فرزندپروری
 • معرفی کتاب کلیدهای پروش تفکر در کودکان و نوجوانان

  معرفی کتاب کلیدهای پروش تفکر در کودکان و نوجوانان

  «اين كتاب با آموزش مهارت حل مشكل، پويايي فكر و انديشه را در خانواده شما به ارمغان مي‌آورد. در اين كتاب به موضوع پرورش كودك مي‌پردازيم، اما قصد نداريم به شما بگوييم كودكان بايد چه كار كنند يا چه رفتاي داشته باشند. اين كتاب به شما نشان مي‌دهد كه چگونه مي‌توانيد با تشويق فرزندتان به فكر كردن، بر سازگاري اجتماعي او تاثير بگذارید...»

 • معرفی و نقد کتاب «چگونه با کودک خود رفتار کنیم»

  معرفی و نقد کتاب «چگونه با کودک خود رفتار کنیم»

  یک نکته اینکه کتاب حاضر به مانند اکثر کتاب‌های ترجمه شده از فرهنگ‌های دیگر حاوی برخی نامها و اصطلاحاتی می‌باشد که چندان متناسب با فرهنگ اسلامی ایرانی خوانندگان محترم کشور عزیزمان نمی‌باشد. برای نمونه استفاده از نامهای غربی که اکثر آنها برای افراد جامعه ما نامأنوس می‌باشند و بعضاً باعث حواس پرتی افراد می‌شود.

 • روان شناسی دختران

  روان شناسی دختران

  کتاب روان شناسی دختران سعی می‌کند افراد را به این فکر وادار کند که واقعا داشتن یک دختر، چه ویژگی‌ای دارد؟ دختر باید چگونه زنی در آینده شود؟و...

 • معرفی و نقد کتاب روان‌شناسی بلوغ

  معرفی و نقد کتاب روان‌شناسی بلوغ

  اگر به دنبال کتابی کاربردی برای معاشرت مسالمت‌آمیز با فرزندان نوجوان خود هستید، "روان شناسی بلوغ" کتابی است که می‌تواند تا حد زیادی مجهولات ذهنی شما را به معلومات تبدیل کند.

 • 101 بازی آسان برای هوش افزایی

  101 بازی آسان برای هوش افزایی

  کتاب حاضر، مجموعه‌ای از بازی‌هایی است که برای تقویت مهارت‌های حرکتی، شناختی، کلامی، دیداری، فضایی - مکانی، ریاضی و بین فردی تالیف شده و در فرایند تدوین فصل‌های این مجموعه سعی شده است تا کاربردی ترین بازی هایی انتخاب شود.

 • "بلوغ جسمی و روحی روانی در پسران"

  "بلوغ جسمی و روحی روانی در پسران"

  در این کتاب به چالش‌ها، خطرات، روش‌ها، تربیت و افت تحصیلی پسران در زمان بلوغ اشاره می‌شود و از آن‌جا که دختران و پسران دارای نشانه‌های مشترکی در زمان بلوغ نیز هستند، قسمت‌های زیادی از این کتاب دقیقا شبیه به کتابی است که توسط نویسندگان درباره بلوغ دختران نگاشته شده است.

 • کلیدهای پرورش مهارت‌های اساسی زندگی در کودکان و نوجوانان

  کلیدهای پرورش مهارت‌های اساسی زندگی در کودکان و نوجوانان

  نویسنده کتاب با استفاده از روش‌ها و مثال‌های ملموس و کاربردی، اساسی‌ترین مهارت‌های مورد نیاز برای موفقیت در زندگی را در این کتاب آورده است؛ و این نکته را یادآوری می‌کند که انسان‌ها می‌توانند تغییرات و تحولاتی در سبک زندگی خود ایجاد نمایند، اما کتاب حاضر با تمام خوبی‌هایی که دارد دارای کاستی‌هایی نیز هست. در فصل اول مطالب مرتبط با تکنولوژی نیاز به روز شدن دارد و کاربرد مسایل و مثال‌های آن بعضا کم و حتی ناکارآمد شده است.

 • دنیای دختران

  دنیای دختران

  کتابی که با تعریفی از دختر بودن و خصوصیات آن و دورۀ قرار گرفته دختران در آن شروع شده و با مسائلی همچون تأثیر خانواده و دختران نوجوان بر یکدیگر، مدرسه و شغل و اوقات فراغت دختران نوجوان ادامه پیدا می کند.

 • با دخترم، ویژه والدین و مربیان دختران نوجوان

  با دخترم، ویژه والدین و مربیان دختران نوجوان

  کتاب «با دخترم » با عنایت به منابع غنی اسلامی نوشته شده و به والدین و مربیان دختران نوجوان کمک می‌کند که با آگاهی از وضعیت روانشناختی فرزندان نوجوان و بحران‌هایی که در این دوره سپری می‌کنند، با علم و آگاهی به نیازشان پاسخ مناسب دهند.

 • کتاب «کلیدهای گفتن و شنیدن با کودکان و نوجوانان»

  کتاب «کلیدهای گفتن و شنیدن با کودکان و نوجوانان»

  این کتاب به والدین کمک می‌کند که خود و فرزندشان را بهتر بشناسند و با وی ارتباطی موثر و همراه با احترام و درک متقابل برقرار کنند.

 • کتاب « کلید‌های پرورش خلاقیت هنری در کودکان و نوجوانان»

  کتاب « کلید‌های پرورش خلاقیت هنری در کودکان و نوجوانان»

  مطالب این کتاب باعث می‌شود که کودکتان را تشویق کنید تا حد ممکن هنر را در اولین مراحل آن تجربه کند. در این کتاب در مورد طراحی، نقاشی، چاپ، کاغذ و پیکره‌سازی صحبت می‌شود و با درک صحیحی از هر یک از این روش‌ها، توقعات واقع‌بینانه‌ای پیدا خواهید کرد.

 • معرفی و نقد کتاب شکوفایی خلاقیت فرزندان

  معرفی و نقد کتاب شکوفایی خلاقیت فرزندان

  در این کتاب بعضا غلط‌های تایپی دیده می‌شود و همچنین در برخی روش‌ها، پخش آهنگ با ضرب آهنگ تند را پیشنهاد داده است که خواننده باید توجه کند که هر موسیقی و آهنگی را نمی‌توان گوش داد و از آن استفاده کرد.

 • اگر فرزند خلاق و نابغه می‌خواهید

  اگر فرزند خلاق و نابغه می‌خواهید

  کتاب پیش‌رو برای افرادی که با کودکان سروکار دارند مانند اولیاء، معلمان، پرستاران، مددکاران اجتماعی، مراقبین کودک و دانشجویان روانشناسی رشد مفید است.

 • معرفی و نقد کتاب کلیدهای مراقبت از نوزاد از تولد تا یک سالگی

  معرفی و نقد کتاب کلیدهای مراقبت از نوزاد از تولد تا یک سالگی

  از نکاتی که می‌بایست بدان توجه شود این است که خواندن برخی از مطالب کتاب و مخصوصا خطراتی که متوجه نوزاد در ایام بارداری می‌باشد علاوه بر اینکه موجب آگاهی فرد می‌شود به همان میزان می تواند سبب اضطراب و تشویش ذهنی خانم باردار گردد و از اینرو توجه به این نکته نیز برای خانم‌های محترم و همسرانشان لازم می‌باشد.

 • کتاب تربیت؛ ارایه راه‌کارهای درست تربیت فرزندان

  کتاب تربیت؛ ارایه راه‌کارهای درست تربیت فرزندان

  کتاب تربیت با بهرگیری از آیات، روایات، نهج البلاغه، آثار روانشناسی، تربیتی و کتاب‌های مربوط به تغذیه می تواند برای همه خانواده‌هایی که دغدغه تربیت فرزندان خود را دارند مفید و قابل استفاده باشد و با مطالعه دقیق این کتاب برخی از مشکلات مربوط به تربیت فرزندانشان را برطرف سازند.

 • آنچه جوانان نباید بخوانند/«محرمانه، مستقیم»

  آنچه جوانان نباید بخوانند/«محرمانه، مستقیم»

  ایامی که تازه وارد دانشگاه شده بودم، با یک نفر از دوستان به سرمان زد که برویم و دوره آموزش نواختن سازی را تجربه کنم، شال و کلاه کردیم و رفتیم. از قضا استاد نوازنده ساز، مرد نابینا و نوازنده چیره دستی بود که به خوبی نیز نواختن را تدریس می‌کرد...

 • نیم کیلوباش ولی عاشق باش

  نیم کیلوباش ولی عاشق باش

  این اثر بر اساس دغدغه نویسنده پیرامون آمار بالای طلاق و نکات منفی آن در تربیت فرزندان همچنین ریشه‌ی بسیاری از ناکامی‌ها و شکست‌ها یعنی اختلافاتی که در صورت عدم مدیریت زن و مرد می‌تواند طومار زندگی را بپیچد شکل گرفته است.

 • وبلاگ نوشته های یک مادر

  وبلاگ نوشته های یک مادر

  کتاب پوست نارنج در واقع مادرانه‌ایست لطیف و زیبا. این کتاب وبلاگ نوشته‌هاي يك مادر از زمان بارداري تا سه سالگي فرزندش می باشد که گرچه ساده و عامیانه می باشد اما از آنجا که از دل مادر بلند می شود و توسط زبان او جاری می شود در دل می نشیند. یادداشت های این کتاب دغدغه های تربیتی یک مادر ایرانی را بیان نموده است.

 • وقتی خانه ای برفی می سازی هیچ وقت نمی خواهی آفتابی بر آن بتابد

  وقتی خانه ای برفی می سازی هیچ وقت نمی خواهی آفتابی بر آن بتابد

  این کتاب در واقع تمام حرفش این است که تنها آن زندگی ارزش زیستن دارد که ساخته دست های انسان باشد.

 • کلیدهای مقابله با اضطراب در کودکان و نوجوانان

  کلیدهای مقابله با اضطراب در کودکان و نوجوانان

  کتاب حاضر دارای 4 بخش است ، بخش اول با عنوان چرا کودکان مضطرب هستند؟ اضطراب های دوران کودکی و چگونگی شکل گیری آنها را شرح می دهد . بخش دوم با عنوان چگونه به کودکان کمک کنیم تا سازگار شوند ، به روشهایی می پردازد که پدر و مادرها می توانند به کار گیرند و به فرزندشان کمک کنند تا با اضطراب خود روبه رو شوند.