نقد کتاب
 • نکاتی در باب نقد کتاب

  نکاتی در باب نقد کتاب

  در این نوشتار نویسنده می‌کوشد تا نکاتی را که منتقدین بایسته است در نقد بدان بپردازند یادآور شود و آنها را مورد بحث و بررسی قرار دهد.

 • نقد و بررسی کتاب ايران در چهار كهكشان ارتباطي

  نقد و بررسی کتاب ايران در چهار كهكشان ارتباطي

  «ايران در چهار كهكشان ارتباطي » عنوان کتابی است که به قلم دکتر مهدي محسنيان‌راد به رشته تحریر درآمده و توسط دفتر مطالعات و تدوين تاريخ ايران مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.@

 • معرفی و بررسی رمان «گودی»، جدیدترین رمان «جومپا لاهیری»

  معرفی و بررسی رمان «گودی»، جدیدترین رمان «جومپا لاهیری»

  جدیدترین اثر جومپا لاهیری است که باز هم بر طبق چیزی که از او انتظار داریم، روایت‌گر زندگی یک خانواده هندی است که برخی از اعضای آن به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرده‌اند. «گودی» به روایت دلبستگی دو برادر به یکدیگر می‌پردازد که نهایتا سرنوشت کاملا متفاوتی برای هر کدام از آنها رقم می‌خورد.

 • معرفی و بررسی کتاب طلاق، تهدیدها، فرصت‌ها - طلاق به سبک ایرانی

  معرفی و بررسی کتاب طلاق، تهدیدها، فرصت‌ها - طلاق به سبک ایرانی

  مطالعه کتابی که پیش رو دارید تحت عنوان «طلاق، تهدیدها، فرصت‌ها- طلاق به سبک ایرانی» به نظر می‌رسد برای تمام ایرانیان اعم از خانواده‌ها، مسئولان امر، تصمیم‌گیران اجتماعی، مجریان برنامه‌های جمعیتی و ... مفید واقع شود، شاید مقداری از افزایش نگران کننده آمار این پدیده شوم کاسته شود اما دارای نقاظ ضعفی است که ....

 • معرفی و نقد دفتر شعری الیمایس

  معرفی و نقد دفتر شعری الیمایس

  "الیمایس" دفتری شعری است گزیده‌گونه شامل چهار بخش؛ رباعی‌ها، سپیدها،غزل‌ها و دوبیتی‌ها است.شاعر در رباعی‌هایی که عینی‌تر است و ارتباط بیشتری با شخصیت و موقعیت او دارد معمولاً موفق‌تر است؛

 • معرفی و نقد کتاب روان‌شناسی بلوغ

  معرفی و نقد کتاب روان‌شناسی بلوغ

  اگر به دنبال کتابی کاربردی برای معاشرت مسالمت‌آمیز با فرزندان نوجوان خود هستید، "روان شناسی بلوغ" کتابی است که می‌تواند تا حد زیادی مجهولات ذهنی شما را به معلومات تبدیل کند.

 • معرفی و بررسی "دل سنگ آب شد" مجموعه‌ای از سروده‌های مذهبی علی انسانی

  معرفی و بررسی "دل سنگ آب شد" مجموعه‌ای از سروده‌های مذهبی علی انسانی

  "دل سنگ آب شد" مجموعه‌ای از سروده‌های مذهبی است که 21 بخش دارد .شاعرگرایش زیادی به حافظ، صائب و بیدل دارد و این گرایش هم در شعر او نمود دارد و هم پژوهش‌ها و کارهای تحقیقی او در مورد این شعرا گواه این مطلب است.

 • نگاهی جامعه شناسانه به رمانِ «اینجا؛ نرسیده به پل»

  نگاهی جامعه شناسانه به رمانِ «اینجا؛ نرسیده به پل»

  باید گفت« اینجا نرسیده به پل» اولین رمان آنیتا یار محمدی بیانگر نویسنده‌ای جوان است که نثر راحت و روانش بانی خوش خوانی اثرش شده و برای اولین کار از یک نویسنده جوان و معاصر کاری در خور توجه و تعمق بر انگیز است.

 • نقد و بررسی کتاب آسیب شناسی وفاداری در زندگی زناشوئی

  نقد و بررسی کتاب آسیب شناسی وفاداری در زندگی زناشوئی

  با مطالعه این کتاب خواهید آموخت که در بسیاری از موارد عواملی وجود دارد که منجر به بی‌وفایی می‌شود و اگر زن و شوهر هر دو برای رفع این عوامل تلاش کنند، منجر به بهبود روابطشان خواهد شد.

 • معرفی و نقد دفتر شعری "نِماشُم"

  معرفی و نقد دفتر شعری "نِماشُم"

  در کل زبان و قلم شاعر در غزل‌هایش بسیار ساده‌تر و سهل و ممتنع‌تر از قصیده‌هایش است که در این کتاب او نمونه‌ای از آن‌ها نیست، به نظر می‌رسد شاعر خواسته روی دیگری از چهره‌ي شعری خود را در این کتاب به مخاطب ارائه کند.

 • کلیدهای پرورش مهارت‌های اساسی زندگی در کودکان و نوجوانان

  کلیدهای پرورش مهارت‌های اساسی زندگی در کودکان و نوجوانان

  نویسنده کتاب با استفاده از روش‌ها و مثال‌های ملموس و کاربردی، اساسی‌ترین مهارت‌های مورد نیاز برای موفقیت در زندگی را در این کتاب آورده است؛ و این نکته را یادآوری می‌کند که انسان‌ها می‌توانند تغییرات و تحولاتی در سبک زندگی خود ایجاد نمایند، اما کتاب حاضر با تمام خوبی‌هایی که دارد دارای کاستی‌هایی نیز هست. در فصل اول مطالب مرتبط با تکنولوژی نیاز به روز شدن دارد و کاربرد مسایل و مثال‌های آن بعضا کم و حتی ناکارآمد شده است.

 • معرفی و بررسی مجموعه‌ی اشعار آیینی استاد رضا جعفری

  معرفی و بررسی مجموعه‌ی اشعار آیینی استاد رضا جعفری

  درمیان شاعران آیینی دهه‌های اخیر کسانی هستند که متفاوت‌تر می‌سرایند، اگر چه همیشه تاثیر گرفتن از متقدمین امری است که گریزی از آن نیست اما به هر حال برخی در کنار تاثیرات مشهود، نبوغ و خلاقیت وهویت شعری آنها نیز مکشوف است.

 • معرفی و نقد کتاب شعر " آن ها "

  معرفی و نقد کتاب شعر " آن ها "

  " آن ها " عنوان یکی از سه گانه‌های معروف فاضل نظری است که رویکرد این مجموعه عاشقانه و زبان و طرز شعر فاضل مایل به سبک خراسانی است.

 • درباره قاسم هاشمی نژاد و کتاب بوته بر بوته

  درباره قاسم هاشمی نژاد و کتاب بوته بر بوته

  «بوته بر بوته» با مقدمه ای خواندنی از جعفر مدرس صادقی شروع می شود. او ابتدا اشاره ای گذرا بر چگونگی جمع آوری این مطالب از نشریات مختلف دارد، اینکه چطور هنگام سرک کشیدن به دوره نشریات قدیمی مثل آیندگان و فردوسی از روی نسخه میکرو فیلمی این نشریات نقدهای هاشمی نژاد را کپی کرده و حاصل کار را در پوشه ای به او داده و نویسنده نیز آنها را عتیقه هایی جزو ارتکابات جوانی نامیده.

 • معرفی و نقد کتاب دیدگاههای نظری خیانت زناشویی و بهبود روابط با تأکید بر راهبردهای عملی مشاوره‌ای

  معرفی و نقد کتاب دیدگاههای نظری خیانت زناشویی و بهبود روابط با تأکید بر راهبردهای عملی مشاوره‌ای

  در این کتاب تلاش شده است به زوج‌ها در رهایی از فاجعه بی‌وفایی و بهبود آسیب‌های آن و احیای مجدد زندگی مشترک کمک شود. همچنین نویسندگان کتاب تلاش کرده اند همسران را در جهت شناخت مهم‌ترین نیازهای خود و همسرشان کمک کنند تا بدین طریق از وقوع خیانت مجدد پیشگیری شود.

 • معرفی و نقد دفتر شعر " نت‌های گریه‌دار "

  معرفی و نقد دفتر شعر " نت‌های گریه‌دار "

  " نت‌های گریه‌دار " این دفتر شعر از تنوع خوبی در قالب و محتوا برخوردار است و شاعر اهم دغدغه‌های ذهنی خود اعم از تغزل، شعر اجتماعی و دفاع مقدس و نیز شعر ولایی را در سروده‌هایش به منصه‌ی حضور رسانده است.

 • معرفی و نقد مجموعه شعر « گریه‌های امپراطور »

  معرفی و نقد مجموعه شعر « گریه‌های امپراطور »

  شعر فاضل را به تلخی می‌شناسند، تصاویر بکر و مضامین تازه اما تلخ سراسر شعر فاضل را در بر گرفته است.اغلب اشعار میل به سبک خراسانی دارد.

 • معرفی و نقد کتاب شکوفایی خلاقیت فرزندان

  معرفی و نقد کتاب شکوفایی خلاقیت فرزندان

  در این کتاب بعضا غلط‌های تایپی دیده می‌شود و همچنین در برخی روش‌ها، پخش آهنگ با ضرب آهنگ تند را پیشنهاد داده است که خواننده باید توجه کند که هر موسیقی و آهنگی را نمی‌توان گوش داد و از آن استفاده کرد.

 • معرفی و نقد دفتر شعر « آرامگاه ادبی »

  معرفی و نقد دفتر شعر « آرامگاه ادبی »

  بسیاری از اشعار نسل جوان امروز در حال آزمون وخطا هستند، گروهی احساسات شاعرانگی فوق العاده و مضامین ناب دارند اما با کلمات و واژه‌ها و دریای عمیق آنها نا آشنا هستند و ساختار شعری آنان بسیار ضعیف است. عده‌ای بسیار ادیب‌اند اما اشعار آنان عاری از هرگونه ذوق شعری است.

 • معرفی و نقد مجموعه اشعار آیینی « خاک باران خورده »

  معرفی و نقد مجموعه اشعار آیینی « خاک باران خورده »

  « خاک باران خورده » مجموعه اشعار آیینی است. آنچه که در اشعار شرافت، بیشتر از همه خودنمایی می کند ، رندی های شاعرانه ی اوست در کشف مضامین و در توصیف خاندان نبوت علیهم السلام.