تاریخ انتشار خبر: 22 مرداد 1392 - ساعت 06:41:17
مجموعه داستان «بازمانده» نوشته مریم دلباری به چاپ دوم رسيد.

مجموعه داستان «بازمانده» نوشته مریم دلباری به چاپ دوم رسيد.

مجموعه داستان «بازمانده» در 64 صفحه، با شمارگان هزار و 200 نسخه توسط نشر افراز منتشر شده است.

داستان اين كتاب که در سال 88 برای نخستین‌بار منتشر شده است، برخی از مسايل اجتماعی و بومی مردم و به ویژه مسایل زنان را به گونه‌ای روایت کرده است.

اين مجموعه شامل 10 داستان كوتاه است: «حلقه تاریک چاه»، ‌«بازمانده»، ‌«الو و خاکستر»، ‌«باز من می مانی خانم»، ‌«زوار»، «شب یلدا»،‌ «بادکنک یادگاری»، ‌«اتفاق، انتظار»، ‌«گردنبند» و «نقطه» از داستان‌هاي اين مجموعه هستند

 در این مجموعه مشکلات و دغدغه‌های اجتماعی مردم خوزستان به ویژه زنان را به تصوير کشیده شده است و لایه‌های مختلف آسيب‌هاي اجتماعي در دوران‌های پیش از انقلاب، پس از انقلاب و جنگ تحمیلی مورد بررسي و واكاوي قرار گرفته است.

در بخشی از کتاب می خوانیم: «النگوهات سُر می‌خورد روی مچ دستت. همین النگوهای نامزدی‌ات که خیسانده بودی توی سرکه تا زن همسایه فکر کند طلات را عوض کرده‌ای و پولی هم سر داده‌ای که اینطور برق می‌زند. من که یادم نمی‌آید حلقه نامزدی‌ام را کجای کیفم گذشته‌ام تا هر وقت احتیاج باشد زود پیداش کنم و به اولین طلافروشی بفروشم...»

مجموعه داستان «بازمانده» در 64 صفحه، با شمارگان هزار و 200 نسخه، به قیمت سه هزار و 800 تومان توسط نشر افراز منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری کتاب ایران

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]