تاریخ انتشار خبر: 06 خرداد 1392 - ساعت 20:02:03
کتاب طیب به چاپ سوم رسید

کتاب طیب به چاپ سوم رسید

کتاب «طیب: زندگی‌نامه و خاطرات حُر نهضت امام خمینی (ره) شهید طیب حاج‌رضایی» پنجاه خاطره -داستان از زندگی طیب را در بر دارد و مطالب جدیدی از حواشی قیام 15 خرداد را بیان می‌کند. این اثر در فاصله زمانی کوتاهی از چاپ نخست، از سوی موسسه فرهنگی شهید ابراهیم هادی به چاپ سوم می‌رسد.

کتاب «طیب: زندگی‌نامه و خاطرات حُر نهضت امام خمینی (ره) شهید طیب حاج‌رضایی» پنجاه خاطره -داستان از زندگی طیب را در بر دارد و مطالب جدیدی از حواشی قیام 15 خرداد را بیان می‌کند. این اثر در فاصله زمانی کوتاهی از چاپ نخست، از سوی موسسه فرهنگی شهید ابراهیم هادی به چاپ سوم می‌رسد.

 

 

 به گزارش پایگاه اینترنتی کتابستان به نقل از ایبنا ، گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی، چند روز پیش از برپایی بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران،‌ اثری را با عنوان «طیب: زندگی‌نامه و خاطرات حُر نهضت امام خمینی (ره) شهید طیب حاج‌رضایی» منتشر کرد. این اثر در فاصله زمانی کوتاهی از انتشار به چاپ سوم رسید. 

گروه شهید ابراهیم هادی این کتاب را به دلیل جذابیت‌های خاص زندگی وی به رشته تحریر در آورده است زیرا پیش از این کتابی درباره این شهید با محوریت خاطره - داستان به نگارش در نیامده بود. 

آشنایی گروه شهید ابراهیم هادی با فرزند طیب، بیژن حاج‌رضایی دلیل نگارش این کتاب شد اما دسترسی به اسناد برای این گروه کار سختی بود چون پیش از این موسسه‌ای برای تدوین کتاب به سراغ خانواده حاج‌رضایی آمد و مدارک و اسناد را با خود ‌برد و دیگر باز نگرداند. 

اطلاعات داستان‌های کتاب «طیب» بر اساس مطالب درج شده در روزنامه‌ها و سایت‌هاست که خاطراتی از دوستان شهید طیب حاج‌رضایی را آورده‌اند. این اطلاعات در ظرف زمانی دو ماه برای تکمیل منابع کتاب تهیه شد. 

همچنین خاطرات نقل شده از خانواده طیب حاج‌رضایی حاصل چهار ساعت مصاحبه با فرزند او بیژن است. وی در زمان دستگیری و شهادت پدر دوازده سال سن داشت و وقایع آن دوران را به خوبی به خاطر داشت. بخشی از خاطرات هم بر اساس شنیده‌های او از مادرش است.

گروه شهید ابراهیم هادی خاطرات نقل شده را با اسناد موجود از ساواک و خاطرات دوستان شهید تطبیق داد و خاطرات بی‌سند را حذف کرد. متن کامل این خاطره‌ - داستان‌ها برای بازخوانی در اختیار بیژن حاج‌رضایی و دوستان شهید قرار گرفت و پس از تایید ‌آن‌ها چاپ شد. 

خاطره - داستان‌های کتاب ماجرای زندگی طیب را از زمان تولد تا شهادتش پس از قیام 15 خرداد در بر می‌گیرد. بیش از 90 درصد مطالب درج شده در کتاب جدید است و اطلاعات جدیدی از قیام 15 خرداد و حوادث حاشیه‌ای آن را به مخاطب منتقل می‌کند. البته این خاطرات برخی اشتباهات تاریخی مانند سال تولد طیب را هم تصحیح کرده است زیرا در بسیاری از سایت‌ها تولد وی 1280 عنوان شده است ولی طیب حاجی رضایی در سال 1290 به دنیا آمده است. 

در کنار هر یک از 50 خاطره - داستان کتاب تصاویری درج شده است. بیشتر این تصاویر جدید است، مانند عکسی که از نصب تصاویر امام (ره) در سال 1342 بر علامت‌های مراسم عزاداری امام حسین (ع) یافته شد. در 10 صفحه پایانی کتاب هم مجموعه‌ای از عکس‌های طیب حاج‌رضایی گنجانده شده است. 

چاپ اول و دوم کتاب «طیب: زندگی‌نامه و خاطرات حُر نهضت امام خمینی (ره) شهید طیب حاج‌رضایی» در قطع رقعی و 200 صفحه با شمارگان دو هزار و 500 نسخه و بهای 50 هزار ریال به فروش رسید. این اثر در چاپ سوم با تیراژ سه هزار نسخه و بهای 55 هزار ریال از سوی گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی عرضه خواهد شد.

 

 

 

 

 

 شما می توانید با مراجعه به هر یک از

 

 

شعب فروشگاههای زنجیره ای کتابسان این کتاب را تهیه نمایید.

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]