تاریخ انتشار خبر: 11 آبان 1392 - ساعت 05:31:47
كلیدهای برخورد با مشكلات خواب كودكان

كلیدهای برخورد با مشكلات خواب كودكان

والدین باید با مزایای برنامه ریزی آشنا شوند و فرصتی برای بررسی برنامه های خلاقانه در این مورد داشته باشند . خواب نیمروزی ، سرشت کودک ، خواب شب و خوابیدن در کنار کودک از جمله عناوین دیگری است که این کتاب به آنها پرداخته است.

مشکل خواب در کودکان امری بدیهی است و تقریباً اکثر بچه‌ها در دوران کودکی با این مشکل مواجه‌اند. این کتاب به والدین کمک می کند تا با نحوه ی خواب کودکان آشنا شوند و بتوانند مشکلات شایع خواب آنها را برطرف سازند.

 

پیشگیری و درمان مشکلات خواب ، تلاش عظیمی را می طلبد اما نتیجه ای که به بار می آورد ارزش آن را دارد ، که وجود کودک و والدینی شادتر و پر انرژی تر است. این مجموعه به والدین كمك می كند فرزندان خود را مطابق با نیازهای متنوع و فزاینده جامعه امروز پرورش دهند.

 

 کتاب حاضر شامل ٤ بخش است که عناوین بخش های آن شامل الگوهای خواب طبیعی، ایجاد عادات صحیح خواب ،برخورد با مشکلات خواب ،اختلالات خواب است. اولین مرحله ، آشنایی با الگوهای خواب طبیعی است . بخش یک شامل فصل هایی است که رفتار خواب کودک را از طفولیت تا سن مدرسه دنبال می کند . هر فصل به نکات مهمی از مهارت های حرکتی ، تکلم و تفکر کودک  می پردازد که ممکن است بر خواب کودک تاثیر گذارد . مشکلات شایع هر سن نیز توصیف شده است تا والدین بتوانند آنها را پیش بینی کنند و برای برطرف ساختن آنها برنامه ریزی نمایند.

 

بهترین روش برخورد با مشکل خواب کودک ، پیشگیری است، که محور اصلی بخش دو را تشکیل می دهد. این بخش بر نحوه برنامه ریزی روزانه ،تشخیص خستگی و مهیا ساختن محیطی که کیفیت خواب کودک را بهبود ببخشد ،تکیه می کند . والدین باید با مزایای برنامه ریزی آشنا شوند و فرصتی برای بررسی برنامه های خلاقانه در این مورد داشته باشند . خواب نیمروزی ، سرشت کودک ، خواب شب و خوابیدن در کنار کودک از جمله عناوین دیگری است که این کتاب به آنها پرداخته است.

مشکل خواب در کودکی امر رایجی است . تعداد معدودی از کودکان با چنین مشکلاتی روبه رو نمی شوند. دامنه این مشکلات وسیع است.بعضی از کودکان با دشواری به خواب می روند. بعضی دیگر سریع به خواب می روند اما در طول شب به کرات بیدار می شوند. عده ای دیگر در طول شب خوب می خوابند اما سحر خیزند. خواب بد و وحشت از کابوس ، پدیده ای همگانی است. قولنج، تغذیه در شب یا بیماری نیز می تواند بر خواب کودک تاثیر گذارد.والدین نباید دست روی دست بگذارند و منتظر بمانند تا مشکلات خود به خود رفع شوند.در کتاب حاضر بابرخورد با مشکلات خواب کودک والدین با مطالعه موارد حقیقی از ابتدای بروز مشکل تا راه حل نهایی ، با علل و نحوه کنترل آن آشنا می شوند.

 

با شناختی که والدین با مطالعه این بخش به دست می آورند می توانند با درک بهتر و اعتماد و آگاهی بیشتر با مشکل فرزند خود روبه رو شوند. زندگی کردن با کودکی که به سختی می خوابد، طاقت فرساست. به همین دلیل، یکی از فصلهای بخش سه ، به موضوع کنترل مشکل خواب تا مرتفع شدن آن می پردازد.

 

بخش چهارم به اختلالات خواب می پردازد. این اختلالات از جمله مشکلات خواب تلقی می شوند ، زیرا ریشه در ساختار واقعی یا کیفیت خود خواب دارند. بی خوابی ، ترسهای شبانه ، خوابگردی یا خواب گفتاری ، شب ادراری و ایست تنفسی موضوع هایی هستند که در بخش چهار مورد بررسی قرار می گیرند و مفصلا به تشریح و درمان این شرایط پرداخته می شود.

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]