مهارت‌های زندگی
 • 100 راز برای داشتن زندگی شاد

  100 راز برای داشتن زندگی شاد

  یکی از نکات مثبت این کتاب عامل بیست و سوم این کتاب می باشد با عنوان« اجازه ندهید ایمان مذهبی تان کم رنگ شود» و در ادامه این مطلب با اشاره به تحقیقات محققان دانشگاه هاروارد و دیگر مراکز پزشکی، به رابطه مستقیم ایمان با زندگی سالم، بادوام و شادتر گریزی می زند.

 • خود را از بند ترس های غیر واقعی رها کن، روش های غلبه بر اضطراب و زندگی کردن بدون نگرانی

  خود را از بند ترس های غیر واقعی رها کن، روش های غلبه بر اضطراب و زندگی کردن بدون نگرانی

  ویژگی برجستۀ نوشتار حاضر، این است که مطالب آن به صورت راهنمای علمی و عملی تدوین شده است. همچنین از جملۀ نقاط قوت دیگر کتاب، قابل تطبیق بودن با فرهنگ های مختلف است.

 • مثبت اندیشی و مثبت گرایی کاربردی

  مثبت اندیشی و مثبت گرایی کاربردی

  از مهم ترین بخش های کتاب اولین قسمت است که به تعریف مثبت اندیشی، چارچوب ها و مرزبندی های مورد نیاز در مورد مفاهیم مرتبط پرداخته شده است.

 • 8 گام تا شادکامی

  8 گام تا شادکامی

  دکتر گرانت در این کتاب که بر اساس یک فعالیت علمی در کشور استرالیا انجام گرفته، به موضوع مبتلا به این روزهای جوامع بشری یعنی شادکامی و افزایش آن پرداخته است. البته با رویکردی کاملا علمی و بر اساس تأییدات و شواهد علمی.

 • تمرینات عملی برای درمان اضطراب و فوبیا

  تمرینات عملی برای درمان اضطراب و فوبیا

  مطالب به گونه ای ارائه شده که گویی نگارنده کتاب پیش روی مخاطب است و قدم به قدم با بیمار به سمت کاهش اضطراب پیش می رود.

 • معجزه شادی، راهنمایی برای کاهش استرس و بهبود کیفیت زندگی

  معجزه شادی، راهنمایی برای کاهش استرس و بهبود کیفیت زندگی

  کتاب حاضر در ابتدا سعی می کند ضمن تعریف شادی به اصلاح برخی نگرش های غلط در این زمینه پرداخته و عوامل اصلی شادی را با توجه به تحقیقات صورت گرفته بیان نماید.

 • از ترس تا شوق زندگی

  از ترس تا شوق زندگی

  کتاب از ترس تا شوق زندگی به قلم ""کورت تپرواین"" آلمانی سعی کرده تا با بهره گیری از ادبیاتی روان و عامه پسند ترس ها را فراتر از آنچه تا کنون در کتب روانشناسی مطالعه شده اند، بررسی کند.

 • راهنمای عملی غلبه بر اضطراب و هراس

  راهنمای عملی غلبه بر اضطراب و هراس

  مخاطب در این کتاب می تواند با انواع مختلف اضطراب و نشانه های آن آشنا شود و علاوه بر این مراحل مختلف درمان نیز در این اثر مطرح می شود.

 • سنجش و درمان اختلال هراس

  سنجش و درمان اختلال هراس

  کتاب حاضر به درمان رفتاری – شناختی اختلال هراس اختصاص یافته است و می تواند راهنمای کار با بیماران برای روان شناسان و روان پزشکان باشد. به علاوه بیماران و خانواده ها نیز می توانند از مطالعه این کتاب سود ببرند.

 • وقتی اضطراب حمله می کند

  وقتی اضطراب حمله می کند

  هدف از این کتاب این نیست که فقط از شدت نشانه های مشکلات روانی کاسته شود بلکه می خواهد تا مهارت های اندیشیدن، درست اندیشی، مثبت اندیشی، خلاق اندیشی و به طبع آن شیوه های احساس کردن را نیز تغییر دهد.

 • فوبی

  فوبی

  در این کتاب چهار اصطلاح بررسی می شوند که بسیار شبیه به هم هستند: ترس، اضطراب، هراس و فوبی. هر یک دارای تعریفی خاص هستند که به خوبی بیان شده است

 • زندگی بدون ترس، چگونه انواع ترس ها را شناسایی و درمان کنیم؟

  زندگی بدون ترس، چگونه انواع ترس ها را شناسایی و درمان کنیم؟

  در این کتاب شما با انواع تمرینات ضد ترس همچون تمرینات تمدد اعصاب و انواع حساسیت زدایی آشنا خواهید شد که همه نوعی از رفتار درمانی هستند.

 • چگونه شاد باشیم؟ گام به گام تا شادمانی

  چگونه شاد باشیم؟ گام به گام تا شادمانی

  آیا می توان خود را شادتر ساخت و یا خیر؟سوالی که جوابش در این کتاب نهفته است.

 • زنان نگران

  زنان نگران

  آشنا کردن مخاطب با اجزای چهارگانه اضطراب (افکار، احساسات ذهنی، حس های تنی و رفتار) از نکات مثبتی است که باعث می شود راحت تر اضطراب را شناخته و بتوان با آن مقابله کرد.

 • راه غلبه بر نگرانی‌ها و ناامیدی‌ها

  راه غلبه بر نگرانی‌ها و ناامیدی‌ها

  اثر حاضر با قلمی روان و با رویکردی علمی و دینی می تواند راهنمای مناسبی برای آن دسته از افرادی باشد که به مشکلات واقع بینانه نگاه می کنند و قصد تغییر و مقابله با آن ها را دارند.

 • رهایی از ناآرامی

  رهایی از ناآرامی

  کتاب حاضر کوشیده است با نگاه به متون دینی و تربیتی و هم صدا با شخصیت هایی بزرگی از عرفان و فلسفه به تحلیلی از اسباب آرامش پرداخته و به اندوه و غصه به عنوان اولین نشانه دور شدن از هدف خلقت نگریسه است.

 • معرفی و نقد کتاب آیین زندگی

  معرفی و نقد کتاب آیین زندگی

  این کتاب مجموعه ایست از دستورالعمل هایی موفقیت آمیز برای رهایی از نگرانی در زندگی. هدف این کتاب نشان دادن پاره ای حقایق قدیمی است تا مخاطب به خود آید و دست به کار شود.

 • الگوی اسلامی شادکامی

  الگوی اسلامی شادکامی

  الگوی اسلامی شادکامی در حقیقت، یک تئوری شادکامی از دیدگاه اسلام است که با رویکردی روانشناختی نظریه شادکامی اسلامی را در 12 فصل تبیین کرده است.

 • آنچه باید درباره «دختران آفتاب» تازه‌ترین کتاب تقریظی رهبر انقلاب دانست

  آنچه باید درباره «دختران آفتاب» تازه‌ترین کتاب تقریظی رهبر انقلاب دانست

  تازه‌ترین اثر تقریظ شده رهبر انقلاب در موضوع حجاب و سبک زندگی است که نشان‌گر توجه ویژه رهبر انقلاب به مسئله است. توجه به «من زنده‌ام» و «دختر شینا» با محوریت سبک زندگی جهت‌دهی ایشان به مسئله مهم سبک زندگی در حوزه کتاب است.

 • رهایی از نگرانی(10 راه حل ساده)

  رهایی از نگرانی(10 راه حل ساده)

  این کتاب که در اصل برای افراد غیر متخصص در روانشناسی نگاشته شده است، می تواند راهنمای خوبی برای افراد مبتلا به نگرانی های مزمن و دردسرساز باشد، و با خواندن و عمل به تکالیف این کتاب قطعا کنترل بیشتری بر نگرانی خویش بدست خواهند آورند.