معرفی کتاب
 • معماری عشق پایدار در زندگی زناشوئی

  معماری عشق پایدار در زندگی زناشوئی

  منطق حاکم بر این کتاب الهام گرفته از این روایت است که بنای ازدواج از تمامی بناهای دیگر در نزد خداوند متعال محبوب‌تر است، یعنی در ساختمان معنوی ازدواج نیز بخش‌هایی وجود دارد که جنبه معنوی دارند که در حقیقت اصولی هستند که روابط صحیح زن و شوهر را بهتر بیان می‌کنند و اهمیت هر یک را نشان داده و موجب عشق و محبت در زندگی زناشویی می‌شوند.

 • آن چه یک جوان باید بداند

  آن چه یک جوان باید بداند

  کتاب «آن چه یک جوان باید بداند»به مسائلی که برای رشد تربیت جوانان (پسران و دختران) ضرورت دارد، می‌پردازد.

 • دنیای دختران

  دنیای دختران

  کتابی که با تعریفی از دختر بودن و خصوصیات آن و دورۀ قرار گرفته دختران در آن شروع شده و با مسائلی همچون تأثیر خانواده و دختران نوجوان بر یکدیگر، مدرسه و شغل و اوقات فراغت دختران نوجوان ادامه پیدا می کند.

 • الفبای زندگی؛ آشنایی با اصول و عوامل تحکیم خانواده

  الفبای زندگی؛ آشنایی با اصول و عوامل تحکیم خانواده

  این کتاب می‌تواند به این سؤال پاسخگو باشد که والدین چه حقوقی بر فرزندان دارد و فرزندان نیز چه حقوقی بر والدین دارند.از جمله محاسن کتاب حاضر پرداختن به مسائلی است که در زندگی کاربرد دارد و تقریبا همه زوج‌ها با این مسائل مواجه می‌شوند و برای این امر از رهنمودهای اسلام کمک گرفته شده است.

 • رمان مترسک مزرعه آتشین

  رمان مترسک مزرعه آتشین

  مهم ترین مساله برای من در این کتاب پرداختن به بلوغ نوجوانانه بود، زیرا یکی از مسائل نسل امروز آن است که در نوجوانی به حد کافی خصلت های مردانه در آنان رشد نمی کند.

 • کتاب «من زنده‌ام»؛ خاطرات دوران اسارت معصومه آباد

  کتاب «من زنده‌ام»؛ خاطرات دوران اسارت معصومه آباد

  وقتی این نامه در بهار سال 1361 به دست برادرش «سلمان» رسید، با خود گفت: معصومه! چقدر تلاش کرده‌ای که همه لحظه و روز و خاطرات را در دو کلمه خلاصه کنی، دو کلمه‌ای که می‌خواستی با نوشتن‌شان به قولی که داده بودی وفادار بمانی: «من زنده‌ام...»

 • زندگی مشترک بدون فریاد

  زندگی مشترک بدون فریاد

  این اثر به دنبال ارائۀ سبک‌ها و روش‌های مؤثر در شناخت، برقراری ارتباط و گفت‌وگو، توجه متقابل به نیازها و نهایتاً بازسازی روابط آسیب دیده یا گرفتار بحران است.

 • با دخترم، ویژه والدین و مربیان دختران نوجوان

  با دخترم، ویژه والدین و مربیان دختران نوجوان

  کتاب «با دخترم » با عنایت به منابع غنی اسلامی نوشته شده و به والدین و مربیان دختران نوجوان کمک می‌کند که با آگاهی از وضعیت روانشناختی فرزندان نوجوان و بحران‌هایی که در این دوره سپری می‌کنند، با علم و آگاهی به نیازشان پاسخ مناسب دهند.

 • اسرار الصلاةعنوان کتابی است برگرفته از التنبیهات العلیة علی وظایف الصلاة القلبیهة شهید ثانی

  اسرار الصلاةعنوان کتابی است برگرفته از التنبیهات العلیة علی وظایف الصلاة القلبیهة شهید ثانی

  در مقدمه با تحقیق درمعنای قلب و حضور آن در نماز، به بیان فرق قلب ربانی با دل صنوبری که در سینه انسان قرار دارد، پرداخته است؛ویژگی‌های قلب کافر و مؤمن را بر اساس آیات و احادیثی از رسول اکرم(ص) بیان دستورالعمل‌های اخلاقی و کاربردی این احادیث را گوشزد می‌کند.

 • کتاب «رقص برزیل با شیطان»؛ نگاهی متفاوت به جام جهانی فوتبال

  کتاب «رقص برزیل با شیطان»؛ نگاهی متفاوت به جام جهانی فوتبال

  این کتاب،‌ کتابی است با عنوان «رقص برزیل با شیطان؛ جام جهانی‌، المپیک و جنگ برای دموکراسی» نوشته «دیو زیرین». نویسنده این کتاب معتقد است که جدای از هیجان بازی‌ها و اینهمه زرق و برق و توجه به فوتبال،‌ بازی‌های جام جهانی یک نیمه تاریک هم دارد که کمتر کسی آن را می‌بیند.

 • کتاب آسیب شناسی آموزش خلاقیت

  کتاب آسیب شناسی آموزش خلاقیت

  کتاب آسیب شناسی آموزش خلاقیت در راستای کتاب‌های "تربیت چه چیز نیست" و "فضیلت نا یادگیری" حلقه تکمیلی تعلیم و تربیت سلبی و پرهیزی را در مقابل تعلیم و تربیت ایجابی و تجویزی در سه حوزه تربیت، یادگیری و خلاقیت شکل می دهد.

 • معرفی مختصر کتاب «فرهنگ برهنگی و برهنگی فرهنگی»

  معرفی مختصر کتاب «فرهنگ برهنگی و برهنگی فرهنگی»

  دکتر حداد عادل در این کتاب با زبان و استدلالی روشن و بدون تعقید درباره فرهنگ برهنگی و نیز برهنگی و فقر فرهنگی سخن گفته است.

 • کتاب «کلیدهای گفتن و شنیدن با کودکان و نوجوانان»

  کتاب «کلیدهای گفتن و شنیدن با کودکان و نوجوانان»

  این کتاب به والدین کمک می‌کند که خود و فرزندشان را بهتر بشناسند و با وی ارتباطی موثر و همراه با احترام و درک متقابل برقرار کنند.

 • همسران سازگار

  همسران سازگار

  اثر حاضر کتابی است که در مورد راهکارهای سازگاری با همسر، به زن و شوهرها آگاهی های لازم را می‌دهد.اهم مباحث این کتاب عبارتند از: عوامل اخلاقی ،عوامل رفتاری و عوامل جسمانی و جنسی موثر در سازگاری، که هر بخش به تفصیل بیان می‌شود.

 •  کتاب دنیای نوجوان؛ کندوکاوی در بازشناسی روحیات 13 تا 18 ساله‌ها

  کتاب دنیای نوجوان؛ کندوکاوی در بازشناسی روحیات 13 تا 18 ساله‌ها

  این اثر در 12فصل نوشته شده که اهم مباحث این فصول عبارتند از ویژگی‌های نوجوانی، نظریه‌های زیست شناختی، نوجوان و تکلیف و نوجوان وحیات جسمی و حیات عاطفی و حیات جنسی و حیات خانوادگی و حیات اجتماعی و اخلاقی و...

 • زندگی نامه ای خواندنی درباره امام خمینی

  زندگی نامه ای خواندنی درباره امام خمینی

  مصور بودن این کتاب بر جذابیت آن افزوده و مخاطب ارتباط خوبی با این تصاویر برقرار می‌کند که می‌توان گفت وجود بیش از 1200 عکس خواننده را به مطالعه این اثر ترغیب می‌کند.

 • کتاب « کلید‌های پرورش خلاقیت هنری در کودکان و نوجوانان»

  کتاب « کلید‌های پرورش خلاقیت هنری در کودکان و نوجوانان»

  مطالب این کتاب باعث می‌شود که کودکتان را تشویق کنید تا حد ممکن هنر را در اولین مراحل آن تجربه کند. در این کتاب در مورد طراحی، نقاشی، چاپ، کاغذ و پیکره‌سازی صحبت می‌شود و با درک صحیحی از هر یک از این روش‌ها، توقعات واقع‌بینانه‌ای پیدا خواهید کرد.

 • رمان تاریخی سلطانه

  رمان تاریخی سلطانه

  داستان این کتاب با نثری موجز نوشته شده و هر فصل با ماجرایی دلهره‌آور و جالب به پایان می‌رسد و به گونه‌ای که خواننده نمی‌تواند خواندن را متوقف کند و مدام کنجکاوی دانستن ادامه داستان است.

 • کتاب پدیده انقلاب اسلامی و موج بیداری جدید

  کتاب پدیده انقلاب اسلامی و موج بیداری جدید

  مؤلف مجموعه‌ی پیش رو با مروری بر معنای انقلاب در عصر پیشامدرن و دوران مدرن به تفاوت در رهیافت‌های مختلف در این باره پرداخته و نظرات اندیشمندان مختلف را در این خصوص بیان كرده است.

 • چرا ازدواج موفق، چرا ازدواج ناموفق

  چرا ازدواج موفق، چرا ازدواج ناموفق

  کتاب درهفت فصل نگاشته شده و عوامل موفقیت ازدواج‌ها، سبک‌های زناشویی، علائم هشدار دهنده ازدواج و زندگی زناشویی، افکار قالبی شما و زندگی مجزای زناشویی زن و مرد را بیان و در پی ارایه توصیه‌های لازم برای بهبود زندگی زناشویی است.