تاریخ انتشار خبر: 09 مهر 1392 - ساعت 07:46:13
«شیر پیروز خدا» به سوره مهر رسید

«شیر پیروز خدا» به سوره مهر رسید

«شیر پیروز خدا» عنوان رمانی است که بر اساس زندگانی امام علی (ع) نوشته‌ام و به نوعی سرگذشت داستانی شخصیت ایشان است. این کتاب زندگی امام علی (ع) را از کودکی تا شهادت در بر می‌گیرد.

مسلم ناصری نویسنده ادبیات کودک و نوجوان  گفت:‌ «شیر پیروز خدا» عنوان رمانی است که بر اساس زندگانی امام علی (ع) نوشته‌ام و به نوعی سرگذشت داستانی شخصیت ایشان است. این کتاب زندگی امام علی (ع) را از کودکی تا شهادت در بر می‌گیرد.  

وی افزود: بخش عمده این رمان مربوط به زمان زندگی حضرت علی (ع) در دوران حکومت خلفاست و برای نوشتن این بخش از رمان، 25 سالی را که در آن دوران گذشته است، مورد کنکاش قرار دادم. به عنوان مثال یکی از کارهایی که امام علی (ع) در آن دوران به آن مشغول شد، کشاورزی بود که به آن هم پرداخته‌ام. این کتاب را با حدود 150 تا 160 صفحه حجم به انتشارات سوره مهر تحویل داده‌ام و قرار است توسط این ناشر به چاپ برسد. عنوانی هم که برای کتاب انتخاب کرده‌ام، ترجمه یکی از صفات حضرت علی (ع) یعنی «اسدالله الغالب» به معنی «شیر پیروز خدا» است.

 

این نویسنده در ادامه گفت: «عقاب طلایی» رمان دیگرم است که در آستانه چاپ است. این کتاب که یک رمان تاریخی برای نوجوانان است، درباره اتفاقات دوران سلسله آل بویه است و در حال حاضر مراحل فنی را طی می‌کند. آل بویه در ادامه با فتح اصفهان و شیراز، تمام ایران را به تصرف خود درآوردند و سال‌ها همدلانه بر مردم حکومت کردند. مردم هم از این حکام بسیار راضی بودند. دوران حکومت آل بویه باعث رشد و گسترش تشییع و مراسم و آیین‌های شیعیان در جامعه ایران شد. به عنوان مثال مراسم عزاداری ماه محرم و همچنین عید غدیر در زمان حکومت آل بویه بود که بسیار جدی گرفته شد.

 ناصری گفت: این رمان نوجوان را هم که حدود 100 صفحه دارد، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به چاپ خواهد رساند.
 

به نقل از خبرگزاری مهر
 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]