تاریخ انتشار خبر: 06 خرداد 1392 - ساعت 19:51:35
کتاب دموکراسی یا دمو قراضه پر حاشیه ترین کتاب اخیر سید مهدی شجاعی به چاپ دوم رسید

کتاب دموکراسی یا دمو قراضه پر حاشیه ترین کتاب اخیر سید مهدی شجاعی به چاپ دوم رسید

کتاب دموکراسی یا دمو قراضه پر حاشیه ترین کتاب اخیر سید مهدی شجاعی به چاپ دوم رسید    به گزارش پایگاه اینترنتی کتابستان چاپ نخست کتاب «دموکراسی یا دموقراضه» نوشته سیدمهدی شجاعی که چهار سال پس از انتشار در نمایشگاه بین‌المللی کتاب امسال توزیع شد، در کمتر از 12 روز به پایان رسید و ناشر آن از فروش نیمی از دومین چاپ آن خبر داد.

 

این کتاب در سال 87، با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به چاپ رسیده اما به خواست نویسنده، از توزیع آن اجتناب شد.  از یک سو جلوگیری از پخش این کتاب توسط نویسنده در آن زمان و از سویی دیگر پخش نسخه‌ی دیجیتال کتاب به صورت گسترده در فضای مجازی حاشیه هایی درست کرد و لیکن در نهایت در نمایشگاه بین‌المللی کتاب امسال به دست مخاطبان رسید.

 

 

داستان این کتاب که در فاصله‌ سال‌های 1380 تا 1386 نوشته شده است در زمان‌های دور و در کشوری نامعلوم می‌گذرد. راوی داستان، ظاهرا پژوهشگری تاریخی است که با کشف و سند‌خوانی خود، ماجرا را برای خواننده روایت می‌کند. مطابق این تحقیق، در سالیانی دور، پادشاهی که در آستانه مرگ قرار دارد وصیت می‌کند هر 25 فرزند او در مقاطع 2 ساله به‌ترتیب پس از مرگ او بر تخت شاهی بنشینند، اما نه به ترتیب سن بلکه به رأی مردم. هر یک از فرزندان در دوره سلطنت خود ظلم‌های فراوانی به مردم می‌کنند و مردم هر بار، رنجیده از یکی به دیگری پناه می‌برند، اما صورت مسئله تغییر نمی‌کند.

 

 

سرانجام تصمیم می‌گیرند بیمار‌ترین، زشت‌ترین و نادان‌‌ترین آنان را  انتخاب کنند تا دمی بیاسایند. نام فرزندان شاه همگی پیشوند «دمو» دارد و این آخری «دمو‌کافیه» نام دارد که در زبان مردم شهر به «دمو قراضه» شهرت یافته است. او پس از استقرار، با اتکا به هوش شیطانی و روان پر‌عقده خود، تیم و حلقه خاصی را سامان می‌دهد و قوانین طلایی خود را به کار می‌بندد و ترکیبی از ظلم و عوامفریبی را می‌سازد.

 

 

شتاب او در تخریب مملکت که با ادعای خدمت صورت می‌گیرد عملا بیشترین کمک را به دشمن می‌کند، هرچند در آخر داستان معلوم می‌شود او واقعا عامل بیگانه بوده و سرانجام نیز به آنان پناه می‌برد و کشور را تسلیم دشمن می‌کند.

 

 

بنا به گفته ناشر، چاپ اول و دوم این اثر از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارای مجوز نشر و توزیع است و ناشر تاکنون تصمیمی برای انتشار چاپ سوم آن نگرفته است.

 

 

چاپ دوم کتاب «دموکراسی یا دموقراضه» را انتشارات کتاب نیستان در 192 صفحه و قیمت 8 هزار تومان به فروش می‌رساند.

 

 

شما می توانید این کتاب را از فروشگاه های زنجیره ای کتابستان تهیه نمایید.

 

 

 

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]