انقلاب اسلامی
 • دایرةالمعارف مصور تاریخ جنگ

  دایرةالمعارف مصور تاریخ جنگ

  دایرةالمعارف مصور تاریخ جنگ» با برخورداری از 1000 عکس مستند تاریخی، 200 نقشه و 40 جدول و نمودار آماری به بازار عرضه شده و در تدوین آن از بیش از 300 منبع مکتوب و 30 مصاحبه با فرماندهان و مسؤولان جنگ بهره‌برداری شده است.

 • معرفی کتاب لحظه‌های انقلاب اثر سید محمود گلابدره‌ای

  معرفی کتاب لحظه‌های انقلاب اثر سید محمود گلابدره‌ای

  ماجرای "لحظه‌های انقلاب" برمی‌گردد به چند ماه قبل از انقلاب و شامل احوالات و خاطرات و دیده‌های شخصی "محمود گلابدره‌ای" است که به شکل داستان درآمده و همراه شده با تحلیل های شخصی‌اش که تجربه‌های فراوان پشت آن نهفته است.

 • عصر امام خمینی

  عصر امام خمینی

  نویسندة‌ کتاب‌ عصر امام‌ خمینی ‌(ره‌) تلاش‌ کرده‌ است‌ که‌ در اثر خود ویژگی‌های اصلی دورانی را که انقلاب در آن ظرف زمانی به وقوع پیوسته است بیان کند.

 • حدیث پیمانه

  حدیث پیمانه

  این پژوهش، علاوه بر توجه به جریان‌های صدر اسلام و نیز اصول اعتقادی و حرکت سیاسی تشیع، ویژگی‌های نیروهای اجتماعی و سیاسی ایران در دوره‌های مختلف تاریخ معاصر، صفویه، قاجاریه، پهلوی اول و دوم و نیز پس از پیروزی انقلاب اسلامی را به تفصیل بررسی کرده و به تبیین هویت، ریشه‌های تاریخی، منابع قدرت و عوامل ظهور و افول آن پرداخته است.

 • توسعه و تضاد: کوششی در جهت تحلیل انقلاب اسلامی و مسائل اجتماعی ایران

  توسعه و تضاد: کوششی در جهت تحلیل انقلاب اسلامی و مسائل اجتماعی ایران

  نویسنده در این کتاب به بررسی انقلاب و تحلیل یکی از مشکلات پیچیدة امروز ایران، یعنی شناخت موانع رشد علمی در کشور و نیز ارائة راهکارهایی برای برون‌رفت از آن، می‌پردازد.

 • آینده انقلاب اسلامی

  آینده انقلاب اسلامی

  این مجموعه نگاهی دورنگر نسبت به آیندة احتمالی انقلاب اسلامی در مسائل مختلف نظام از قبیل آزادی، دمکراسی، عدالت اجتماعی، استقلال فرهنگی و ولایت فقیه است.

 • انقلابی متمایز

  انقلابی متمایز

  وجوه تمايز اين انقلاب با خيزش‏ها و نهضت‏هاى ديگر چيست؟ پشتوانة عقيدتى اين انقلاب بزرگ چيست؟ شيوة رهبرى آن چگونه بود؟ ...اين سؤال‏ها و پرسش‏هاى فراوان ديگر موضوعاتى است كه اثر حاضر در سه فصل آن‌ها را می كاود.

 • انقلاب فرامدرن و تمدن اسلامی

  انقلاب فرامدرن و تمدن اسلامی

  در این کتاب به بيداري اسلامي در گسترة تاريخ ايران، نظريه‌پردازي و انقلاب اسلامي ايران، فلسفة مدني ايران و تمدن اسلامي و ابعاد مختلف و مراحل گوناگون بيداري اسلامي پرداخته مي‌شود.

 • انقلاب اسلامی،جهشی در تحولات سیاسی تاریخ

  انقلاب اسلامی،جهشی در تحولات سیاسی تاریخ

  نویسندة کتاب آسیب‌های فراروی نظام اسلامی را بیان می‌کند و ضمن توضیح ماهیت حکومت لیبرال‌ـ‌دمکراسی و نقش آموزه‌های دینی در مدیریت جامعه، جایگاه ممتاز و رفیع حکومت اسلامی را تبیین می‌کند.

 • انقلاب اسلامی،بازگشت به عهد قدسی

  انقلاب اسلامی،بازگشت به عهد قدسی

  نویسندة کتاب، با نظر به اینکه مدرنیته و تفکر غرب رو به انحطاط است، به این نکته اشاره می‌کند كه نمی‌توان انقلاب را با دید مادی‌گرایانه و اندیشة غربی بررسی کرد.

 • انقلاب اسلامی و وضع کنونی عالم

  انقلاب اسلامی و وضع کنونی عالم

  انقلاب اسلامی یک انقلاب تاریخی است. تاریخی نه به این معنا که در روز و ماه و سال مشخصی رخ داده است، بلکه به معنای اینکه تاریخ را دگرگون کرده و در قلوب انسان‌ها اثر گذاشته است و شروع تفکر و مبنایی جدید در طول تاریخ است.

 • انقلاب اسلامی و مبانی بازتولید آن

  انقلاب اسلامی و مبانی بازتولید آن

  عماد افروغ در این کتاب به تئوریزه کردن و تبیین علّی و فلسفی می‌پردازد و در راستای تشریح تفکرات امام خمینی (ره) قدم برمی‌دارد.

 • آغازی بریک پایان

  آغازی بریک پایان

  کتاب آغازی بر یک پایان مجموعه مقالاتی است که در آن می‌توان به انقلاب از همة زوایا در یک لحظه نگریست و درکی عمیق از آن دریافت کرد که بی‌شک از کسی به جز سید شهیدان اهل قلم این مهم برنمی‌آمد. آوینی در موقف انقلاب به بررسی انقلاب پرداخته است.

 • عصر امام خمینی، رضوان الله علیه

  عصر امام خمینی، رضوان الله علیه

  این کتاب دربارة «حال» سخن می‌گوید که این انقلاب بزرگ تاریخی چگونه توانست «حال» را تسخیر کند و مسلماً برای این مهم باید قبلاً ماهیت و چیستی این انقلاب و رهبر آن نیز روشن شده باشد که در این کتاب مفصلاً به آن پرداخته شده است.

 • امام خمینی و خودآگاهی تاریخی

  امام خمینی و خودآگاهی تاریخی

  بررسي جايگاه تاريخي انقلاب اسلامي و نقش آن در حال و آيندة جهان با عينك غربي، جز دوری از حقیقت آن، ثمری در پی نخواهد داشت. بنابراین بهترین نوع نگاه مبتنی بر هندسة معرفتی امام خمینی، رحمت الله، است که نویسنده در این کتاب سعی در تببین آن دارد.

 • امام خمینی برای نسل سوم

  امام خمینی برای نسل سوم

  نویسنده به خوبی توانسته است با بیان گوشه‌هاي از افکار و فعاليت‌هاي سياسي و اجتماعي امام خميني (ره)، از زمان استبداد رضاخان تا پيروزي انقلاب اسلامي ايران و پس از آن، و حوادث مهم حیات مبارکشان شناختی مطلوب از ابعاد سياسي، اجتماعي، اخلاقي و فکري به‌جا‌مانده از ایشان براي نسل سوم ارائه دهد

 • موج سرخ

  موج سرخ

  اين كتاب در چهار فصل تدوین شده است. در فصل اول با عنوان «روزهاي دور» تاريخ و جغرافيا و پيشينه تاريخي و ساكنان سواحل خليج فارس كه تمدن‌‌هايی چون ايلامي‌ها، آشوري‌ها، آكدي‌ها و بابلي‌‌ها و مدي‌ها و پارسي‌ها را به خود ديده، شرح داده شده است.

 • تاریخ شفاهی مبارزات سیاسی زنان مسلمان

  تاریخ شفاهی مبارزات سیاسی زنان مسلمان

  نقشي كه زنان مسلمان تاريخ انقلاب اسلامي بر عهده داشته‌اند، جداي از آموزه‌هاي مذهبي و باورهاي ديني مردم مسلمان نبوده است. تعلق خاطر به دين و باورهاي مذهبي، اعتقاد راسخ به تشيع و ارادت خالصانه به مراجع عظام تقليد و در راس آن‌ها امام خميني (ره) از جمله ويژگي‌هاي قابل طرح به خصوص در مبارزات زنان مسلمان است. كتاب حاضر تاريخ شفاهي مبارزات سياسي زنان را از سال 1342 تا 1357 دربرمي‌گيرد.

 • پیرامون انقلاب اسلامی

  پیرامون انقلاب اسلامی

  کتاب حاضر گزیده ای از یادداشت‌ها، سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های استاد شهید است پیرامون انقلاب اسلامی.

 • هویت ما

  هویت ما

  این کتاب مجموعه 10 گفتگو و گفتار دکتر حسین کچویان است.