تاریخ انتشار خبر: 04 مهر 1392 - ساعت 00:04:25
«جوان ترین رهبر»

«جوان ترین رهبر»

کتاب«جوان ترین رهبر» شرح داستانی زندگی شهید نواب صفوی است که نادره عزیزی نیک آن را به رشته تحریر در آورده است و مرکز اسناد انقلاب اسلامی آن را منتشر کرده است.

«سید کتاب را با حرص ورق می زند، با هر صفحه ای که جلو می رود، خون در رگ هایش می جوشد، طپش قلبش بیشتر می شود. صورت مهتابی اش به رنگ سرخ طلوع آفتاب در می آید.

بخار کم جانی که از کتری برنجی به سقف چوبی اتاق می رود، خبر از بی آب شدن آن می دهد. سید با تمام شدن سطر آخر کتاب، آن را می بندد. در هم می پیچاند و به زمین می اندازد سرش را به دیوار می کوبد.»

 

 

 کتاب«جوان ترین رهبر» شرح داستانی زندگی شهید نواب صفوی است که نادره عزیزی نیک آن را به رشته تحریر در آورده است و مرکز اسناد انقلاب اسلامی آن را منتشر کرده است.

 

این کتاب با نثری روان و دلپذیر با زبان داستان به بیان زندگی شهید نواب می پردازد،همین ویژگی باعث می شود این کتاب برای خوانندگان جذابیت و گیرایی خاصی داشته باشد.

 

در مقدمه کتاب میخوانیم:

 

نهایت عبودیت و بندگی حضرت حق، در عرفان اسلامی، آن است كه قدم از قدم برنداری مگر برای رضای خدا و حتی مرگ را كه سخت‌ترین مرحله‌ی زندگی دنیایی انسان است برای رضای خدا، با آغوش باز پذیرا شوی. برای كسی كه در راه جلب رضایت خداوند مرگ را به جان خریده و در میسری گام می‌نهد كه مرگ هر لحظه انتظار او را می‌كشد، چه وصفی را شاید و باید؟ آیا شجاع، جسور، متهور و... شایسته و بایسته‌ی این انسان پاكباز راه عشق است؟

 

جمعیت فدائیان اسلام به رهبری شهید حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمجتبی نواب صفوی جهت اقامه‌ی دین خدا و مقابله با انحرافات و كژی‌هایی كه علیه دین به راه افتاده بود، بنیان نهاده شد. ریشه‌ی تشكل را می‌بایست در عزم نواب در راه اصلاح «احمد كسروی» دانست كه در مقالات خود به امام جعفر صادق(ع) و مذهب شیعه هتاكی نموده بود. نواب از عراق به ایران آمده و به بحث با وی پرداخت و آنگاه كه او را اصلاح‌نا‌پذیر و هتاك و معاند تشخیص داد، جمعی از دوستان را جهت اعدام انقلابی وی بسیج كرد. این جمعیت تا آنجا پیش رفت كه به بازو و دست راست مجتهد عالیقدر مرحوم آیت‌الله كاشانی تبدیل شده و نقش عمده و انكارناپذیری را در ملی شدن صنعت نفت ایفا نمود. حسن ختام این پاك‌بازی در راه عشق، جانبازی در راه عشق و شهادت بود.

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]