معرفی کتاب
 • عرفان اسلامی چیست؟

  عرفان اسلامی چیست؟

  آنچه برای نویسنده، با توجه به پیشینه هنر پژوهی او، در کتاب حاضر به چشم می‌خورد، همبستگی نگرش اسلامی با هنر اسلامی است، طوری که به گفته او کمتر خوشنویسی را می‌توان یافت که پشتوانه عرفانی نداشته باشد.

 • تنهاترین عاشق، عاشق‌ترین تنها

  تنهاترین عاشق، عاشق‌ترین تنها

  این رمان نه‌تنها به شکلی جذاب به روایت زندگی پرفراز و فرود ابوذر می پردازد، بلکه به‌عنوان رمانی در گونه تاریخی، اطلاعاتی سودمند نیز درباره وقایع تاریخ صدر اسلام به خواننده منتقل می‌کند.

 • خاطرات سیاسی قوام‌السلطنه

  خاطرات سیاسی قوام‌السلطنه

  کتاب حاضر شامل خاطرات قوام‌ در دوره دوم و سوم نخست‌وزیری اوست؛ یعنی سال‌های دهه ۱۳۲۰ تا ۱۳۳۰ که ایران گرفتار حزب‌بازی،‌ کمونیست بازی، از بین رفتن آدم‌ها و شخصیت‌ها و شعارهای مختلف است، درباره این دوره منابع و مطالب جدی کمی وجود دارد. بنابراین خاطرات قوام تنها سندی است که از آن دوره‌ به‌جامانده، یادداشت‌هایی که تابه‌حال منتشرنشده بودند.

 • این صدای علی است

  این صدای علی است

  کتاب مجموعه‌ای از نقل‌قول‌ها و حکایت‌هایی از زبان یاران و دوست‌داران امیرالمؤمنین(ع) درباره‌ی حقانیّت ایشان است. این نقل‌قول‌ها در قالب داستان‌هایی جذاب با نثری ساده و روان نگاشته شده است.

 • سه کاهن

  سه کاهن

  عاشق کودکی که می‎دانیم بزرگ می‎شود و جهان را تغییر می‎دهد. اما در طول داستان، اضطراب ولمان نمی کند. ترس و تلاش بی نظیر ِ حلیمه برای حفظ جان ِ محمد از دست سه کاهن یهودی که نشانه‎های پیامبری را در وجود این کودک ِ یتیم جسته‎اند...

 • معناشناسی عقل و قلب در قرآن

  معناشناسی عقل و قلب در قرآن

  نویسنده در طی این هشت فصل به شیوه ای موجز اما گویا که با ارجاع به آیات و روایات مستند شده است به موضوعاتي چون: معناشناسی عقل و قلب، عقل در عقل در علم، عرفان و فلسفه، عقل در پرتو آیات الهی، آثار عقل در قرآن، عدم تقابل عقل و وحی و... پرداخته است.

 • برج فرازان

  برج فرازان

  این کتاب به ما کیفیت و ابعاد گوناگون حیات اجتماعی و سیاسی جهانی را نشان می‌دهد که می‌تواند خاستگاه رخ دادی چنین بلاخیز و دوران‌ساز باشد؛ پس به همان نسبت که می‌تواند عبرت‌آموز باشد به درک جهان امروز نیز یاری می‌رساند.

 • شاه بی شین

  شاه بی شین

  "شاه بی شین" داستانی است از زندگی محمدرضا پهلوی از کودکی تا مرگ که از نگاه دوم شخص روایت می‎شود و گویی وجدان محمدرضا پهلوی ست که در آخرین لحظات عمرش به خاطر تمام اشتباهات و ناتوانی هایش سرزنشش می‎کند.

 • دختران چه می پرسند؟

  دختران چه می پرسند؟

  برای مطالعه دختران و همچنین آشنایی با سوالات و شبهه‌هایی که دختران با آن مواجه هستند، می‌تواند کتاب مفیدی باشد. تعداد بالای چاپ این کتاب نشان از استقبال از این کتاب و به نوعی موفقیت کتاب در حیطه خودش می‌باشد.

 • پیشینه و پیرنگ معرفت شناسی اسلامی

  پیشینه و پیرنگ معرفت شناسی اسلامی

  کتاب پیشینه و پیرنگ معرفت شناسی اسلامی در دو بخش کلی به تعریف معرفت، امکان آن و نظریه مطابقت می‌پردازد.در راستای رسیدن به این هدف به طور مفصل، نظریات فیلسوفان اسلامی از فارابی تا علامه طباطبایی و آیت الله مصباح یزدی را بررسی و نقد می‌کند.

 • صحنه‌پردازی در رمان

  صحنه‌پردازی در رمان

  نویسنده در این کتاب سعی دارد مواردی مانند چگونگی شروع صحنه‌، زاویه دید مناسب، ایجاد صحنه‌های خنده‌دار، رمانتیک و پایانی داستان و همچنین نحوه چینش صحنه‌ها را آموزش می‌دهد.

 • کتاب مطابقت صور ذهنی با خارج

  کتاب مطابقت صور ذهنی با خارج

  کتاب مطابقت صور ذهنی با خارج تنها به بررسی و تحلیل علم حصولی پرداخته، زیرا مطابقت و عدم مطابقت تنها در علم حصولی مطرح است.

 • تاریخ شفاهی كمیته‌ی استقبال از امام خمینی (ره)

  تاریخ شفاهی كمیته‌ی استقبال از امام خمینی (ره)

  فضای سیاسی جامعه‌ی ایران و حوادث منتهی به بازگشت امام مانند ایجاد فضای باز سیاسی، درگذشت آیت‌الله مصطفی خمینی، مقاله‌ی روزنامه‌ی اطلاعات، حادثه‌ی سینما ركس آبادان، حادثه‌ی 17 شهریور 1357 و در نهایت خروج شاه از ایران، زمینه را برای بازگشت امام و پیروزی انقلاب مهیا كرد.

 • دختران و مزاحمت­‌ها

  دختران و مزاحمت­‌ها

  این کتاب به مجموعه‌ای از عوامل و زمینه‌های ناامنی بانوان و نیز راهکارهایی جهت ایجاد امنیت فردی و اجتماعی بانوان می‌پردازد که این بررسی در سه فصل ارائه می‌شود، که نام کتاب هم از یکی از این فصل‌ها انتخاب شده است.

 • کتابشناسی حضرت فاطمه معصومه (س)

  کتابشناسی حضرت فاطمه معصومه (س)

  آن چه در ادامه خواهید خواند، گزیده‌ای از کتابهایی است که به بهانه اول ذي القعده، زادروز این بانوی هجرت و كرامت با کمک اطلاعات «خانه کتاب ایران» جمع‌آوری و به ترتیب سال انتشار تنظيم شده‌اند.

 • معرفی کتاب کلیدهای پروش تفکر در کودکان و نوجوانان

  معرفی کتاب کلیدهای پروش تفکر در کودکان و نوجوانان

  «اين كتاب با آموزش مهارت حل مشكل، پويايي فكر و انديشه را در خانواده شما به ارمغان مي‌آورد. در اين كتاب به موضوع پرورش كودك مي‌پردازيم، اما قصد نداريم به شما بگوييم كودكان بايد چه كار كنند يا چه رفتاي داشته باشند. اين كتاب به شما نشان مي‌دهد كه چگونه مي‌توانيد با تشويق فرزندتان به فكر كردن، بر سازگاري اجتماعي او تاثير بگذارید...»

 • گفتگوی پرستوهای عاقل

  گفتگوی پرستوهای عاقل

  بحث اصلی کتاب «گفتگوی پرستوهای عاقل» درباره بایدها و نبایدهای خواستگاری است که برای همه کسانی که در شرف ازدواج هستند، خواندنی و ارزشمند است.

 • کتاب کابوس اسب

  کتاب کابوس اسب

  شهریار از پشتم پیاده شد. چشم‌هاش جایی را نمی‌دید. کورمال کورمال دور خودش می‌چرخید. دهنه‌ام را محکم گرفته بود. ساق‌ها و زانوهام بی‌رمق بودند و مدام وزن تنم را روی پاهام جابه‌جا می‌کردم. شبح خاربوته‌ها و سنگ‌ها و خلنگ‌ها را می‌دیدم و جلو می‌رفتم...

 • کتاب داستانی زنبق‌های عاشق؛ مروری بر حوادث هشت سال دفاع مقدس

  کتاب داستانی زنبق‌های عاشق؛ مروری بر حوادث هشت سال دفاع مقدس

  نوشتن از جنگ و مردان مردی که در میدان جنگ حضور داشتند و حمایت‌ها و فداکاری‌های زنان این سرزمین؛ قلمی سلیس، شیوا و گیرا می‌خواهد که «زنبق‌های عاشق» به خوبی توانسته است به بهترین شکل ممکن این کار را انجام دهد.

 • زندگانی فاطمه زهرا (سلام الله علیها)

  زندگانی فاطمه زهرا (سلام الله علیها)

  کتاب زندگانی فاطمه زهرا (سلام الله علیها) به نقل حیات طیبه زهرای مرضیه می‌پردازد تا الگوی مناسبی برای سبک رفتاری ما در مواجه با حوادثی از آن قبیل قرار گیرد.