معرفی کتاب
 • معرفی و بررسی رمان آلیس در سرزمین عجایب

  معرفی و بررسی رمان آلیس در سرزمین عجایب

  در این کتاب نیز آلیس شاهد حوادث عجیب دیگری است و این دختر کوچک از آئینه عبور می‌کند و به آن سوی آئینه می‌رود، و کشوری را می‌بیند که به صفحه شطرنج شباهت دارد. ماجراهای این داستان عجیب‌تر و ابهام انگیزتر، و در عین حال منطقی‌ترند.

 • کتاب خواستگاری؛ راهی است برای فراگیری تکنیک‌های خواستگاری

  کتاب خواستگاری؛ راهی است برای فراگیری تکنیک‌های خواستگاری

  کتاب خواستگاری محجوب شما را برای اولین قدم عملی برای انتخاب مهم ازدواج کمک خواهد کرد تا با دقت، تحقیق و حساسیت معقول و مشروع به بهترین گزینش دست پیدا کنید.

 • کتاب همه چیز با یک تمساح شروع شد

  کتاب همه چیز با یک تمساح شروع شد

  نگارنده در این داستان تخیلی با زبانی کودکانه جامعه صنعتی و مدرن را مورد نقد قرار داده و شاید بتوان از همه چیز با یک تمساح شروع می‌شود به عنوان یک شاهکار از او یاد کرد.شهری داخل تخم مرغ وجود دارد که کاملا پیشرفته است و آدم‌های آن موجودات بسیاری ریزی هستند که از سیاره‌ی دیگر آمد‌ه‌اند تا بتوانند روی زمین جایی برای زندگی بهتر پیدا کنند اما...

 • مجموعه داستان طنز «بیا باهم بخندیم»

  مجموعه داستان طنز «بیا باهم بخندیم»

  کتاب «بیا با هم بخندیم» کارمان شرفشاهی دارای هجده داستان طنز با موضوعاتی نظیر «توسعه لذیذ!»، «اصول و مبانی لبخند»، «نامه‌های محرمانه»، «طرح نوین مقابله با گرانی»، «وقتی که ترافیک نامریی می‌شود»، «نظرسنجی با سس بنزین»، «میزگرد تروریسم» و «گزارش تنظیم خانواده» است.

 • چرا خدا چنین کرد؟

  چرا خدا چنین کرد؟

  مجموعۀ چرا خدا چنین کرد تنها به هدف بالا بردن اطلاعات علمی کودکان نوشته نشده است، بلکه هدف اصلی از تولید چنین اثری، تقویت نگاه مومنانۀ کودکان به جهان و پر رنگ تر شدن عشق به خدای مهربان در دل آنان بوده است.

 • آقای گام شام چی داریم؟

  آقای گام شام چی داریم؟

  داستان کتاب حاضر از آن قرار است که شهر لامونیک بییر گرفتار جنگ شده و همه چیز هم زیر سر قصابی شرور به نام بیلی ویلیلم سوم و رفیق بدجنسش آقا گام می‌باشد...

 • نکاتی درباره کتاب کلاه جادویی و مجسمه مسی

  نکاتی درباره کتاب کلاه جادویی و مجسمه مسی

  مراسم رونمایی از رمان «کلاه جادویی و مجمسه مسی» نوشته محمد حنیف با حضور این نویسنده، محمد حسنی، مدیر عامل بنیاد ادبیات داستانی، عباس پژمان، کامران پارسی‌نژاد و شهرام اقبال‌زاده در سرای داستان بیناد ادبیات داستانی ایرانیان برگزار شد.

 • معرفی رمان جِین ایر

  معرفی رمان جِین ایر

  در رمان پرحادثه جین ایر، وقایع شتابان و گذرا جایگزین یکدیگر می‌شوند و جین ایر، خانم معلم جوان، در مقابل خود اشرافیت روستائی را، با غرور و تعصبات خاص خود می‌بیند.

 • گام های سلوک

  گام های سلوک

  مطالب مطرح شده در این کتاب هر گام از آن، مشتمل بر آیه‌ای می باشد که تنها به ترجمه آن اکتفا شده و پس از آن به ذکر احادیثی از اهل بیت علیهم السلام در مورد آن موضوع پرداخته شده که نویسنده منبع احادیث خود را غالبا کتاب شریف میزان الحکمه معرفی می‌کند.

 • معرفی رمان سرخ و سیاه

  معرفی رمان سرخ و سیاه

  سرخ و سیاه شرح یک رویداد واقعی است در سال 1830، با تغییرات بسیار. ژولیَن سورِل، (Julien Surel) که فرزند درودگری است در «وری یر»(Verriere) واقع در منطقه ژورا، و زیر نظر آبه شِلان آموزش دیده و پرورش یافته، برای تعلیم فرزندان مردی از طبقه اشراف به نام آقای«دُورنال»(de Renel) به خانه آنها می‌رود.

 • کتاب آداب زندگی اسلامی (دفتر اول)؛ترجمه‌ای روان از کتاب مکارم الاخلاق

  کتاب آداب زندگی اسلامی (دفتر اول)؛ترجمه‌ای روان از کتاب مکارم الاخلاق

  کتاب آداب زندگی اسلامی آئینه‌ای از رفتار، کردار و فرمایشات معصومین (علیهم السلام) در زمینه رفتارهای فردی، اجتماعی، اخلاقی، دستورات پزشکی، برخی ادعیه ...می باشد.

 • معرفی و بررسی رما کلبه عمو تُم

  معرفی و بررسی رما کلبه عمو تُم

  حوادث داستان در کنتوکی، و در دوران پیش از الغای بردگی روی می‌دهد. ماجرا از این قرار است که یک ارباب «خوب» ناچار می‌شود از برده‌های «خوب» خود جدا شود.

 • رمان اُبلُومُف

  رمان اُبلُومُف

  آیا ابلومُف نموداری است از نوعی بیماری که به روح و روان مردم روسیه چنگ انداخته؟ یا نوعی دوراندیشی و تعقل است؟ راستی ابلومُف کیست؟

 • کتاب (خانواده و تربیت مهدوی) راه‌کاری برای تربیت نسلی مهدی باور

  کتاب (خانواده و تربیت مهدوی) راه‌کاری برای تربیت نسلی مهدی باور

  در این کتاب راهکارهای عملی بسیار مؤثری را ارائه شده و با استفاده از این راهکارها می‌توانیم فرزندانمان را در مسیر تربیت مهدوی سوق دهیم تا در این دنیا و دنیای ابدی در محضر الهی روسفید و سربلند باشیم.

 • معرفی رمان غرور و تعصب

  معرفی رمان غرور و تعصب

  رُمان‌های جین اُوستین، از نظر حوادث و اتفاقات چندان جذّاب نیستند، امّا از نظر بررسی و موشکافی خصوصیات و روحیات و احساسات آدمهای داستان فوق‌العاده‌اند.در معروفترین رُمان او، «غرور و تعصّب»، قهرمانان رُمان گاهی با همدیگر متحد می‌شوند، و گاهی رو در روی هم می‌ایستند. و هر بار یکی از آنها نقش قهرمان اوّل رُمان را بازی می‌کند.

 • حکومت اسلامی -از نظر قرآن و احادیث

  حکومت اسلامی -از نظر قرآن و احادیث

  کتاب حکومت اسلامی -از نظر قرآن و احادیث-بخشی از جلد نهم کتاب الحیاة است، همین شاخصه‌ها هستند که مجموعاً به عنوان یک منظومه‌ی عملی، ذیل ده فصل به تبیین ابعاد گوناگون بایسته‌های حکومت اسلامی پرداخته است.مباحث این کتاب، با تبیین سیاست‌های کلی حکومت در رابطه با هدایت راهبردی جامعه آغاز می‌شود.

 • مجموعه راه زندگی؛معرفی رفتار و کردار رهبران الهی

  مجموعه راه زندگی؛معرفی رفتار و کردار رهبران الهی

  مجموعه راه زندگی یک مجموعه ده جلدی با ده سر فصل در راستای معرفی رفتار و کردار رهبران الهی( چهارده معصوم) تدوین گردیده که این مجموعه با نگاهی جدید به سیره و روش زندگی ائمه معصومین (علیهم السلام )مخاطب را در عرصه‌های مختلف با زوایای پیدا و پنهان زندگی این بزرگواران آشنا ساخته و آن‌ها را به مسیر صحیح رهنمون می‌سازد.

 • کتاب حلیه المتقین؛بیان آداب و سنن اسلامی در ابواب مختلف زندگی

  کتاب حلیه المتقین؛بیان آداب و سنن اسلامی در ابواب مختلف زندگی

  کتاب حلیه المتقین یکی از برترین کتاب‌های شیعه در سبک زندگی اسلامی به زبان فارسی و در ابواب مختلف اخلاقی که ارتباط مستقیم با زندگی روزمره ما دارد، تدوین یافته است و همچنین مؤلف این کتاب، با استناد به روایات معصومین (علیهم السلام) سعی در بیان آداب و سنن اسلامی در ابواب مختلف زندگی دارد.

 • رمانی درباره جنگ دوران

  رمانی درباره جنگ دوران

  «جنگ وصلح»، پیش از آن که یک رمان طولانی وبزرگ کلاسیک، یا یک تابلوی عظیم تاریخی باشد، اثری است معنوی و پرمعنا، که تاریخ در آن نقش برتر را دارد.

 • مجموعه نهج الحیاة؛ آشنایی با چهارده معصوم

  مجموعه نهج الحیاة؛ آشنایی با چهارده معصوم

  مجموعه کتب نهج الحیات (را ه و رسم زندگی) به قلم حجت الاسلام محمد دشتی در پانزده مجلد از کلمات پیامبران الهی تا سخنان آخرین ذخیره الهی؛ حضرت مهدی را در خود گردآورده و راه و رسم زندگی اسلامی را در قالب ارائه الگوهای ناب و ارزش‌های اصیل اسلامی به شکلی بسیار زیبا به نسل معاصر ارائه کرده است.