معرفی کتاب
 • عشق در زمان وبا

  عشق در زمان وبا

  این رمان در نگاه اول شاید رمانی است در ستایش عشق اما به نظر من رمانی است در اثبات جاودانگی زندگی.

 • سرگذشت آقای زومر

  سرگذشت آقای زومر

  آقای زومر شخصی است کم‌گو که از صبح زود تا دیروقت همراه با عصایش تق-تق کنان و سریع از میان آدم‌ها می‌گذرد و به هیچ‌کس مجال گفت و گو و دوستی نمی‌دهد...

 • رمان رگتایم

  رمان رگتایم

  رگتایم مجموعِ چند داستانِ به هم تنیده است. شخصیت‌های کتاب دو گونه‌اند: دستهٔ اول آدم‌های واقعی‌ و تاریخی‌اند. مثل پیرپون مرگان سرمایه‌دارِ بزرگِ آمریکایی، هنری فورد مؤسسِ کمپانیِ خودروسازیِ فورد، هری هودینی شعبده‌بازِ معروف، اما گلدمن آنارشیست و سخن‌ورِ پرشور، زیگموند فروید و آدم‌های معروفِ دیگر.

 • لیستی از کتابهای خواندنی کودک و نوجوان

  لیستی از کتابهای خواندنی کودک و نوجوان

  عناوین‌ کتاب‌های برتر کودک و نوجوان با ذکر نام ناشران را می‌توانید در این نوشته بخوانید.

 • رمان قدیس

  رمان قدیس

  رمان قدیس، نگاهی است تاریخی به بعد حکومت‌داری حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) در 5سال دوران خلافت آن حضرت. این رمان در اصل روایتی است از زندگی کشیشی که دوست دارد کلکسیونر کتب و اسناد خطی باشد و در این کار اشتیاق فراوانی برای جمع‌آوری کتاب‌های خطی دارد.

 • شبانه ها

  شبانه ها

  شبانه‌ها آخرین اثر ایشی‌گورو است. نویسنده‌ای ژاپنی که از پنج‌سالگی مقیم انگلستان شده و باعث شده او را انگلیسی ژاپنی‌تبار بخوانند!

 • خوشه های خشم

  خوشه های خشم

  عمق فاجعه را در جایی از داستان می بینیم که زمینداران بزرگ برای پایین نیامدن قیمت محصول, در حالی که مردم گرسنه اند, اقدام به پاشیدن نفت روی پرتقال ها و خشکاندن درخت های انگور، سوزاندن ذرت و قهوه در کوره و ریختن سیب زمینی در رودخانه می کنند و علاوه بر آن نگهبانان مسلح در کنار رودخانه می گذارند تا کسی نتواند از آنها استفاده کند.

 • قوم نشان شده

  قوم نشان شده

  ایرانیان چه پیش از اسلام در عهد باستان و چه بعد از آن یکتا پرست بوده‌اند. و در زمره نامورترین مردم متدین جهان همیشه از آن ها یاد شده است.

 • رمان موهای تو خانه ماهی هاست

  رمان موهای تو خانه ماهی هاست

  نویسنده در این اثر سعی کرده است تا با پرداختی مناسب، مخاطبان نوجوان خود را درپای داستان نگه دارد و البته در این راه موفق نیز شده است.

 • هندوانه به شرط عشق

  هندوانه به شرط عشق

  *هندوانه به شرط عشق مجموعه داستان طنزی است که همگی از زبان نوجوان خانه روایت می‌شود و شخصیت‌های خانواده هم به صورت ثابت اما با داستان‌هایی متفاوت تکرار می‌شوند.

 • من نوکر بابا نیستم

  من نوکر بابا نیستم

  داستان مربوط می‌شود به چیزی که بشریتی را سرکار گذاشته و ول کن ماجرا هم نیست! بسته پولی از جیب پدری خسیس و سخت‌گیر در چاه مستراح می‌افتد و پدر تصمیم می‌گیرد...

 • میرزاتقی خان امیرکبیر

  میرزاتقی خان امیرکبیر

  «مینا چوپانی» تلاش نموده و سعی کرده تا در کتابش زندگی «میرزا تقی‌خان امیرکبیر» را جذاب و با قلمی آمیخته با نمک طنز، جمع آورد.

 • مرشد و مارگریتا

  مرشد و مارگریتا

  مرشد و مارگریتا ساختاری خلاقانه و نو دارد و آکنده از شخصیت های محوری است. همین که یک گروه از شخصیت های اصلی داستان شیطان و همکارانش باشد نشان دهنده فضای خاص یا سورئال آن است. فضایی که در لفافه آن نویسنده حرف‌های خود را بیان می کند.

 • رمان طناب کشی

  رمان طناب کشی

  نویسنده می‌گوید: «این‌جا هم جنگ ایران و عراق و آدم‌هایی که درگیرش بودند و خاطرات تلخی را همراه خودشان می‌کشند، هستند. در واقع راوی من عراقی‌یی است که برای تحصیل به ایران آمده و بعد در لحظه‌ی سقوط دیکتاتور دوباره به عراق بازگشته است و ما از خلال دفترچه یادداشت ‌های او به ‌مرور به همه‌ی لحظه‌های دشوار زندگی او، جنگ و آوارگی و مهاجرت می‌رسیم.»

 • رمان خرمگس

  رمان خرمگس

  برخلاف شهرتی که رمان خرمگس به عنوان یک رمان سیاسی دارد به نظرم بیشتر یک رمان عاطفی عاشقانه است. البته طبیعی است که با توجه به شخصیت اول داستان که مبارزی انقلابیست , چنین شهرتی داشته باشد.

 • عروس فریبکار

  عروس فریبکار

  در رمان عروس فراري ما با چهار دوست دانشگاهي آشنا مي‌شويم: «توني، كريس، و راز» و نيز عقوبت دوست مشتركشان «زنيا»ي شيطاني. مردان در اين رمان در بيرون گود حضور دارند و در اين بازي فقط مهره‌اند و نقش اساسي در روند ماجرا ندارند.

 • بی نام اعترافات

  بی نام اعترافات

  «نگاه به قاسم می‌اندازد. پسرک نمی‌داند که بگوید چه کند. نگاهش را می‌دزدد. زرینه می گوید پابرهنه گریه گریه رفت تو اتاق در را از پشت سر بست. مادر می‌پرسد: چی شده مگر؟ پسر نمی‌تواند بگوید اوستا با تقی چه کرد. ننه زبیده هراسان‌تر به در می‌کوبد. تنه می‌زند. پیکر استخوانی و نحیفش پس می‌رود.»

 • دمکراسی یا دموقراضه

  دمکراسی یا دموقراضه

  «دموکراسی یا دموقراضه» در این رمان شجاعی بازی حاکمان با واژه دموکراسی را مورد نقد قرار داده و با حکومت‌هایی شوخی کرده که نمونه های آن را می توان در کشورهای آمریکای لاتین مانند ونزوئلا و کلمبیا و شیلی سراغ گرفت.

 • اصول معرفت­ شناسی در فلسفه اسلامی: علم حضوری

  اصول معرفت­ شناسی در فلسفه اسلامی: علم حضوری

  نویسنده پیش از ورود به بحث، تاریخچه مختصری از علم حضوری، از افلاطون تا ملاصدرا، بیان می­کند. به­گفته او، ویژگی فلسفه اسلامی در این است که بتواند بر شکاف بین رؤیت عقلانی معقولات افلاطون و انتزاع سامانمند تجربه حسی ارسطویی فائق آید و فراتر رود؛ اساساً در فلسفه غرب، ایجاد یک وحدت سازمند میان این­دو بیهوده انگاشته شده است.

 • كتاب ويتگنشتاين و گادامر ( به سوي فلسفه ي پسا تحليلي )

  كتاب ويتگنشتاين و گادامر ( به سوي فلسفه ي پسا تحليلي )

  اين كتاب به صورت سنت تحليلي به نگارش در آمده و از ويژگي هاي مثبت آن استفاده از زبان ساده و بيان شيوا براي مباحث غامض است.