معرفی کتاب
 • رازهای دلار

  رازهای دلار

  در اين كتاب، نمادهايي هم‌چون هرم، چشم درون مثلث، سيزده شاخة زيتون، ستارة شش راس، عقاب و... مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

 • تاریخ شفاهی مبارزات سیاسی زنان مسلمان

  تاریخ شفاهی مبارزات سیاسی زنان مسلمان

  نقشي كه زنان مسلمان تاريخ انقلاب اسلامي بر عهده داشته‌اند، جداي از آموزه‌هاي مذهبي و باورهاي ديني مردم مسلمان نبوده است. تعلق خاطر به دين و باورهاي مذهبي، اعتقاد راسخ به تشيع و ارادت خالصانه به مراجع عظام تقليد و در راس آن‌ها امام خميني (ره) از جمله ويژگي‌هاي قابل طرح به خصوص در مبارزات زنان مسلمان است. كتاب حاضر تاريخ شفاهي مبارزات سياسي زنان را از سال 1342 تا 1357 دربرمي‌گيرد.

 • من او

  من او

  بر خلاف اغلب داستان‌هایی که می‌خوانیم، سیرِ زمانیِ روایتِ این اثر خطّی نیست.یعنی وقایع در این داستان به ترتیب وقوع روایت نشده و شما گاه از یک زمان و مکان به صورت ناآگاهانه(بدون آن‌که با مربعی در میان آید) به زمان و مکان دیگر می‌روید.

 • آن چهارده نفر

  آن چهارده نفر

  *«آن چهارده نفر» مجموعهای 11روایت از کسانی است که -به بیان شیوای نویسنده در مقدمه- تکرار ناپذیران تاریخاند. آنانی که دوستان و دشمنان حرمتشان را شکستهاند و این 14 آیتِ بیبدیل، به سنت زمانه بی قرائت ماندهاند. به هر روی «آن چهارده نفر» کتابی است برای خواندن و اندیشیدن در اندکِ زمان...

 • رنج های حضرت زهرا سلام الله علیها

  رنج های حضرت زهرا سلام الله علیها

  کتاب رنج های حضرت زهرا که درود خدابر او باد را در گذشته های نسیتا دور خوانده ام واز خواندنش بهره های بسیار برده ام.برخی سوالات از سوی یکی از عالمان شیعه در لبنان در باره حمله به خانه حضرت زهرا سلام الله علیها وحوادث پس از آن مطرح شد که موج وسیعی از ابهامات وپاسخ ها را بدنبال داشت.

 • فرهنگ جامعه سخنان حضرت فاطمه"س"

  فرهنگ جامعه سخنان حضرت فاطمه"س"

  گروه حدیث پژوهشکده باقرالعلوم پس از آنکه در مراجعات حدیثی خود با کمال تاسف جایگاه فرهنگ جامعی از سخنان چهارده معصوم را خالی دید، مصمم گردید تا مجموعه سخنان هریک از حجج معصوم را با مراجعه کامل و جامع به کتب و منابع حدیثی، در قالبی مناسب و با رعایت نظامی ویژه و سهولت مراجعه، استخراج و تنظیم نماید.

 • فاطمه الزهرا"س"

  فاطمه الزهرا"س"

  ماجرای این کتاب به یکی از جلساتی بازمی گردد که مرحوم امینی در آن به سخنرانی می پرداخته اند.بانی جلسه به علامه پیشنهاد میدهد که منبری در فضایل حضرت صدیقه برود و ایشان به طور فی البداهه آغاز به سخن می کنند.

 • فاطمه الزهرا از ولادت تا شهادت

  فاطمه الزهرا از ولادت تا شهادت

  كتاب «كرامات الفاطميه» مجموعه‌اي است مربوط به معجزات حضرت فاطمه زهرا(عليها‌السلام) كه همراه بخش‌هاي كوتاهي از تاريخ اسلام و سوگندنامه فاطمه زهرا(عليها‌السلام) در چندين فصل تدوين شده‌است.

 • فاطمه خدا

  فاطمه خدا

  هر چند واژه ها قادر نخواهد بود شأن و مقام آن بانوي بزرگوار را به تصوير كشند اما اين نوشتار بر آن است هر آن چه را كه ذيل عنوان مدح آن بزرگوار مي گنجد به رشته تحرير درآورد.

 • قیدار

  قیدار

  امیرخانی با تاکید بر اینکه این رمان را باید یک رمان شخصیت دانست، گفت: داستان این رمان به مردی بازمی‌گردد که به شدت دوست دارد ادامه دهنده سلسله خود باشد و به عبارت دیگر نیاز دارد که به شدت خودش باشد.

 • داستان سیستان

  داستان سیستان

  داستان سیستان، داستان نیست. روایتی است از آنچه بین رهبر و مردم ساکن در پایین ترین قسمت نقشه ایران گذشته است. روایتی است از سفر رهبر تا قلب ملت.

 • حروف مقطعه

  حروف مقطعه

  حروف مقطعه نام کتابی است که در آن اشعار سروده در رثای حضرت سید الشهدا علیه السلام گرد آوری شده است. مناجات با ولی عصر امام زمان (عج) و مرثیه فرزندان و اصحاب امام حسین علیه السلام و مصائب واتفاقات بعد از حادثه کربلا موضوعات این گزیده می باشند.

 • چگونه هنرمند شویم

  چگونه هنرمند شویم

  «چگونه هنرمند شویم؟» شامل «چگونه بازیگر شویم؟»، «چگونه شاعر شویم؟»، «چگونه مدیر فرهنگی شویم؟»، «چگونه موسیقی‌دان شویم؟»، «چگونه نقاش شویم؟» و «چگونه نویسنده شویم؟» است.

 • قدیس

  قدیس

  کتاب به خوبی در زمان حال وگذشته سیلان دارد وبه همین واسطه امکان همذات پنداری بیشتری را برای مخاطب ایجاد می‌کند.

 • حافظ نامه

  حافظ نامه

  حافظ نامه کتابی بسیار مفید برای درک مفهوم اشعار و اندیشه‌های خواجه حافظ است. این کتاب مشتمل بر شرح و تفسیر بیش از نیمی از غزل‌های دیوان است. اگرچه کتاب حاضر شامل شرح همهٔ غزل‌ها نیست، خوانندگان را از رفتن در پی شرح سایر ابیات و غزل‌ها بی‌نیاز می‌کند.

 • گوساله سرگردان

  گوساله سرگردان

  قصه های این مجموعه که با زبانی ساده و قابل فهم روایت می شوند؛ با توجه معنادار به عواطف و احساسات پرشور انسانی، وقایع جنگ را به تصویر می کشانند.

 • شباویز

  شباویز

  این رمان ادامه یا جلد دوم رمان شب و قلندر است که با نام شب آویز به چاپ رسیده است. تاریخ در شب و قلندر، دوره قاجار تا مشروطه را روایت می کند، و در شباویز- امتداد آن، یعنی از مشروطه و احمدشاه، تا پهلوی اول، حکومت رضاخان- و مدتی بعد از آن را.

 • شاهنشاه در کوچه دلگشا

  شاهنشاه در کوچه دلگشا

  کتاب حاضر، داستان طنزی درباره روابط پنهانی رضاخان با اشخاص متعدد و کشورهای دیگر است. گفت و گوهای شاه با شوستر، نیکسون، زنان دربار و شخصیت های سیاسی سایر کشورها، اوضاع سیاسی و مبارزات مردم.

 • آسمان شیشه‌ای نیست

  آسمان شیشه‌ای نیست

  «آسمان شیشه‌ای نیست» داستانی از این جنس است. داستان پسری مشهدی به نام حامد که سومین سال دانشجویی‌اش را در تهران می‌گذارند. قصه دقیقا از ایستگاه راه‌آهن آغاز می‌شود –...

 • هویت علم دینی

  هویت علم دینی

  "علم دینی" معنایی موجه دارد که نه با هویت علم ناسازگار است، نه با هویت دین. در این معنا، دین همچون معرفتی مقدم بر علم، منبع الهامی برای مفاهیم، فرضیه­ها، مدل­ها و سبک تبیین خواهد بود. هنگامی که فرضیه­‌هایی از این دست که رنگ تعلق آنها به معرفت دینی آشکار است از بوته تجربه بگذرند، علمی دینی خواهیم داشت.