تاریخ انتشار خبر: 23 دي 1391 - ساعت 02:01:32
آواز ابابیل

آواز ابابیل

داستان این رمان درباره سه دوست است که دو تن از آنها اکبر گنجی و محسن مخلباف هستند و با راوی داستان در مسجد در همان اوایل انقلاب کار فرهنگی می‌کرده‌اند. البته اسمشان عوض شده است، ولی وقتی بخوانید متوجه می‌شوید که همان‌ها هستند.

آواز ابابیل

مجید پورولی

شهرستان ادب

داستان این رمان درباره سه دوست است که دو تن از آنها اکبر گنجی و محسن مخلباف هستند و با راوی داستان  در مسجد در همان اوایل انقلاب کار فرهنگی می‌کرده‌اند. البته اسمشان عوض شده است، ولی وقتی بخوانید متوجه می‌شوید که همان‌ها هستند.

در کربلای پنج تیری به سر راوی می‌خورد و حافظه‌اش را از دست می‌دهد و پس از آن در سال 89 حافظه‌اش برمی‌‌گردد و می‌آید در خیابان‌های تهران به دنبال گنجی و مخملباف؛ دو فردی که یکی امام زمان (عج) را دیگر قبول ندارد و دیگری هم نظام او را کلا طرد کرده است. به دنبال استعلام نام و گذشته خودش به بنیاد شهید می‌رود، اما می‌گویند تو مرده‌ای! او نه شناسنامه‌ای دارد نه اوراق هویتی.

او دیگر هویتی ندارد. در طول داستان مشخص می‌شود زنش و دخترش هم بر اثر ریزش یک برج روی منزلشان ـ که آن برج نماد نظام سرمایه‌داری پس از انقلاب است ـ فوت کرده‌اند. او در شهر دنبال آرمان‌هایی می‌گردد که دیگر برای مردم شهرش آرمان نیست. این رمان نشان می‌دهد که اگر چنین روندی در انقلاب ادامه‌دار باشد، آرمان‌های انقلاب اسلامی به طور کل زیر سوال می‌رود.

 

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]