تاریخ انتشار خبر: 01 مرداد 1392 - ساعت 03:25:13
کتاب عصرظهور

کتاب عصرظهور

سر اسقف کلیساهای لبنان پس از مطالعه این کتاب، اقدام به چاپ و توزیع پنج هزار نسخه از آن در میان جوانان مسیحی کرد، چرا که معتقد بود آنچه در کتاب مذکور درباره بازگشت عیسی مسیح و همکاری او با مهدی موعود در دوران ظهور آمده، باعث رشد معنویت و امید در میان مسیحیانی می‌گردد که ظهور دوباره مسیح و حاکمیت او را انتظار می‌کشند.

عصر ظهور

علی کورانی

چاپ و نشر بین‌الملل

نگاهی به آنچه که بعد از انقلاب اسلامی در کشور رخ داد با توجه به فتنه‌ها، مشکلات، تحریم‌ها، جنگ و پیچ‌های تاریخی مختلف این موضوع را به ذهن می‌رساند که سکاندار اصلی این انقلاب و در واقع رهبر معنوی این انقلاب حضرت مهدی(عج) می‌باشد. شاید بارها شنیده باشیم که کشور، کشور امام زمان است. و اینکه به توفیق الهی انقلاب ما، زمینه ساز حضور حضرت می‌باشد.

اما فارغ از همه اینها باید به این نکته اشاره کرد که موضوع مهدویت و انتظار بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در میان ملل مختلف اوج گرفته و نشانه‌های اعتقاد به آن حضرت در سراسر گیتی قابل درک می‌باشد. این‌ها را گفتیم تا به معرفی کتاب عصر ظهور برسیم.

این کتاب که نوشته شده توسط حجت الاسلام علی کورانی از علمای لبنانی که در درس خارج  سید ابوالقاسم خویی و سید محمد باقر صدر نیز حضور داشته به موضوع حوادث آخر الزمان می‌پردازد. او در این کتاب سعی نموده تا با بیان اسناد و مدارک و همچنین با تکیه بر احادیث و آیات قرآن تصویری نسبتا کامل از دوران ظهور آن حضرت را با زبانی گویا و جذاب نشان دهد. این کتاب به دلیل وجود برخی ویژگی‌های جذاب از جمله بررسی نقش ملل اقوام و مذاهب و ادیان مختلف در زمان ظهور حضرت مهدی بارها به زبان‌های مختلف در سراسر جهان به چاپ رسیده است.

 

در مقدمه کتاب که توسط مترجم نوشته شده است آمده است که: سر اسقف کلیساهای لبنان پس از مطالعه این کتاب، اقدام به چاپ و توزیع پنج هزار نسخه از آن در میان جوانان مسیحی کرد، چرا که معتقد بود آنچه در کتاب مذکور درباره بازگشت عیسی مسیح و همکاری او با مهدی موعود در دوران ظهور آمده، باعث رشد معنویت و امید در میان مسیحیانی می‌گردد که ظهور دوباره مسیح و حاکمیت او را انتظار می‌کشند.

 

خالی از لطف نیست اگر به این نکته اشاره کرده باشیم بعد از استقبال گسترده از کتاب، کورانی به همراه گروهی از محققان حوزه علمیه قم اقدام به تالیف دائره المعارف احادیث شیعه و سنی در ارتباط با امام مهدی نمودند که این گنجینه  با ارزش و دستیابی به منابع فراوانی که در مدت جمع‌آوری این احادیث بدست آمد نویسنده را بر آن  داشت تا در کتاب بازنگری کرده و به جایگاه علمی آن استحکام بیشتری ببخشد.

 

از قسمت‌های مختلف کتاب می‌توان به: نقش یهود در دوران ظهور، نگاهی به تاریخ یهود، نقش عرب‌ها در دروان ظهور، حوادث شام و خروج سفیانی، فتنه شام، حوادث مصر در دوران ظهور، ایرانیان در دوران ظهور، ایرانیان و زمینه سازی برای ظهور، فرود مسیح از آسمان، حضرت مهدی از نگاه اهل تسنن، حضرت مهدی از نگاه تشیع اشاره کرد.

 

اما به طور قطع جذاب‌ترین قسمت این کتاب برای مخاطب ایرانی، بشارت‌های خوشحال کننده به قوم سلمان و رسالت مهم آن‌ها در عصر ظهور می‌باشد.   

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]