرصه‌ای از باب علوم انسانی‌اش مهم است بسیاری ازمتفکرین ما بعد از دوره روشنفکری اساسا علوم انسانی را چیزی جز فرایند فهم تجارب گذشتگان نمی‌دانند.

وی در پایان گفت: افرادی که در شهرستان‌ها، استان‌ها و روستاهای کشور هستند و دسترسی به کارگاه‌ها و اساتید را ندارند این افراد می‌توانند برای آنها منبعی باشد که از تجارب بیش از 300 نویسنده استفاده کنند. 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]