معرفی کتاب
 • بازتاب جهانی انقلاب اسلامی

  بازتاب جهانی انقلاب اسلامی

  این کتاب برای من این نکته را داشت که اساسا انقلاب اسلامی دارای جغرافیای خاصی نیست.پیام انقلاب درمنطقه خاصی محدود نمی شود و این صدای رسای توحیدی جانهای تشنه تحول را در نقاط گوناگون سیراب خواهد کرد.

 • معیارهای پیشنهاد و انتخاب طرح های فرهنگی

  معیارهای پیشنهاد و انتخاب طرح های فرهنگی

  نويسنده در این کتاب به هجده نکته ضروری با هدف افزایش بهره‌وری و اثربخشی طرح‌ها و فعالیت‌های فرهنگی پرداخته است.

 • پاره هایی از آنچه اتفاق افتاد

  پاره هایی از آنچه اتفاق افتاد

  اين كتاب به روایت مرتضی سرهنگی نگاشته شده است‌. موضوع آن خاطرات نظامیان عراقی در ایران، و جلد دوم از مجموعه سه‌جلدی پاره‌هایی از آنچه اتفاق افتاد است.

 • تحلیل هویت علم دینی وعلم مدرن

  تحلیل هویت علم دینی وعلم مدرن

  برای فائق آمدن بر این هژمونی و استیلای گفتمان تجدد، بایستی علم دینی ونرم افرار و سخت افزار بومی را، جهت ایجاد تعادل و موازنه درسطح مناسبات تمدنی و جهانی، تولید و عرضه نماییم. این کتاب پژوهشی است دراین مسیر صعب ودشوار.

 • کوری

  کوری

  در دنیای رمان کوری همه آدم‌های داخل داستان کور می‌شوند جز یک نفر! شاید یک چشم بینا. چشم بینایی که قرار است ببیند دنیایی که آدم‌های آن در شرایطی سخت قرار گرفته اند و کم‌کم از ظاهر زیبای خود خارج می‌شوند و درون خود را به نمایش خواهند گذاشت.

 • خانواده تیبو

  خانواده تیبو

  در این بین خواندن داستان خانواده‌ای روشنفکر که در خود از سوسیالیست گرفته تا لیبرال دارد و از قضا به جهت طبقه بالای اجتماعی از بسیاری از اتفاقات پشت پرده جنگ خبر دارد نباید برای آنها که دوست دارند از روزهای منتهی به جنگ جهانی اول باخبر شوند خالی از لطف باشد! داستانی که نویسنده به صورت رمانی کلاسیک نوشته و با حوصله تمام، تمام جوانب این اتفاق را بررسی می‌کند.

 • خورشید می ماند

  خورشید می ماند

  خورشید می ماند شرحی داستانی بر زندگی دانشمند شهیر کشورمان شیخ بهاء الدین عاملی است که به قلم کامران پارسی نژاد توسط کانون اندیشه جوان منتشر شده است.

 • انسان سازی در قرآن

  انسان سازی در قرآن

  دادن طرح کلی در زمینه اخلاق با رویکرد قرآنی ویژگی اصلی کتاب "انسان سازی در قرآن" اثر علامه مصباح یزدی است که خلاصه و ویرایش شده اثر سه جلدی "اخلاق در قرآن" ایشان می باشد.این کتاب یک کتاب درسی است و ما در مرکز تخصصی فلسفه یک ترم در محضرش بودیم. سیر منطقی مباحث و استفاده از قرآن در استنباط مسایل اخلاقی از ویژگی های اثر است.

 • اشک آخر

  اشک آخر

  “اشک آخر” ماجرای اشک است. ماجرای اشکان، فرزند منوچهر ظفرمقدم شاید هم منوچهر اقبالی. داستانی از جنس کهن میراثی گرانبها که از پدر به پسر رسیده است. میراث اشک و خون و رشادت. سید هاشم حسینی در این کتاب با قلمی درد آلود روایت پسری را می سراید که میراث پدرش را، اشک آمیخته به خونش را به رخ عبدی نقش اصلی داستان می کشد. از سالهای پیش از انقلاب تا سالهای بعد از جنگ.

 • من سرباز هخامنشی بودم

  من سرباز هخامنشی بودم

  "من سرباز هخامنشی بودم" را حسینعلی جعفری به نگارش درآورده است .این کتاب شامل 79 داستانک با موضوع های مختلف است .موضوع اکثر این داستان ها جنگ ایران و عراق است.

 • مرشد و مارگریتا

  مرشد و مارگریتا

  حتماً با داستان عجیب و فوق‌ا‌لعاده‌ای روبرو خواهی بود اگر در همان چند صفحه اول یکی از دو شخصیت اصلی رمان با قساوت هرچه تمام‌تر بمیرد! این هنری است که تنها از میخاییل بولگاکف روسی بر می‌آید که بر روی رمانی ۱۲ سال تمام زحمت بکشد و مسلماً یک شاهکار دوست داشتنی ادبی از دلش بیرون بیاورد.

 • زمزم عارفان

  زمزم عارفان

  اردیبهشت ماه چند سالیست یاد آور اندوهیست که به این زودی ها و به این راحتی ها از دل ها نمی رود. ماهی که در آن یکی از بندگان خالص خدا و یکی از عارفان سترگ معاصر جسم نحیف خود را گذاشت و جان قوی خود را تقدیم حضرتش کرد. بهجت را کمتر کسی بود که نشناسد هم او که بسیار تلاش می کرد تا نشناسندش!

 • مهتاب خین

  مهتاب خین

  "مهتاب خیّن" روایتی از فعالیتهای سردار حسین همدانی در سالهای قبل ازانقلاب وحوادث بعد از آن میباشد. اهمیت این کتاب به مناطقی گوناگونی است که سردار حضور داشته است. مناطق مثل سرپل و قراویز و دامنه های بلتا و دشت عباس.

 • چهارده سال رقابت ایدئولو‍‍ژیك شیعه در ایران

  چهارده سال رقابت ایدئولو‍‍ژیك شیعه در ایران

  نویسنده مجموع کتاب را با یک سیر خواندنی و جذاب به سامان میرساند و شما نزدیک به هزار صفحه متن را در یک مدت کوتاه به پایان میرسانید و از فساد پهلوی و مبارزه آحاد مردم با آن رژیم فاسد مطلع میشوید.

 • عقل و زمانه

  عقل و زمانه

  "عقل و زمانه" دارای مباحث خوبی در مورد چیستی روشنفکری، نسبت اسلام وغرب، ضرورت داشتن پرسش برای بشر در زمانه های مختلف است.

 • جریان شناسی فرهنگی بعد از انقلاب اسلامی ایران

  جریان شناسی فرهنگی بعد از انقلاب اسلامی ایران

  این کتاب اگرچه داری برخی اشکالات محتواییست ولی درحد خودتوانسته شناسنامه خوبی ازعمده جریانهای فرهنگی بعدازانقلاب را ارائه دهد.

 • زر سالاران یهودی

  زر سالاران یهودی

  نویسنده این کتاب معتقد است که "زرسالاران، ثمره دو دهه تلاش پژوهشي من و حاصل بهترين سال‌هاي زندگي‌ام است. کار بر روي اين کتاب را از سال 1370 آغاز کردم زماني که 36 ساله بودم و از توان جسمي فراوان برخوردار. انگيزه، و در واقع عشق، پايان‌ناپذير به تحقيق داشتم.

 • ارمیا

  ارمیا

  داستان جوانی است که خود را از رودخانه همیشه جاری جنگ جدا افتاده می بیند.رودی که گمان می کرده هر گاه که اراده کرد می تواند خود را به ان برساند.زندگی بعد از جنگ برایش سخت شده است و تا ماهها مبهوت این اتمام وفراق دوستش است.

 • دود پشت تپه

  دود پشت تپه

  عزیز شالی را که مادرش برای عروسشان ؛شیرین عیدی گرفته است برای شال اندازی می برد.زندگی در حال وهوایی روستایی توام با صفا وصمیمیت در حال جریان است تا اینکه صدای انفجاری شنیده می شود وهمه چیز دگرگون می شود...

 • تلاوت

  تلاوت

  رمان «تلاوت» يك اثر معرفت‌شناسانه است كه در 14 اپيزود روايت مي‌شود. نوينسده تلاش كرده زاويه ديدهاي تازه‌اي را در هر فصل تجربه كند. در اين اثر مفاهيمي همچون نگاه، سكوت، درد و غيرت تشخص يافته و به عنوان شخصيت‌هاي اصلي هر فصل نقش آفريني مي‌كنند. فضا و زبان داستان نيز شاعرانه است.