معرفی کتاب
 • 1

  1

 • صلح امام حسن(علیه السلام)

  صلح امام حسن(علیه السلام)

  مترجم در مقدمه‌ی كوتاه خود اشاره كرده است كه پيش از ترجمه‌ی اين اثر "در فكر تهيه‌ی نوشته‌ای در تحليل موضوع صلح امام حسن بودم و حتی پاره‌ای يادداشت‌های لازم را نيز گرد آورده بودم؛ ولی امتيازات فراوان اين كتاب مرا از فكر نخستين بازداشت و به ترجمه‌ی اين اثر ارزشمند وادار كرد."

 • یهودیان، جهان و پول: تاریخ اقتصادی قوم یهود

  یهودیان، جهان و پول: تاریخ اقتصادی قوم یهود

  به عقیده نویسنده، حوادثی که بر این قوم سرگردان در طول تاریخ می گذرد، استعاره ای است از اسفار تورات و او نیز بر همین مبنا به بررسی خط سیر اقتصادی این قوم و مراحل تکامل آن و در نهایت به بررسی شرایط کنونی اسرائیل می پردازد.

 • نگاهی متفاوت به زندگی در«سلام خدای خوبم»

  نگاهی متفاوت به زندگی در«سلام خدای خوبم»

  کتاب «سلام خدایی خوبم» با بیان نکات قرآنی و توجه به عمق معارف قرآنی سعی دارد تا جلوی غرق شدن ما در روزمرگی و زندگی مادی را بگیرد.

 • جنگ های صلیبی به روایت اعراب

  جنگ های صلیبی به روایت اعراب

  موضوع كتاب حاضر، شرح جنگ‌هاي صليبي از منظر اعراب است. اين كتاب، با تكيه بر مستندات مورّخان و وقايع نگاران عرب و با هدف بازخواني تاريخ جنگ‌هاي صليبي از ديدگاه‌ اعراب و روشن نمودن برخي وقايع و واقعيت‌هاي موجود در دورة مورد بحث تدوين شده است.

 • 1001 نکته از ولایت

  1001 نکته از ولایت

  در این مجموعه به آثار و برکات پذیرش ولایت در صحنه های مختلف زندگی یک انسان دنیا ، قبر ، قیامت روایات مستندی آمده و در مواردی از کتب برادران اهل سنت نیز استفاده شده است که هر یک از احادیث به نحوی به اثبات ولایت امیرالمومنین علی(علیه السلام) منتهی می شود.

 • دایره المعارف مصور تاریخ یهودیت و صهیونیسم

  دایره المعارف مصور تاریخ یهودیت و صهیونیسم

  این دایره المعارف مصور همراه با توضیحات کامل از سیر تاریخی یهودیت و پیدایش صهیونیسم می باشد و شاید مهمترین خصوصیت این کتاب مصور بودن آن است که به شکل زیبایی وقایع تاریخی را با تصاویر مختلف آن برای درک بهتر خواننده به نمایش گذاشته است.

 • غنچه یاس کبود

  غنچه یاس کبود

  این اثر از داستان ازدواج حضرت علی(ع) با حضرت فاطمه(س) شروع می‌شود و در ادامه با ماجرای ولادت امام حسن(ع) ادامه پیدا می‌کند، این اثر در ادامه با روایت ماجراهای تاریخی مانند غدیر خم، رحلت پیامبر اکرم(ص)، حضرت فاطمه (س) و شهادت حضرت علی(ع) ادامه پیدا می‌کند و در فصول پایانی نیز به شرح صلح امام حسن(ع) با معاویه و شهادت امام حسن(ع) می‌پردازد.

 • اشتباه می‌کنید! من زنده‌ام

  اشتباه می‌کنید! من زنده‌ام

  کتاب «اشتباه می‌کنید! من زنده‌ام» روایتی است داستانی از منظر 12 راوی درباره زندگی شهید علی شرفخانلو از شهدای استان آذربایجان غربی و فرمانده لجستیک لشکر 31 عاشورا که از سوی موسسه انتشارات روایت فتح منتشر شده است.

 • اگر آدم برفی ها آب نشود...

  اگر آدم برفی ها آب نشود...

  کودکان یک روستا با هزار شوق و آرزو و پس از انتظار بسیار می‌خواهند بزرگ‌ترین آدم‌برفی عمرشان را بسازند. یک روز کامل زحمت می‌کشند و یک آدم‌برفی خیلی خیلی بزرگ‌ می‌سازند. غروب هم پدر و مادر‌هایشان را برای دیدن زحمت‌شان می‌آورند.

 • شاهنامه برای نوجوانان

  شاهنامه برای نوجوانان

  کتاب‌های «نامه نامور» بازنویسی داستان‌های شاهنامه به نثر روان توسط نویسندگان و تصویرگران مختلف ادبیات کودک و نوجوان کشور هستند که بعد از مراسم رونمایی‌شان، به تازگی وارد بازار نشر شده‌اند.

 • طوفان واژه ها

  طوفان واژه ها

  زبان ساده و صمیمی و عدم استفاده شاعر از مفاهیم پیچیده و تودرتو و همچنین بکارگیری از عبارات ساده‌ای که برای همگان قابل فهم است.

 • با کاروان نیزه

  با کاروان نیزه

  با کاروان نیزه فقط یک ترکیب‌بند معمولی نیست، روضه‌ای است پر سوز و گداز؛ سفری است با کاروان اشک و آه که از چهارده زاویه -چهارده بند- صورت می‌گیرد. و البته این شعر با نظر و تاثیری از ترکیب‌بند مشهور محتشم کاشانی و عمان سامانی و حتی با نگاهی انتقادی که شاید بی‌تاثیر از شریعتی نباشد، همراه است.

 • خودآموز گیاهان دارویی

  خودآموز گیاهان دارویی

  کتاب «خود آموز گیاهان دارویی» مجموعه دو جلدی هست که شرح و بررسی خواص گیاهان دارویی می پردازد، در این کتاب سعی شده است تا گیاهان مفید و درمان بخش بیماری های معرفی شود،علاوه بر این نکاتی در مورد چگونگی مصرف این گیاهان نیز آورده شده است.

 • «سین جیم» یا «هفت روز با فرهاد سهلبد»

  «سین جیم» یا «هفت روز با فرهاد سهلبد»

  «سین جیم» روایت هجوآمیز جلسات بازجویی یکی از افراد وابسته‌ به «محمد رضا شاه» است. کسی که خودش را مشاور شاه در امور خاص معرفی می‌کند.

 • چگونه سارتر بخوانیم؟

  چگونه سارتر بخوانیم؟

  کتاب «چگونه سارتر بخوانیم» در 11 بخش تالیف و تدوین شده است. بخش یازدهم گاهشمار زندگی سارتر است که به انضمام دو بخش، یکی منابع برای مطالعه بیشتر و دیگری نمایه، منتشر شده است. این فصول هرکدام به نوبه خود بر ارزش کاربردی کتاب افزوده‌اند.

 • انواع مزاج

  انواع مزاج

  کتاب «انواع مزاج» با ارائه خلاصه ای از مزاج شناسی از دیدگاه طب سنتی بر آن است تا ما را با انواع مزاج آشنا کند.

 • رساله ذهبیه

  رساله ذهبیه

  رساله ذهبیه مجموعه آموزه‌های طبی و بهداشتی هشتمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت حضرت علی بن موسی الرضا علیه سلام است. این متن قدسی، شمه‌ای از علوم جهانشمول آن حضرت را آشکار می‌سازد.

 • دکترین شوک

  دکترین شوک

  «دکترین شوک» که تاکنون به بیش از 20 زبان ترجمه و دست کم در 35 کشور منتشر شده‌است،بر پایه‌ی تحقیقات تاریخی و چهارسال گزارش میدانی نائومی کلاین تهیه شده و یکی از آثار کم‌نظیر در پرده‌برداشتن از پیچیده‌ترین طرح‌های اقتصادی‌-سیاسی برنامه‌های نولیبرالی «اجماع واشنگتن»و آثار اجتماعی و اقتصادی برنامه‌های مزبور می‌باشد.

 • اعترافات یک جنایتکار اقتصادی

  اعترافات یک جنایتکار اقتصادی

  كتابي كه به شيوه اي ساده نگاشته شده اما بسيار تأثيرگذار و عميق است. بخصوص با اضافات و يادداشت هاي مترجمان چيره دستش توانسته مجموعه كامل و جالبي از اطلاعات را درباره فعاليت هاي ابرشركت هاي بين المللي دراختيار خواننده بگذارد. اين كتاب را مي توان بارها خواند.