تاریخ انتشار خبر: 22 مرداد 1392 - ساعت 07:39:52
«بازمانده» نوشته مریم دلباری به چاپ دوم رسيد.

«بازمانده» نوشته مریم دلباری به چاپ دوم رسيد.

داستان اين كتاب که در سال 88 برای نخستین‌بار منتشر شده است، برخی از مسايل اجتماعی و بومی مردم و به ویژه مسایل زنان را به گونه‌ای روایت کرده است.اين مجموعه شامل 10 داستان كوتاه است: «حلقه تاریک چاه»، ‌«بازمانده»، ‌«الو و خاکستر»، ‌«باز من می مانی خانم»، ‌«زوار»، «شب یلدا»،‌ «بادکنک یادگاری»، ‌«اتفاق، انتظار»، ‌«گردنبند» و «نقطه» از داستان‌هاي اين مجموعه هستند.

داستان اين كتاب که در سال 88 برای نخستین‌بار منتشر شده است، برخی از مسايل اجتماعی و بومی مردم و به ویژه مسایل زنان را به گونه‌ای روایت کرده است.

 

 

اين مجموعه شامل 10 داستان كوتاه است: «حلقه تاریک چاه»، ‌«بازمانده»، ‌«الو و خاکستر»، ‌«باز من می مانی خانم»، ‌«زوار»، «شب یلدا»،‌ «بادکنک یادگاری»، ‌«اتفاق، انتظار»، ‌«گردنبند» و «نقطه» از داستان‌هاي اين مجموعه هستند.

 

 

 در این مجموعه مشکلات و دغدغه‌های اجتماعی مردم خوزستان به ویژه زنان را به تصوير کشیده شده است و لایه‌های مختلف آسيب‌هاي اجتماعي در دوران‌های پیش از انقلاب، پس از انقلاب و جنگ تحمیلی مورد بررسي و واكاوي قرار گرفته است.

 

 

در بخشی از کتاب می خوانیم: «النگوهات سُر می‌خورد روی مچ دستت. همین النگوهای نامزدی‌ات که خیسانده بودی توی سرکه تا زن همسایه فکر کند طلات را عوض کرده‌ای و پولی هم سر داده‌ای که اینطور برق می‌زند. من که یادم نمی‌آید حلقه نامزدی‌ام را کجای کیفم گذشته‌ام تا هر وقت احتیاج باشد زود پیداش کنم و به اولین طلافروشی بفروشم...»

 

 

مجموعه داستان «بازمانده» در 64 صفحه، با شمارگان هزار و 200 نسخه، به قیمت سه هزار و 800 تومان توسط نشر افراز منتشر شده است.

 

 

منبع: خبرگزاری کتاب ایران

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]