معرفی کتاب
 • چرا بعضی‌ها دعا نمی‌کنند؟!

  چرا بعضی‌ها دعا نمی‌کنند؟!

  کتاب حاضر مجموعه‌ای از آداب، شرایط، خواستن از چه کسی و چگونه و موانع دعا است که مخاطب با مطالعه این کتاب می‌تواند سؤالات بسیاری درباره دعا را بدست آورد و با یک معرفت نسبی به این امر مهم بپردازد و همچنین از آسیب‌های احتمالی آن نیز در امان باشد.

 • تلقیح مصنوعی و احکام آن در آثار فقهی امام خمینی

  تلقیح مصنوعی و احکام آن در آثار فقهی امام خمینی

  کتاب «تلقیح مصنوعی و احکام آن در آثار فقهی امام خمینی» نوعی بازخوانی و تامل در آرای امام خمینی در این باره است. مشروعیت و عدم مشروعیت تلقیح مصنوعی، اقسام آن و احکام هر یک، انتقال جنین به رحم دیگر، رحم آزمایشگاهی و صنعتی، نطفه صنعتی، نسب و خویشاوندی، لحوق و الحاق ولد، نفی و انکار ولد، محرمیّت، جواز نظر و لمس و حرمت نکاح و میراث از مسائلی هستند که در این کتاب درباره‌شان بحث شده است.

 • «پرسش وپاسخ» پاسخ‌های صمیمی رهبر انقلاب به ۲۶۶ پرسش دانشجویی

  «پرسش وپاسخ» پاسخ‌های صمیمی رهبر انقلاب به ۲۶۶ پرسش دانشجویی

  بی‌شک یکی از جذّاب‌ترین و خواندنی‌ترین بخش‌های کتاب «پرسش و پاسخ» به پرسش‌های دانشجویان از وجوه کاملاً شخصی زندگی و مبارزات مقام معظّم رهبری مربوط می‌شود.

 • معرفی دفتر شعر "چیزی قطب نماها را دیوانه می‌کند"

  معرفی دفتر شعر "چیزی قطب نماها را دیوانه می‌کند"

  "چیزی قطب نماها را دیوانه می‌کند" دفتر شعری در قالب سپید می‌باشد، این دفتر شعر دارای شصت و نه شعر سپید است که در فضای دفاع مقدس سروده شده‌اند.

 • یادگار آفتاب - پژوهشی در زندگانی و سیره امام حسن مجتبی(ع)

  یادگار آفتاب - پژوهشی در زندگانی و سیره امام حسن مجتبی(ع)

  کتاب یادگار آفتاب - پژوهشی در زندگانی و سیره امام حسن مجتبی(ع) نوشته ابوالفضل هادی‌منش با استفاده از منابع دینی و تاریخی و با قلمی روان و با رویکردی تحلیلی ابعادی از زندگانی حضرت را برای مخاطب به تصویر کشانده است.

 • چشمه در بستر

  چشمه در بستر

  محور اصلی کتاب درباره‌ اسوه‌ی بصیرت و زمان شناس بودن حضرت زهرا (س) است که در دفاع از ولایت و تببین مسئله وصایت حضرت علی (ع)، دوازده گام به تعداد تمامی ائمه (ع) برداشت.

 • ارزیابی اخبار قضاوت‌های امیرالمؤنین علی(ع)

  ارزیابی اخبار قضاوت‌های امیرالمؤنین علی(ع)

  کتاب ارزیابی اخبار قضاوت‌های امیرالمؤنین علی(ع) یکی از کم نظیرترین پژوهش‌ها درباره اخبار مشتمل بر داوری‌های امام علی(ع) است که افزون بر تحقیق کامل و گردآوری جامع، درباره امکان تاریخی و محیطی وقوع حادثه، بررسی علمی متن و سند و میزان درستی یا نادرستی هر یک از آن‌ها نیز مطالعه، بحث و اظهار نظر شده است.

 • سیاست‌های مالی امام علی(ع)

  سیاست‌های مالی امام علی(ع)

  این کتاب درصدد پاسخ‌گویی به پرسش‌های بسیار درباره سیره و سیاست‌های مالی و اقتصادی امیرالمؤمنین(ع) در دوران خلافت است مباحثی مانند منابع دولت اسلامی، چگونگی مصرف و نگه‌داری بیت المال، چگونگی مواجهه با کسری بودجه و راه‌های افزایش درآمد رعایا مطرح شده است.

 • فاطمه در نگاه دیگران

  فاطمه در نگاه دیگران

  اثر حاضر با عنوان فاطمه در نگاه دیگران به شخصیت حضرت زهرا(س) در بین پیروان ادیان و مذاهب با دسته‌بندی موضوعات به رشته تحریر درآمده است.

 • روان شناسی دختران

  روان شناسی دختران

  کتاب روان شناسی دختران سعی می‌کند افراد را به این فکر وادار کند که واقعا داشتن یک دختر، چه ویژگی‌ای دارد؟ دختر باید چگونه زنی در آینده شود؟و...

 • معرفی دفتر شعر یک آسمان پرواز

  معرفی دفتر شعر یک آسمان پرواز

  اغلب تجربه‌های موفق شاعر در قالب غزل است.در غزل گرایشات زیادی به سبک اصفهانی(هندی) و شاعران این سبک مثل صائب تبریزی و بیدل دهلوی دارد و تقریباً در اکثر غزل‌های او می‌شود رگه‌هایی روشن از ساختار شعری این سبک را مشاهده کرد.

 • تو در قاهره خواهی مرد

  تو در قاهره خواهی مرد

  کتاب تو در قاهره خواهی مرد کتابی است پر ضرب آهنگ از گذشته و آینده مردی که در سال 44 در حال ساختن قدرتی همه جانبه است. مردی که در قاهره خواهد مرد.

 • کتاب «مطلع مهر»؛ راهکارهای جامع و کاربردی برای انتخاب همسر

  کتاب «مطلع مهر»؛ راهکارهای جامع و کاربردی برای انتخاب همسر

  از دغدغه‌های مهم بسیاری،ملاک‌ها و معیار ها در ازدواج است یکی از گام‌های بسیار مهم برای ازدواج آسان و موفق، آشنایی با آن یعنی، معیارهای انتخاب همسر است؛ اما آیا می‌توان برای همه یک نسخه تجویز کرد؟ آیا باید معیارهای یک همسر شایسته در همه یکسان باشد؟...

 • «اما دخترم فاطمه ...!!»

  «اما دخترم فاطمه ...!!»

  کتاب اما دخترم فاطمه ...!! فقط به مناقبی اختصاص دارد که از زبان پیامبر اسلام(ص) روایت شده است.هم‌چنین سعی شده روایاتی که از نظر سند و متن در دیدگاه شیعه مورد اتفاق است، بیان گردد و جز چند حدیث از کتب اهل سنت آورده نشده است،

 • نگاهي به «اعترافات رمان‌نویس جوان» نوشته اومبرتو اکو

  نگاهي به «اعترافات رمان‌نویس جوان» نوشته اومبرتو اکو

  «اعترافات رمان‌نویسِ جوان» ناگفته‌ها یا داستانِ تجربه‌هایِ جذاب امبرتو اکو حینِ نوشتنِ آثارش است. او در این کتاب کوچک که در حقیقت چهارمقاله یا درس‌نامه‌ی مفصل است، ضمن بازگوییِ تجربیاتش از نوشتن پنج رمانِ خود، سعی دارد به تفاوت‌های نویسندگی خلاق و نویسندگی آکادمیک نیز بپردازد.

 • گوشه نشین یونان

  گوشه نشین یونان

  این رمان شامل دو دفتر و سی نامه است.در پایان کتاب نیز شرح مختصری از زندگی فردریش هلدرلین و توضیحات و پا نویس‌هایی درباره مکان‌ها و نام‌هایی که در کتاب یاد شده، پیوست است.

 • اسرارالصلاة کتابی است از میرزا جواد آقا ملکی تبریزی

  اسرارالصلاة کتابی است از میرزا جواد آقا ملکی تبریزی

  اسرارالصلاة کتابی است به زبان عربی درباره نماز و رازهای پنهان آن.رویکرد، سبک و سیاق وی کاملاً حدیثی و روایی است.کتاب در دو بخش کلی تدوین شده که بخش اول در بیان بعضی از اسرارِ طهارت و سایر مقدمات نماز است بخش دوّم،اشاره به معنای نماز و حدود آن، به شرح بیان اسرار حضور قلب و تحصیل آن در نماز پرداخته است.

 • آداب رفتن به مهمانی خدا از نگاه قرآن و حدیث

  آداب رفتن به مهمانی خدا از نگاه قرآن و حدیث

  کتاب «ماه خدا» پژوهشی جامع درباره ماه مبارک رمضان از نگاه قرآن و حدیث است. این اثر تلاشی است برای شناخت عظمت، جایگاه و ویژگی‌های این ماه از زبان قرآن و حدیث.

 • 101 بازی آسان برای هوش افزایی

  101 بازی آسان برای هوش افزایی

  کتاب حاضر، مجموعه‌ای از بازی‌هایی است که برای تقویت مهارت‌های حرکتی، شناختی، کلامی، دیداری، فضایی - مکانی، ریاضی و بین فردی تالیف شده و در فرایند تدوین فصل‌های این مجموعه سعی شده است تا کاربردی ترین بازی هایی انتخاب شود.

 • "بلوغ جسمی و روحی روانی در پسران"

  "بلوغ جسمی و روحی روانی در پسران"

  در این کتاب به چالش‌ها، خطرات، روش‌ها، تربیت و افت تحصیلی پسران در زمان بلوغ اشاره می‌شود و از آن‌جا که دختران و پسران دارای نشانه‌های مشترکی در زمان بلوغ نیز هستند، قسمت‌های زیادی از این کتاب دقیقا شبیه به کتابی است که توسط نویسندگان درباره بلوغ دختران نگاشته شده است.